WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Роль ПДВ в податковiй системi - Курсова робота

Роль ПДВ в податковiй системi - Курсова робота

 • з надання позашкільним навчальним закладом вихованцям, учням і слухачам платних послуг у сфері позашкільної освіти.

Оскільки ПДВ додається до ціни товарів ( робіт, послуг) він виступає ціноутворюючим фактором. Якщо ж деякі товари та послуги звільняються від оподаткування це повинно призвести до зниження цін. Хто зацікавлений у зниженні ціни? Насамперед покупці, тому що вони несуть на собі основний товар. Крім того, у цьому зацікавлені продавці і виготовлювачі продукції, оскільки в них з'являється можливість за рахунок зниження цін збільшити обсяг реалізації продукції в кількісному виразі. Отже, звільнення від ПДВ має на меті 2 основні завдання: захист інтересів малозабезпечених верств населення (соціально- полдітичні мотиви); стимулювання виробництва окремих видів товарів (робіт, послуг).

В Україні перелік товарів та послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ є широким. Завдяки такому широкому переліку пільг в бюджет щорічно недопоступають значні кошти. Тільки по Коломийській оДПІ з причини надання пільг Держбюджет в 2001 році зазнав втрат в сумі 18473,8 тис.грн. Найбільші суми наданих пільг показано на діаграмі №.

Основна причина широкого переліку пільг полягає в тому, що податок стягується лише за однією ставкою, яка до того ж є доволі високою, на відміну від інших країн, де ПДВ, як правило, стягується за кількома ставками. У багатьох розвинутих країнах предмети першої необхідності оподатковуються за ставками нижчими від основної, завдяки чому перелік товарів, які звільняються від податку, є набагото меншим.

А взагалі ПДВ є податком, який не заохочує, а карає "пільговиків". Виняток становлять дипломати, які отримують пільги як кінцеві псоживачі. Справа в тому, що за діючими правилами компанія, яка здійснює неоподатковувану операцію, не має права вимагати компенсації сплаченого ПДВ, включаючи його до категорій виробничих затрат. Зрозуміло, що це є вигідним для підприємств з високою часткою добавленої вартості (однак вона, як правило, є високорентабельною і не отримує пільг), але з іншого боку є руйнівним для фінансів компаеії з низькою добавленою вартістю.

Від ПДВ звільняються:

 • продаж вітчизняних продуктів дитячого харчування;

 • продаж (передплата) і доставка періодичних видань, друкованих засобів масової інформації, продаж книжок вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників;

 • надання згідно з переліком КМУ послуг з освіти закладами освіти, які мають соціальний дозвіл (ліцензію);

 • продаж товарів соціального припзначення для інвалідом за переліком, встановленим КМУ;

 • послуг по доставці пенсій;

 • послуг з реєстрації актів громадського стану;

 • продаж лікарських щасобів та послуг з охорони здоров'я;

 • продаж путівок на санаторно-курортне лікування дітей, згідно з переліком КМУ;

 • надання в порядку та в межах норм, встановлених КМУ послуг з утримання дітей в дошкільних закладах; утримання осіб в будинках перестарілих; харчування дітей у школах, профтехучилищах та закладах охорони здоро'я;

 • надання послуг службами зайнятості;

 • надання послуг архівними установами;

 • надання культових та ритуальних послуг;

 • передача в реалізацію конфіскованого майна;

 • передача земельних ділянок згідно з Положенням Земельного кодексу України;

 • передача рухомого комплексу однією залізницею іншій;

 • послуги по приватизації держмайна;

 • виконання робіт з будівництва житла, що здійснюється за рахунок фізичних осіб;

 • надання благодійної допомоги неприбутковим організаціям;

 • реалізація товарів всеукраїнськими громадськими організаціями інвалідів за умови, що кількість інвалідів складає не менше 50 відсотків до загальної чисельності працюючих;

 • вартість виконаних робіт по будівництву житла для військовослужбовців;

 • операції з продажу товарів (робіт, послуг) передбачених для власних потреб дипломатичних представництв.

При наявності оборотів з реалізації товарів (робіт, послуг) як звільнених, так і не звільнених від оподаткування, підприємства та організації повинні вести окремий облік зазначених товарів (робіт, послуг).

Пільги, щодо податку на додану вартість, зазначені вище є єдиними на території України.

Всім платникам податку на додану вартість присвоюється індивідуальний податковий номер, що використовується для справляння податку.

СПД, що підпадають під визначення платників податку на додану вартість зобов'язані подати реєстраційну заяву до податкового органу за їх місцезнаходженням.

Реєстраційна заява має бути подана (надіслана) податковому органу не пізніше двадцятого календарного дня з моменту реєстрації новоствореного суб'єкта підприємницької діяльності в органах місцевої влади, а для діючих осіб – не пізніше двадцятого календарного дня, наступного за останнім днем дванадцятимісячного періоду ( більше 3600 н.м. доходів громадян). Реєстраційна заява може бути надіслана на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення. Податковий орган зобов'язаний проягом 10 робочих днів надати замовнику (надіслати поштою з повідомленням про вручення за рахунок заявника) свідоцтво про реєстрацію як платника податку на додану вартість.

Копії свідоцтва про реєстрацію засвідчені податковим органом, мають бути розміщені в доступних для огляду місцях у приміщенні платника податку та в усіх його відокремлених підрозділах.

Правила такого розміщення та відповідальність за порушення цих правил встановлюється центральним податковим органом.

Зняття з обліку платника ПДВ відбувається за умови:

 • Новостворені СПД за підсвумками діяльності за 12 календарних місяців з моменту їх реєстрації не вважається платником податку (обсяг оподатковуваних операцій менше 3600 н.м. доходів громадян);

 • Діюча особа протягом 24 календарних місяців мала за останні 12 календарних місяців оподатковувані обсяги продажу товарів (робіт, послуг) менше 3600 н.м. доходів громадян);

 • Коли платник ПДВ припиняє діяльність згідно з рішенням про ліквідацію такого платника податку.

Для того, щоб знятись з обліку платник ПДВ повинен подати до податкового органу за місцем реєстрації наступні документи:

 • Заяву про зняття з реєстрації;

 • Оригінал свідоцтва платника ПДВ;

Всі зареєстровані в ДПІ копії свідоцтва платника ПДВ.

2.2. Контрольна робота оганів податкової служби по забезпеченню дотримання податкового законодавства.

Працівниками податкової служби проводяться два види перевірок: попередня та документальна.

Розглянемо порядок проведення попередньої перевірки. Вона складається з кількох етапів.

Перший етап.

Перевіряється належне оформлення декларації, тобто мають бути заповнені всі реквізити: вказано звітний період, назва платника податку, ідентифікаційний код, індивідуальний податковий номер, номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, адреса палтника. Декларацуія повинна бути завірена підписами керівника підприємства та головного бухгалтера і скріплена печаткою. Перевіряється своєчасність подання декларації (не пізніше 20 числа місця, наступного за звітнім, для платників з місячним звітнім податковим періодом, і до на протязі 40 днів після закінчення кварталу – для квартальних платників ПДВ) та наявність всіх документів, які платнику необхідно додавати до декларації. Якщо заповнено р.2.1 та/або р.2.2 (операції, що оподатковуються за ставкою 0%) та р.21 податкової декларації, то платнику необхідно подати розрахунок частки експортного та/або бюджетного відшкодування (додаток № 1 та/або 3 до декларації по ПДВ). (див.додаток № ) Якщо заповнено р.3 "Операції, що не є об'єктом оподаткування"(п.3.2. ст.3) – повинна бути довідка про вид операції з посиланням на пункт Закону чи іншого нормативно-правового акту, згідно якого дана операція не є об'єктом оподаткування. Якщо заповнено р.4 "Операції, які звільнені від оподаткування" (ст.5) – повинна бути довідка про вид операції з посиланням на пункт Закону чи іншого нормативно-правового акту, згідно якого дана операція звільнена від оподаткування. Якщо заповнено р.8 та/або 16 – повинен бути додаток 2 до декларації "Розрахунок коригування сум ПДВ" (див. додаток № ). Необхідно також звернути увагу, чи заповнені всі рядки податкової декларації, яким чином заповнена декларація – чорнильною, кульковою ручкою, надрукована (заповнення декларації олівцем не допускається), наявність виправлень і помарок (повинна бути без виправлень і помарок).


 
 

Цікаве

Загрузка...