WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Характеристика системи оподаткування в Українi - Курсова робота

Характеристика системи оподаткування в Українi - Курсова робота

Платниками податку на прибуток є всі субєкти підприємницької діяльності, у тому числі бюджетні та громадські організації, які одержують прибуток від господарської діяльності, неризиденти, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи.

Обєктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшенння валового доходу звітного періоду на суми валових витрат та амортизаційних відрахувань платника.

За нових умов підприємствам треба здійснювати не лише бухгалтерський, а й податковий облік, який дає можливість реально визначити обєкт оподаткування.

ПИТАННЯ № 3

ПОДАТОК З РЕКЛАМИ

Реклама- це специфічна інформація про осіб або продукцію, яка поширюється в бюдь- якій формі і в бюдь якій спосіб з метою прямого або опосередкованого одержання прибутку.

Обєктом податку з реклами є вартість послуг за встановлення та розміщення реклами.

Платниками податку є юридичні особи та громадяни. Вони сплачують податок з усіх видів оголошень і повідомлень, які передають інформацію з комерційною метою за допомогою засобів масової інформації, афіш, плакатів, майна та одягу, рекламних щитів, інших технічних засобів на вулицях, майданах, будинках, магістралях, у транспорті та в інших місцях.

Обсягт податку з реклами не повинні перевищувати 0,1 відсотка від вартості послуг за розміщення одноразової реклами та 0,5 відсотка за розміщення реклами на тривалий час.

Сплачується податок під час оплати послуг за встановлення та розміщення реклами.

Суми комунального податку та податку з реклами спрямовуються на погашення заборгованості з виплат заробітної плати та соціальних виплат працівникам закладів загальної середньої освіти на період до повного її погашення.

КОМУНАЛЬНИЙ ПОДАТОК

Комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств.

Обєктом оподаткування є річний фонд оплати праці, який обчтслюється з урахуванням обсягу неоподаткованого мінімуму доходів громадян і середньоспискової чисельності штатних працівників.

Підприємства, які тимчасрвр не здійснюють виробничу діяльність, але при цьому подають до статистичних органів звітність про середньоспискову чисельність штатних працівників спискового складу, є платниками комунального податку на загальних підставах.

Граничний обсяг цього податку становить 10 відсотків від річного фонду оплати праці.

ГОТЕЛЬНИЙ ЗБІР

Платниками збору є особи, які проживають в готелях.

Граничний обсяг готельного збору становить 20 відсотків від добової вартості найманого житла без додаткових послуг (у тому числі за бронювання місць у готелях).

Облік платників збору покладено на адміністрацію готелів, які несуть відповідальність за справляння та перерахування готельного збору до бюджетів органів місцевого самоврядування.

ЗБІР ЗА ПРИПАРКУВАННЯ АВТОТРАНСПОРТУ

Обєктом оподаткування є час, протягом якого здійснюється припаркування автотранспорту.

Платниками збору є громадяни та юридичні особи, які припарковують автомобілі в спеціально обладнаних або відведених до цього місцях.

Ставки збору за паркування автомобілів у спеціально обладнаних місцях становлять 3 відсотки, а у відведених для цього місцях-1 відсоток від суми неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

Сплачується збір водіями на місці припаркування автотранспорту.

РИНКОВИЙ ЗБІР

Це плата за право користування місцем для торгівлі на ринку усіх форм власності, в тому числі у павільйонах, на критих і відкритих столах, майданчиках, з автомобілів, візків, мотоциклів, ручних візків тощо.

Платниками ринкового збору є фізичні та юридичні особи усіх форм власності, їхні філіали, відділення, представництва та інші відокремлення підрозділи.

Сплачується збір до початку торгівлі з використанням касового апарату адміністрації ринку.Місце для торгівлі СПД надається на підставі касового чека про сплату ринкового збору.

Ринковий збір справляється за кожний день торгвлі за ставками від 0,05 до 0,15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян для фізичних осіб, та від 0,2 до 2 неоподаткованих мінімумів доходів громадян для юридичних осіб за кожне місце торгівлі.

Сума ринкового збору у повному обсязі зараховується до місцевого бюджету. Його перераховують адмістрації ринку щомісяця до 20 числа..

Відповідно за нарахування ринкового збору та своєчасність сплати покладено на адміністрацію ринку. Зобовязання із сплати його несуть також платники. Якщо під час перевірки працівниками податкових органів буде виявлено торгівців без касових чеків, то на адміністрацію ринку накладається штраф, сума якого становить 10 неоподаткованих мінімумів громадян, а торгівці сплачують штраф, що еквівалентний сумі пяти ринкових зборів.

При виявленні у торгівців неправильно оформлених з вини адміністрації ринку касових чеків, адміністпація ринку сплачує штраф за кожний такий випадок у сумі еквівалентній 20 неоподаткованим мінімумам доходів громадян.

ЗБІР ЗА ВИДАЧУ ОРДЕРА НА КВАРТИРУ

Плптниками збору є особи, які отримують документ, що дає право на заселення квартири.

Обєктом оподаткування є вартість послуги, повязаної з видачою документа.

Граничний обсяг збору за видачу ордера на квартиру не повинен перевищувати 30 відсотків від неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

Сплачується збір платниками через установи банків до одержання ордера і перераховується до бюджету органів місцевого самоврядування.

Облік надходження збору здійснюють органи з обліку та розподілу житла.

КУРОРТНИЙ ЗБІР

Платниками є громадяни, які перебувають у курортну місцевість, крім категорій громадян, що звільнені від сплати курортного збору : діти до 16 років; інваліди, пенсіонери, учасники війни, бойових дій та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ; осоьи, які перебувають в службових відрядженнях у курортних місцевостях, та ті, які прибули за путівками та курсівками до санаторіів, будинків відпочинку та пансіонатів. До переліку курортних належать 158 населених пунктів, що затверджені Постановою Кабінету Міністів України від 28.12.1996р. № 1576.

Справляється збір з платників за місцем їхнього тимчасового проживання не пізніше як у триденний строк від дня прибуття. Його граничний обсяг становить 10 відсотків від неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

Облік платників та перерахування до бюджету здійснюється адміністрацією готелів, установи готельного типу та квартиро-посередницькі організації.

ЗБІР ЗА УЧАСТЬ У БІАХ НА ІПОДРОМІ

Збір справляється з юридичних осіб і ромадян, які виставляють своїх коней для участі в комерційних змааннях.

Граничний обся збору за кожного коня не повинен перевищувати 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Справляється збір адміністрацією іподоромів до початку змагань.

ЗБІР ЗА ВИГРАШ НА БІГАХ НА ІПОДРОМІ

Він справляється адміністрацією іподромомів з осіб, які виграли на тоталізаторі на іподромі під час виплати виграшу.

Його обсяг не повинен перевищувати 6 відсотків від суми виграшу.

ЗБІР З ОСІБ, ЯКІ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У РІ НА ТОТАЛІЗАТОРІ НА ІПОДРОМІ

Платниками збору є особи, які беруть участь у рі на тоталізаторі на іподромі.

Справляється збір адміністрацією іподромів в обсязі не більше 5 відсотків від суми плати, визначеної за участь у грі на тоталізаторі на іподромі, під час придбання квитка на участь у грі.

ЗБІР ЗА ПРАВО ВИКОРИСТАННЯ МІСЦЕВОЇ СИМВОЛІКИ

Платниками збору є юридичні особи та громадяни, які використовують місцеву символіку з комерційною метою.

Дозвіл на використання місцевої символіки (ерба міста або іншого населеноо пункту, назви або зображення історичних або архітектурних памяток) видається органами місцевого самоврядування.

Ставки збору не повинні перевищувати 5 неоподатковуваних мінімумів доходів ромадян для фізичних осіб (субєктів підприємницької діяльності) та 0,1 відсотка від обсягів виотовленої продукції, виконаних робіт, наданих послу – для юридичних осіб.

ЗБІР ЗА ПРАВО ПРОВЕДЕННЯ КІНО- Й ТЕЛЕЗЙОМОК

Платниками збору є комерційні кіно- й телеорганізації, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями та зарубіжні організації, які провадять зйомки, що потребують надання наряду міліції, оточення території зйомок тощо.

Ставки визначені в межах фактичних витрат на проведення зазначених заходів.

ЗБІР ЗА ПРОВЕДЕННЯ МІСЦЕВОГО АУКЦІОНУ, КОНКУРСНОГО РОЗПРОДАЖУ І ЛОТАРЕЙ.

Його сплачують юридичні особи та громадяни, які мають дозвіл на проведення аукціонів, конкурсних розпродаж та лотарей.

Обєктом збору є вартість товарів, заявлених до участі у місцевих аукціонах, конкурсних розпродажах або сума, на яку випускається лотарея.

Ставки збору не повинні перевищувати 3 неоподатковуваних мінімума доходів ромадян за право на проведення лотарей з кожноо учасника та 0,1 відсотка від вартості товарів, заявлених до участі у місцевих аукціонах або конкурсних розпродажах.


 
 

Цікаве

Загрузка...