WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Роль ПДВ в податковiй системi - Курсова робота

Роль ПДВ в податковiй системi - Курсова робота

Другий етап.

Проводиться перевірка правильності проведення розрахунків.

Розділ 1. "Податкові зобов'язання"

Загальний обсяг продажу без урахування ПДВ (колонка А)

 • Ряд.5 = ряд1+ряд2.1+ряд2.2+р4

 • Сума ПДВ – загальний обсяг податкових зобов'язань за звітний період (колонка Б)

  Ряд 1=ряд1 колонки А * 20%

  Ряд 6=ряд6 колонки А *20%

  Ряд7 = ряд7 колонки А *20%

  Ряд9 =ряд1+ряд6+ряд7+(чи-) ряд8

  Розділ 2. "Податковий кредит"

  Сума ПДВ – дозволений податковий кредит (колонка Б).

  Ряд10а = ряд10а колонки А *20%

  Ряд12а = ряд12а колонки А *20%

  Загальний обсяг податкового кредиту за звінній період (ряд17) = ряд10а+ряд12а+ряд12б+(чи-) ряд16

  З 01.06.2001 р. відповідно до Наказу ДПА України від 18.04.2001р. №170 "Про внесення змін до податкової звітності по податку на додану вартість" форма податкової декларації встановлена окремо для платників, які за останні 12 календарних місяців не досягли обсягів оподатковуваних операцій у розмірі 3600 н.м. доходів громадян (61,2 тис.грн.) і окремо для інших платників податку.(див. додаток № )

  З врахуванням особливостей проведення відшкодування, встановлених Указом, платників, які за результатами звітного періоду визначили від'ємну різницю між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом, можна умовно поділити на три групи:

 • 1 група – платники, які за будь-який період за останні 12 календарних місяців не досягли обсягу оподатковуваних операцій (без урахування ПДВ) у розмірі 3600 н.м. доходів громадян;

 • 2 група – платники, які за останні 12 календарних місяців мають обсяг оподатковуваних операцій рівний або більший 3600 н.м. доходів громадян, і не здійснювали в звітному періоді оперецій, оподатковуваних за нульовою ставкою;

  3. 3 група – платники, які за останні 12 календарних місяців мають обсяг оподатковуваних операцій рівний або більший 3600 н.м. доходів громадян, і здійснювали в звітному періоді опереції, оподатковувані за нульовою ставкою (заповнені р.2 та 21 податкової декларації).

  При камеральній перевірці слід звернути особливу увагу до якої групи відносяться ті чи інші платники ПДВ.

  Третій етап.

  Перевірка правильності заповнення розділу ІІІ "Розрахунки з бюджетом".

  Проводиться перевірка проведення арифметичних підрахунків. Якщо платник відноситься до 1 групи і здає "скорочену" форму декларації, то він не може отримати бюджетне відшкодування, від'ємна різниця між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом враховується при визначенні суми ПДВ, належної до сплати в бюджет в наступнгому звітному періоді. У першому звітному періоді, в якому платник досягнув обсягів 3600 н.м. доходів громадян, він повинен здати "повну" податкову декларацію, а від'ємне значення суми податку на додану вартість попередніх періодів, які залишились непогашеними, враховуються при визначенні податкових зобов'язань або бюджетного відшкодування за результатами звітного періоду.

  Якщо таким платником подається податкова декларація за загальною формою, суму ПДВ, вказану платником у р.21 і проведену до зменшення по особовому рахунку, необхідно донарахувати за результатами попередньої перевірки.

  Якщо платника ПДВ відносять до 2 групи і подає податкову декларацію за загальною формрю, то необхідно звернути увагу як заповнені р.18.1 і 18.2, 20 і 21 відповідно, оскільки вони являють собою один і той же показник розрахунку, але з різними значеннями (або +, або -). Платником податку самостійно визначається сума ПДВ належна до відшкодування. При заповненні р.21 платник самостійно повинен врахувати дані свого податкового обліку стосовно платежів, які можуть бути погашені за рахунок цього рядка.

  Таким платником відповідно до статті 4 Указу від'ємна різниця між сумою податкових зобов'язань і податкового кредиту звітного періоду зараховується спочатку в погашення заборгованості по податку на додану вартість, потім – у зменшення податкових зобов'язань 3 наступних звітних періодів, решта від'ємної різниці визначається як сума бюджетного відшкодування і відшкодовується платникі протягом місяця, наступного після подачі декларації. Така сума за рішенням платника або відшкодовується з бюджету, або зараховується в рахунок платежів з податку на додану вартість або інших податків, зборів (обов'язкових платежів), які зараховуються до Державного бюджету України.

  Оскільки досить важко визначити точну суму, яка буде визначена як бюджетне відшкодування, платник повинен вказати порядок здійснення бюджетного відшкодування (в рахунок платежів чи на рахунок в установі банку) у відсотковому виразі, тобто сума цифр, вказаних платником в р.25 не може перевищувати 100%. Рядок 25.3 не заповнюється, оскільки до даного часу законодавством не встановлено механізм проведення бюджетного відшкодування шляхом видачі казначейського чека.

  Якщо платники ПДВ відносяться до третьої групи, то таким платникам відповідно до ст.4 Указу від'ємна різниця між сумою податкових зобов'язань і податкового кредиту звітного періоду відшкодовується в два етапи. Платники податку крім декларації подають додаток 1 та/або 3 до податкової декларації.

  На першому етапі визначення суми експортного/бюджетного відшкодування визначається доля від'ємної різниці, яка припадає на обсяг операцій оподатковуваних за нульовою ставкою. Такий розрахунок проводиться за такими ж принципами як і визначення суми бюджетного відшкодування за один або два перших місяці кварталу для платників, які перебувають на квартальних строках подання звітності і здійснюють експортні операції.

  При проведенні розрахунку визначається частка операцій, що оподатковується за нульовою ставкою (обсяг визначається в р. 2.1 і 2.2 податкової декларації) в загальному обсязі оподатковуваних операцій (обсяг вказується в р.1,2,4 податкової декларації) і відповідно до цієї частки із загальної суми податку, визначеної як від'ємна різниця між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом (р.21) та суми податкового кредиту, оплаченого "живими" коштами, визначається частка суми податку, яка може бути відшкодована платнику протягом 30днів/місяця, що настає після подання декларації за звітний період, в якому були здійснені операції, що оподатковуються за нульовою ставкою.

  Решта від'ємної різниці суми податку (другий етап) зараховується в погашення податкових зобов'язань трьох наступних звітніх періодів, після чого непогашений залишок або відшкодовується з бюджету, або за рішенням платника зараховується в рахунок платежів з податку на додану вартість або інших податків, зборів (обов'язкових платежів), які зараховуються в Державний бюджет України (тобто в тому порядку, як для платників 2 групи).

  При зарахуванні переплати по особовому рахунку платника в рахунок оплати податкового векселя слід перевірити, чи не склалася така ситуація, коли кошти, що надійшли в оплату податкового векселя, який не включений в податкові зобов'язання, використовуються для оплати наступного податкового векселя чи податкової декларації попереднього звітного періоду.

  Четвертий етап перевірки – аналітична перевірка.

  Попередня перевірка податкової декларації потребує проведення аналітичної оцінки взаємозв'язку в заповненні окремих рядків податкової декларації і розміру вказаних в них сум податку.

  В декларації рядок 2.1 "експортні операції" розділено на 2 рядки.

  Із загального обсягу експортних операцій платнику необхідно виділити окремим рядком експортні операції, що здійснювалися за товарообмінними (бартерними) операціями. Це пов'язано з тим, що сума ПДВ, сплачена за товари, відвантажені на експорт чи за матеріали, використані для виготовлення таких товарів (якщо експортер – виробник) та за роботи, послуги, пов'язані із здійсненням експорту, до податкового кредиту не включається, а відноситься до вартості експортних товарів.

  При заповненні розділу "Податковий кредит" податкової декларації платник повинен відобразити такі суми податку в рядку 10.1 (якщо закупка таких товарів і їх експорт за бартерною операцією відбувалися в одному звітному періоді).

  Якщо експортні операції здійснювалися за грошовими розрахунками, сума ПДВ, сплачена постачальникам, включається до суми податкового кредиту (р.10.1).

  Проведення товарообмінної (бартерної) операції можливо визначити аналітичним методом за даними податкової декларації.

  Якщо у платника в одному звітному періоді показано одночасно і ввезення товарів на митну територію України (р.12,13,14б,15б розділу ІІ "Податковий кредит") і одночасно заповнено р.2.1 "Експортні операції" і з них окремо виділені товарообмінні (бартерні) операції і не відображено ніяких даних в р.10б (колонка А), є підстави передати таку податкову декларацію для документальної перевірки правильності визначення податкового кредиту до підрозділу податкового аудиту.

  Якщо платник податку одночасно виконує оподатковувані і неоподатковувані операції (тобто, в податковій декларації, крім р.1 та /або 2 заповнені р.3,4), платник повинен здійснити розподіл сум податку, які враховуються при визначенні податкового кредиту (тобто, повинен бути заповнений не тільки р. 10.1, а і р.10.2).


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...