WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Справляння ПДВ в с-г - Курсова робота

Справляння ПДВ в с-г - Курсова робота

7.Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.99 р. № 805 "Про порядок нарахування, виплат i використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі";

8.Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.05.99 р. № 391-р;

Слід зауважити, щодня сільськогосподарських товаровиробників встановлено два різновиди спеціального режиму оподаткування. На сьогодні вони регламентуються п. 11.29 та п. 11.21 Закону України "Про податок на додану вартість" . Зазначені пункти визначають два різні напрями застосування спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві, які встановлюють звільнення від сплати до бюджету сум ПДВ, нарахованих до сплати в результаті здійснення окремих видів операцій окремими категоріями платників, тобто йдеться про два різні режими оподаткування.

Спеціальний режим оподаткування, встановлений Указом Президента України від 02.12.98 р. №1328/98 "Про підтримку сільськогосподарських товаровиробників" та продовжений п. 11.29 Закону України від 18.02.99 р. № 442-XIV "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" а для сільськогосподарських товаровиробників, особливості застосування цього режиму, визначено .постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.99 р. № 271 "Про порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками – платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини".

Згідно з цим режимом не сплачуються до бюджету суми ПДВ, які визначено сільськогосподарськими товаровиробниками за результатами здійснення операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, крім операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса в живій вазі (ст. 1 Указу Президента України від 02.12.98 р. №1328/98 "Про підтримку сільськогосподарських товаровиробників".

Ці кошти залишаються у розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників, акумулюються на спеціальному окремому рахунку, що відкривається в установі банку (п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.99 р. № 271 "Про порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками – платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини"), i спрямовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення, ця норма розповсюджується на сільськогосподарських товаровиробників, у яких сума, одержана від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить не менше 50 % від загальної суми валового доходу цього товаровиробника (ст. 2 Указу Президента України від 02.12.98 р. №1328/98 "Про підтримку сільськогосподарських товаровиробників".

Спеціальний режим оподаткування, встановлений абзацом другим п. 11.21 Закону України від 13.07.2000 р. № 1874-III "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" для сільськогосподарських товаровиробників (особливості застосування цього режиму визначено постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.99 р. № 805 "Про порядок нарахування, виплат i використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі" .

Згідно з цим режимом не сплачуються до бюджету суми ПДВ, нараховані сільськогосподарськими товаровиробниками за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах. Ці кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників, перераховуються на спеціальний рахунок та використовуються ними на підтримку тваринництва i птахівництва разом з коштами, отриманими від переробних підприємств як дотація. Зазначена норма розповсюджується на всіх сільськогосподарських товаровиробників. Термін її дії встановлено з 01.01.99 р. до 01.01.2004 р. Лише з цього спеціального режиму виключено операції з продажу молока та м'яса живою вагою на переробні підприємства незалежно від форми розрахунків.

Спеціальний режим оподаткування, встановлений абзацом першим п. 11.21 Законом України "Про податок на додану вартість"для переробних підприємств (особливості застосування цього режиму визначено постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.99 р. № 805 "Про порядок нарахування, виплат i використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі".

Згідно з цим режимом не сплачуються до бюджету суми ПДВ, які визначено переробними підприємствами за результатами здійснення операцій з реалізації молока та молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів (абзац перший п. 11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" із врахуванням змін, внесених Законом України від 18.02.99 р. № 442-XIV "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість".

Ці кошти перераховуються переробними підприємствами на відкриті для них у обслуговуючих установах банків окремі рахунки, пізніше з цих окремих рахунків на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників як дотація за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.

Існують обмеження:

• ця норма використовується переробними підприємствами, які мають власні переробні потужності;

• ця норма розповсюджується лише на операції з реалізації молока та молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів, що виготовлені з молока та м'яса в живій вазі, зданих на переробку сільськогосподарськими товаровиробниками;

• ця норма не поширюється на операції з реалізації молока, молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених переробними підприємствами з сировини, придбаної не у сільськогосподарських товаровиробників, з сировини, закупленої не в живій вазі, з імпортованої сировини, з переробки сировини на давальницьких умовах.

Перш ніж зупинитись на особливостях застосування спеціальних режимів оподаткування для кожної з груп платників, розглянемо питання, які є загальними для кожної з цих груп. Це – особливості розподілу сум ПДВ, які відносяться до складу податкового кредиту операцій, за якими ПДВ сплачується до бюджету i перераховується на спецрахунок, та обліку податкових векселів, які видаються при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України.

У разі одночасного здійснення платником податку (сільськогосподарським товаровиробником чи переробним підприємством) операцій, за якими мають бути проведені розрахунки з бюджетом i ПДВ – перерахований на спецрахунок (на спецрахунки), в процесі здійснення яких використовуються одночасно одні й ті ж товари (роботи, послуги), розподіл сум ПДВ, які відносяться до складу податкового кредиту всіх категорій операцій, здійснюється в такому ж порядку, як i при здійсненні платником операцій, що оподатковуються за ставкою 20 % або 0 % (при здійсненні цих операцій є право на отримання податкового кредиту), не оподатковуються або звільняються від оподаткування (права на податковий кредит немає).

Механізм такого розподілу передбачено пп. 7.4.3 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", згідно з яким при придбанні товарів, які одночасно використовуються частково в оподатковуваних операціях, а частково – ні (у нашому випадку – в операціях, за якими здійснюються розрахунки з бюджетом i за якими кошти перераховуються на спецрахунок), до суми податкового кредиту може бути включено ту частку ПДВ, сплаченого (нарахованого) при їх придбанні, що відповідає частці використання цих товарів у кожній з категорій операцій звітного періоду.

У будь-якому випадку платник зобов'язаний забезпечити ведення окремого обліку валових витрат i відповідно сплачених (нарахованих) постачальникам сум ПДВ за такими операціями та, виходячи з даних окремого обліку, формувати податковий кредит.

При цьому (нарахованого) за результатами розрахунків як з постачальниками, так i з покупцями. слід зазначити, що для такого визначення всі складові частини розрахунку (i вартість придбаних товарів, i обсяг оподатковуваних операцій, i загальний обсяг операцій звітного періоду) використовуються без врахування ПДВ, сплаченого.


 
 

Цікаве

Загрузка...