WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Справляння ПДВ в с-г - Курсова робота

Справляння ПДВ в с-г - Курсова робота

Крім пільги, встановленої п. 11.29 Закону України "Про податок на додану вартість" для сільськогосподарських товаровиробників, цим Законом передбачено ще ряд подібних пільг стосовно надання їм дотацій. Вважаємо за доцільне розглянути в цій публікації і їх, оскільки положення знову прийнятого Закону України "Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001 – 2004 років" від 18.01.2001 р. № 2238-III стосується і їх також.

Отже податок за нульовою ставкою обчислюється при операціях продажу переробними підприємствами молока і м'яса в живій вазі сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності та господарювання.

Розглянувши п. 11.21 Закону України "Про податок на додану вартість", який говорить:

"До 1 січня 2004 року сума податку на додану вартість, яка повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко і молочну продукцію, м'ясо і м'ясопродукти, в повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.

Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію і м'ясопродукти, виготовлені у власних переробних цехах, повністю залишається в розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва.

Порядок нарахування і використання вказаних коштів установлюється Кабінетом Міністрів України".

Узагальнивши положення вищевикладених пунктів Закону , пільги щодо податку на додану вартість можна умовно поділити на такі види:

– при продажу молока і м'яса в живій вазі, реалізованих переробним підприємствам (п. 6.2 і перший абзац п. 11.21 Закону України "Податок на додану вартість";

– при продажу сільськогосподарськими підприємствами молока, худоби, птиці, вовни, а також молочної продукції та м'ясопродуктів, виготовлених у власних переробних цехах (другий абзац п.11.21 Закону України "Про податок на додану вартість";

– при продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах з власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з продажу переробним підприємствам молока і м'яса в живій вазі (п. 11.29 Закону України "Про податок на додану вартість).

Розглянемо порядок застосування пільгового режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників окремо щодо кожного з вищевказаних видів пільг:

  • пільгащодо ПДВ при продажу молока і м'яса в живій вазі, реалізованих переробним підприємствам:

Перш за все визначимо, які саме платники ПДВ підпадають під дію цієї пільги.

У пп. 6.2.6 Закону України "Про податок на додану вартість" йдеться про сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності та господарювання. Згідно з визначенням, даним у Законі, до сільськогосподарських товаровиробників належать фізичні або юридичні особи, які займаються виробництвом сільськогосподарської продукції, переробленням власної виготовленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією. Звертаємо увагу, що ніякої умови стосовно необхідного обсягу реалізованих молока і м'яса в живій вазі переробним підприємствам у загальному обсязі валового доходу сільськогосподарського товаровиробника підпункт 6.2.6Закону України "Про податок на додану вартість" не містить.

У той же час необхідно врахувати, що застосування нульової ставки щодо ПДВ при продажу молока і м'яса в живій вазі та відповідно отримання дотацій від переробних підприємств можливі тільки в тому випадку, якщо переробне підприємство, якому сільськогосподарський товаровиробник реалізує молоко і м'ясо в живій вазі, виконує такі умови:

– має власні переробні потужності;

– веде окремий податковий і бухгалтерський облік щодо операцій з продажу молока, молочної продукції, м'яса і м'ясопродуктів і щодо іншої продукції;

– має окремий рахунок в банку для зарахування на нього коштів для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам.

Обов'язковість у виконанні таких умов установлено Порядком нарахування, виплати і використання коштів, спрямованих для виплати сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі .

Для визначення суми дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за придбані молоко і м'ясо в живій вазі переробні підприємства щомісяця складають попередній розрахунок надходження і використання ПДВ, нарахованого на обсяги реалізації молока та молочної продукції, м'яса і м'ясопродуктів.

Відповідно до цього розрахунку переробне підприємство визначає суму ПДВ, яка надійде на підприємство після реалізації молока, молочної продукції, м'яса і м'ясопродуктів, а також суму податку на додану вартість, яка буде нарахована (перерахована) постачальникам товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва цієї продукції, і розмір дотацій товаровиробникам за продані молоко і м'ясо в живій вазі на гривню вартості цієї продукції. Розрахунок переробні підприємства погоджують з відповідними управліннями агропромислового комплексу районних (обласних) державних адміністрацій.

Суми ПДВ, нараховані на обсяги реалізованої ними готової продукції (молока і молочної продукції, м'яса і м'ясопродуктів), переробні підприємства перераховують на відкриті для них в обслуговуючих банках рахунки у міру фактичного надходження цих коштів.

Перерахуванню на окремий рахунок підлягає додатна різниця між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом, визначена щодо операцій з продажу молока, молочної продукції, м'яса, м'ясопродуктів, виготовлених з проданих сільськогосподарськими товаровиробниками на перероблення молока і м'яса в живій вазі, тобто по операціях, які повинні відображатися переробними підприємствами в окремій декларації.

Якщо ж за результатами звітного періоду в окремій декларації визначено від'ємну різницю між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом, то така різниця перераховується переробним підприємством з окремого рахунка на його розрахунковий (поточний) рахунок.

Таким чином, при цій схемі взаємовідносин сільськогосподарських підприємств і переробних підприємств весь тягар податкового обліку покладено на переробне підприємство, а саме:

– ведення окремого податкового і бухгалтерського обліку щодо операцій з продажу молока, молочної продукції, м'яса і м'ясопродуктів, виготовлених з проданих сільськогосподарськими товаровиробниками молока і м'яса в живій вазі, і щодо іншої продукції;

– подання двох податкових декларацій з ПДВ.

Сільськогосподарські товаровиробники в цьому випадку виступають лише в ролі одержувачів дотацій. Податковий та бухгалтерський облік ПДВ вони здійснюють у звичайному порядку.

При цьому звертаємо увагу:

по-перше, на те, що сільськогосподарські товаровиробники включають операції з продажу молока і м'яса в живій вазі переробним підприємствам до декларації з ПДВ (за повною формою), за якою здійснюються розрахунки з бюджетом;

по-друге, важливо звернути увагу на вимогу ДПАУ, зазначену в листі від 18.06.99 р. № 8837/7/16-1121 щодо того, що сільськогосподарські товаровиробники для отримання сум дотацій від переробних підприємств за продані ними молоко і м'ясо в живій вазі повинні відкривати в установах банків окремий спецрахунок. У той же час у Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.99 р. № 805 "Про порядок нарахування, виплат i використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі" така вимога відсутня.

Отримані суми дотацій сільськогосподарські товаровиробники використовують виключно для розвитку тваринництва і насамперед для забезпечення тваринництва кормами, відтворення поголів'я, придбання племінних ресурсів і здійснення ветеринарних заходів.


 
 

Цікаве

Загрузка...