WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Плата за землю - Курсова робота

Плата за землю - Курсова робота

При визначенні розміру плати за землю для земельних ділянок, зайнятих житловим фондом, потрібно врахувати, що згідно зі ст. 4 Житлового кодексу України до житлового фонду не входять нежилі приміщення в жилих будинках, призначених для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.

Тому в розмірі 3% земельного податку обраховуються лише земельні ділянки, зайняті житловим фондом, а за частину землі під нежилими приміщеннями в жилих будинках податок справляється на загальних підставах.

Приклад. У населеному пункті Олександрія з чисельністю населення від 50 тис. до 100 тис. чол. грошову оцінку земель не проведено. ТОВ "Пролісок" сплачує земельний податок у встановлених розмірах на загальних підставах. Середня ставка податку — 9 коп. за 1 м2, коефіцієнт, що застосовується у містах Києві, Сімферополі, Севастополі та містах обласного підпорядкування, — 1,4. Підприємство займається торговельною діяльністю, тобто земельна ділянка за функціональним призначенням належить до земель комерційного використання, коефіцієнт функціонального використання яких — 2,5. Площа земельної ділянки, що використовується підприємством, — 1000 м2.

Сума земельного податку на рік з урахуванням коефіцієнтів індексації за звітний рік становить:

1000 м2 х 9 х 1,4 х 2,4 х 2,5 = 756 грн. (за 2000 рік);

1000 м2 х 9 х 1,4 х 2,62 х 2,5 = 825 грн. (за 2001 рік).

Оподаткування земель промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення

Землі промисловості

Землями промисловості визнаються землі, надані для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель i споруд промислових, гірничодобувних, транспортних та інших підприємств, їх під'їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будинків та інших споруд.

Ця категорія охоплює всі землі, зайняті об'єктами промисловості. Тобто на яких провадяться головним чином промислові види діяльності, включно з усіма допоміжними територіями, зокрема, під'їзні дороги та проїзди, очисні споруди, поля фільтрації цукрових заводів, стоянки, складські площадки, території закладів управління та ін.

Розміри земельних ділянок, що надаються для зазначених цілей, визначаються відповідно до затверджених у встановленому порядку норм i проектно-технічної документації, а відведення ділянок здійснюється з урахуванням черговості їх освоєння.

Навколо промислових підприємств залежно від характеру виробництва повинні створюватися санітарно-захисні зони відповідно до норм, затверджених у встановленому порядку. У межах цих зон житлове будівництво забороняється.

Створення санітарно-захисної зони не позбавляє власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів, землі яких опинилися в межах цієї зони, права власності або права користування ними з обмеженнями, встановленими для цих зон. Захисні зони в межах міст, селищ міського типу повинні впорядковуватися i озеленюватися промисловими підприємствами відповідно до проектів планування i забудови цих населених пунктів.

Землі транспорту, зв'язку та іншого призначення

Землями транспорту, зв'язку та іншого призначення визнаються землі, надані в користування підприємствам i організаціям залізничного, автомобільного, морського, внутрішнього водного, повітряного та трубопровідного транспорту, а також підприємствам i організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електропередачі та зв'язку.

Розміри земельних ділянок, що надаються для зазначених цілей, визначаються відповідно до затверджених у встановленому порядку норм i проектно-технічної документації, а відведення ділянок провадиться з урахуванням черговості їх освоєння.

Організаціям, що здійснюють будівництво та експлуатацію ліній електропередачі, теле- i радіоцентрів, ретрансляційних телевізійних станцій, радіорелейних ліній, повітряних i кабельних телефонно-телеграфних ліній зв'язку, надаються земельні ділянки відповідно до діючих норм i затверджених проектів на будівництво, а також земельні ділянки, необхідні для тимчасового користування в період будівництва та експлуатації цих об'єктів.

Вздовж повітряних i підземних кабельних ліній електропередачі, телефонно-телеграфних ліній, що проходять поза населеними пунктами, а також навколо випромінюючих споруд телерадіостанцій та радіорелейних ліній установлюється охоронна зона. Землі в межах цих зон у власників землі та землекористувачів не вилучаються, а використовуються з обмеженнями, що передбачаються правилами, затвердженими у встановленому порядку.

Землі для потреб оборони

Землями для потреб оборони визнаються землі, надані для розміщення та постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств i організацій Збройних Сил України, інших військових формувань та внутрішніх військ.

Порядок надання земель для потреб оборони визначається законодавством України.

Земельний податок за землі промисловості, зв'язку та іншого призначення, в межах населеного пункту, сплачується в установлених розмірах на загальних підставах відповідно до Закону України "Про плату за землю" за ставками населеного пункту. Якщо в населеному пункті проведено грошову оцінку земель, то ставки земельного податку встановлюються відповідно до частини першої ст. 7, а якщо грошову оцінку земель не проведено, то відповідно до частини другої ст. 7 цього Закону.

При оподаткуванні земель цієї категорії, в межах населених пунктів, винятком є землі, надані для потреб оборони, гірничодобувних підприємств та залізниці.

Не справляється плата за землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування.

Для земельних ділянок, наданих для Збройних Сил України та інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, залізниць та гірничодобувних підприємств, передбачено справляння податку в розмірі 25% від суми земельного податку.

При цьому слід зазначити, що для Збройних Сил України та інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, дію частини десятої ст. 7 та частини другої ст. 8 Закону України "Про плату за землю", в частині розміру податку за землю, ст. 16 Закону України від 07.02.2000 р. № 1458-III "Про Державний бюджет України на 2000 рік" призупинено на 2000 рік.

Аналогічну пільгу надано військовим формуванням i у 2001 р. згідно зі ст. 54 Закону України від 07.12.2000 р. № 2120-III "Про Державний бюджет України на 2001 рік".

Приклад. У населеному пункті N (грошову оцінку землі не проведено) місцева рада у 1999 році визначила п'ять економіко-планувальних зон, кожна з яких має свою ставку земельного податку. ТОВ "Арго" займає земельну ділянку площею 100 м2, яка знаходиться в 3-й економіко-планувальній зоні i має ставку земельного податку 2,5 грн./м2 (у 2000 та 2001 роках ставки земельного податку місцева рада не переглядала).

Сума земельного податку на рік становить:

100 м2 х 2,5 грн./м2 х 2,4 = 600 грн.,

де 2,4 — коефіцієнт індексації, встановлений Законом України "Про Державний бюджет України на 2000 рік";

100 м2 х 2,5 грн./м2 х 2,62 = 655 грн.,

де 2,62 — коефіцієнт індексації, встановлений Законом України "Про Державний бюджет України на 2001 рік".

За межами населених пунктів ставки податку визначаються залежно від категорії землі.

Так, податок за земельні ділянки, надані для підприємств промисловості, транспорту, зв'язку та іншого призначення, справляється з розрахунку 5% від грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Податок за земельні ділянки, надані для залізничного транспорту, Збройних Сил України та інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, справляється у розмірі 0,02% від грошової оцінки одиниці площі ріллі по області, крім земель військових сільськогосподарських підприємств, з яких земельний податок справляється виходячи із ставок оподаткування сільськогосподарських угідь.

У разі використання земель залізничним транспортом, Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями, створеними відповідно до законодавства України, не за цільовим призначенням податок справляється з розрахунку 5% від грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Оподаткування земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення


 
 

Цікаве

Загрузка...