WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Порядок справляння податку на промисел фiзичних осiб, якi здiйснюють продаж товарiв - Курсова робота

Порядок справляння податку на промисел фiзичних осiб, якi здiйснюють продаж товарiв - Курсова робота

податку на прибуток підприємств;

податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва);

плати (податку) за землю;

збору на спеціальне використання природних ресурсів;

збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення;

збору до Державного інноваційного фонду;

збору на обов'язкове соціальне страхування;

відрахувань та зборів на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування України;

комунального податку;

податку на промисел;

збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;

збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг;

внесків до Фонду України соціального захисту інвалідів;

внесків до Державного фонду сприяння зайнятості населення;

плати за патенти згідно із Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".

Новостворені та зареєстровані в установленому порядку суб'єкти малого підприємництва, які подали до державної податкової служби за місцем їх реєстрації заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, вважаються суб'єктами спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з того кварталу, в якому проведено їх державну реєстрацію.

Суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи - платники єдиного податку мають право не застосовувати електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків із споживачами.

Порядок ведення спрощеного обліку та звітності суб'єктами малого підприємництва відповідно до цього Указу затверджується Міністерством фінансів України.

7.Дія цього Указу не поширюється на:

суб'єктів підприємницької діяльності, на яких поширюється дія Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" в частині придбання спеціального патенту;

довірчі товариства, страхові компанії, банки, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи;

суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам - учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 відсотків;

фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами;

4. Недоліки та переваги податку на промисел

Сплата податку на промисел шляхом придбання одноразового патенту не надає його платникам великих можливостей щодо продажу товару та отримання доходів, зокрема:

- надто короткий термін для реалізації товару (три або сім днів);

- податок сплачується незалежно від того, чи товар реалізований, чи ні;

- поверненню податок не підлягає незалежно від того, чи патент був використаний, чи ні;

- податок визначається не з розрахункового доходу, а з розрахункової вартості товарів, що підлягають продажу;

- високий мінімальний розмір податку (74 грн) (якщо не враховувати "поправок до Декрету", введених окремими податковими інспекціями);

- патент можна придбати не більше 4-х разів протягом календарного року. При здійсненні торгівлі більше чотирьох разів такі платники повинні зареєструватися як суб'єкти підприємницької діяльності.

Як свідчить практика, громадяни України одноразові патенти для торгівлі на ринках, як правило, не викуповують. Такі патенти найчастіше вибирають іноземні громадяни та особи без громадянства, які прибувають в Україну з метою реалізувати товар і волею долі на ринку зустрічаються з представниками податкової інспекції. Не виключено, що одноразовий патент податківці можуть видати особі, яка здійснювала торгівлю взагалі без документів як на право торгівлі, так і таких, що засвідчують саму особу. У таких випадках податківці відчувають, що притягнути до адміністративної відповідальності таку особу складно, а порушник, відчуваючи вину, може погодитися на сплату податку на промисел і вибрати одноразовий патент.

Переваги. З іншого боку, при здійсненні окремих операцій можна використати і переваги одноразового патенту.

Наприклад, при реалізації фізичною особою наперед відомому покупцю (юридичній особі) великої партії товарів, устаткування, основних засобів тощо, на які відсутні документи на їх придбання чи ввезення;

- при сплаті 10 відсотків податку на промисел від вартості реалізованого товару з такої особи при виплаті коштів не утримується 20 відсотків прибуткового податку, вона не виступає платником інших видів податків та зборів. Сума одержаного доходу не включається до сукупного річного доходу.

Для проведення реєстрації підприємницької діяльності фізичні особи подають до органу державної реєстрації такі документи:

- реєстраційну картку встановленого зразка, яка є одночасно заявою про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності (бланками реєстраційних карток громадян забезпечують органи державної реєстрації);

- дві фотокартки, як правило, розміром 3х4;

- довідку (чи її копію) про включення до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів. Така довідка видається державною податковою інспекцією за місцем проживання громадян;

- документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію;

- пред'являють документ, що посвідчує особу.

Громадяни, які систематично займаються або планують займатися торговельною чи будь-якою іншою діяльністю, повинні зареєструватися як суб'єкти підприємницької діяльності. Державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності проводиться у виконавчому комітеті міської, районної або районної в місті ради народних депутатів за місцем проживання громадянина або місцем здійснення підприємницької діяльності.

Плата за державну реєстрацію для громадян-підприємців встановлена в розмірі 1,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (25,50 грн). За реєстрацію змін (доповнень) видів діяльності чи інших реквізитів у свідоцтві встановлена плата в розмірі 30 відсотків реєстраційного збору, що становить 6,65 грн. За прискорену (протягом одного дня) державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності сплачується потрійний розмір відповідного реєстраційного збору (76,50 грн).

Протягом п'яти днів орган державної реєстрації повинен видати заявнику оригінал свідоцтва про державну реєстрацію з трьома його копіями.

Для одержання дозволу на виготовлення печаток і штампів підприємець подає органу внутрішніх справ копію свідоцтва про державну реєстрацію, два примірники зразків печаток і штампів, які затверджуються підприємцем і додаткового погодження не потребують, а також документ, що підтверджує внесення плати за видачу дозволу на виготовлення печаток і штампів.

Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, як і юридичні особи (підприємства), мають право здійснювати будь-які види діяльності, зазначені у свідоцтві про державну реєстрацію. Державні органи, що здійснюють реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, не мають права обмежувати фізичних осіб одним чи двома видами діяльності. Для здійснення підприємницької діяльності фізичні особи мають право відкривати розрахункові, валютні та інші рахунки в установах банків, укладати різного роду договори, залучати до здійснення підприємницької діяльності найманих працівників, виписувати накладні, рахунки та інші документи, пов'язані зі здійсненням підприємницької діяльності.

На види діяльності, які підлягають ліцензуванню, патентуванню, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності повинні одержати відповідні документи на загальних підставах.

Схема 1

З
дійснення підприємницької діяльності громадянами без створення юридичної особи

Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності не можуть бути платниками податку на промисел, відповідно вони на здійснення діяльності (торгівлі) не можуть отримати одноразовий патент.

Висновки

Як видно з усього вищеописаного податок на промисел відіграє дуже важливу роль. В час економічних негараздів в Україні дуже велика кількість фізичних осіб зайнялась дрібною торгівлею, основним чином перепродажем товарів курсуючи при цьому по всіх куточках України та за її межами. Податок на промисел та порядок його сплати визначає правову базу для опадаткування таких осіб. Розглянуті недоліки податку показують, що податок на промисел має на даний момент не найкращий вигляд і потребує змін і доповнень.

Список літератури:

 • Про податок на промисел КМ України , Декрет КМ № 24-93 від 17.03.93

 • Про затвердження Порядку справляння податку на промисел з фізичних осіб, які здійснюють продаж власних автотранспортних засобів [ГДПІУ] [864]. Головна державна податкова інспекція , Наказ, Порядок № 73 від 22.08.95

 • Указ Президента України від 3 липня 1998 року №727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва"

 • Гірський М. Підприємницька діяльність // ГК - №42, жовтень 1999 року.

 • НОВІ ДОКУМЕНТИ// ГК - №28, липень 1999р.

 • КОНТРОЛЮЮЧІ ОРГАНИ.//ГК - №41, жовтень 1999р.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...