WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Плата за землю - Курсова робота

Плата за землю - Курсова робота

Юридичні особи, які є платниками земельного податку, при подачі розрахунку повинні врахувати індексацію грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та земель населених пунктів, де її встановлено, відповідне збільшення ставок земельного податку по землях населених пунктів, де не встановлено грошову оцінку, та заповнювати всі реквізити i графи, передбачені формою розрахунку земельного податку, затвердженою наказом ДПА України від 14.01.98 р. № 18, зареєстрованим в Мін'юсті України 22.01.98 р. за № 46/2486.

Необхідно звернути увагу й на те, що землекористувачі, які користуються пільгами по сплаті цього податку, але здають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі (їх частини), є платниками земельного податку за здані в оренду земельні ділянки, окремі будівлі (їх частини) i в обов'язковому порядку повинні подати розрахунок земельного податку до відповідних державних податкових інспекцій.

Для правильності нарахування та обчислення земельного податку важливим є розподіл земель за їх категоріями.

Згідно зі ст. 2 Земельного кодексу України всі землі України поділяються на ряд категорій. Віднесення земель до певних категорій i переведення їх з однієї категорії до іншої провадиться відповідною радою за їх цільовим призначенням.

Слід зазначити, що при оподаткуванні земельної ділянки ставки земельного податку будуть залежати від таких чинників:

регіону розташування земельної ділянки;

напряму використання земельної ділянки (цільове й нецільове використання);

категорії земель;

функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки та ін.

За категоріями землі поділяються на:

землі сільськогосподарського призначення;

землі населених пунктів (міст, селищ міського типу i сільських населених пунктів);

землі промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення;

землі природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;

землі лісового фонду;

землі водного фонду;

землі запасу.

Оподаткування земель згідно із Законом України "Про плату за землю"

3емлі сільськогосподарського призначення

Землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для потреб сільського господарства або призначені для цих цілей. Тобто землі, які використовуються для виробництва сільськогосподарської продукції, обслуговування сільського господарства (виробничі будівлі й двори, господарські шляхи, прогони); землі, які перебувають у стадії меліоративного будівництва, відновлення родючості; землі тимчасової консервації та інші (кургани, ями, траншеї), а також сільськогосподарські угіддя на землях інших категорій.

Сільськогосподарські угіддя — землі, які систематично використовують для отримання сільськогосподарської продукції. До складу сільськогосподарських угідь входять рілля, перелоги, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища.

Рілля — землі, які систематично обробляють i використовують під посіви сільськогосподарських культур, включаючи посіви багаторічних трав, а також чисті пари. До ділянок ріллі не належать сіножаті i пасовища, що розорані з метою їх докорінного поліпшення i використовуються постійно під трав'яними кормовими культурами для сінокосіння та випасання худоби, а також міжряддя садів, які використовуються під посіви.

Перелоги — землі, які раніше орали, а згодом більше року, починаючи з осені, не використовували для засіву сільськогосподарських культур i не готують під пар;

Багаторічні насадження — землі, які використовуються під штучно створеними деревними, чагарниковими або трав'янистими багаторічними насадженнями, призначеними для отримання врожаю плодово-ягідних, технічних, лікарських культур, а також для декоративного оформлення територій. До цих земель належать також землі під деревно-чагарниковою рослинністю, яку вирощують для реалізації квітів (троянд, жасмину та ін.), а також розсадники (за винятком лісових). Площі під дорогами, спорудами, захисними лісосмугами виключаються зі складу багаторічних насаджень i враховуються у відповідних видах угідь.

Сади — багаторічні насадження, створені для отримання плодів.

Виноградники — багаторічні насадження, створені для отримання винограду.

Інші багаторічні насадження — ягідники, тутівники, хмільники, насадження ефіроолійних культур, розсадники плодових культур, крім лісових; плантації декоративних багаторічних насаджень (квітники) для декоративного оформлення територій, а також для реалізації квітів, лікарські багаторічні насадження (беладона, наперстянка, шалфей лікарський та інші).

Сіножаті — сільськогосподарські угіддя, які систематично використовуються для сінокосіння, до яких потрібно включати рівномірно вкриті деревною та чагарниковою рослинністю на площі до 20% ділянки.

Пасовища — сільськогосподарські угіддя, які систематично використовуються для випасання худоби; рівномірно вкриті деревною та чагарниковою рослинністю на площі до 20% ділянки.

Пасовища гірські — пасовища, розміщені на території гірських систем.

До категорії земель сільськогосподарського призначення також належать:

землі під господарськими будівлями i дворами, які зайняті тваринницькими фермами, тракторними станами, літніми таборами та іншими будівлями й дворами на сільськогосподарських землях, а також на сільськогосподарських угіддях на землях інших категорій;

землі під господарськими шляхами i прогонами, які зайняті господарськими шляхами i прогонами на сільськогосподарських землях, а також на сільськогосподарських угіддях на землях інших категорій;

землі, які перебувають у стадії меліоративного будівництва та відновлення родючості (включати тільки сільськогосподарські угіддя, на яких провадиться нове меліоративне будівництво (реконструкція)), а також не розорані ділянки викорчуваних садів, площі сільськогосподарських угідь, підготовлені під посадку полезахисних лісових смуг, але закладення їх не проведено, а також ділянки, на яких закінчено технічну рекультивацію i проводиться комплекс агротехнічних i фітомеліоративних заходів з відновлення родючості порушених грунтів;

землі тимчасової консервації, які тимчасово виведені з обробітку з метою відновлення їх продуктивності та екологічного стану;

забруднені сільськогосподарські угіддя, які не використовуються в сільськогосподарському виробництві — сільськогосподарські угіддя, в яких вміст фізичних, хімічних i біологічних компонентів негативно впливає на довкілля (забруднені в результаті техногенних аварій, впливу шкідливих виробництв тощо). Площу угідь визначають згідно з матеріалами відповідних обстежень, затвердженими у встановленому порядку. Також техногенно забруднені сільськогосподарські угіддя (включаючи радіонуклідне забруднення), які не використовуються в сільськогосподарському виробництві i виключені з господарського обігу.

Ставки земельного податку з одного гектара сільськогосподарських угідь установлюються у відсотках від їх грошової оцінки у таких розмірах:

для ріллі, сіножатей та пасовищ — 0,1;

для багаторічних насаджень — 0,03.

Відповідно до роз'яснень Верховної Ради України від 24.03.97 р. № 06-13/11-107 за земельні ділянки, які знаходяться за межами населених пунктів i зайняті виробничими будівлями i спорудами сільськогосподарських підприємств, у тому числі військовими сільськогосподарськими підприємствами, земельний податок справляється згідно із ст. 6 Закону "Про плату за землю", а саме — у відсотках від грошової оцінки виду сільськогосподарських угідь відповідного господарства.

Для земельних ділянок, наданих для потреб сільськогосподарського виробництва, в межах населених пунктів, які зайняті виробничими, культурно-побутовими та господарськими будівлями i спорудами, законодавством установлено сплату податку в розмірі 3% до суми земельного податку (сума земельного податку визначається як добуток площі земельної ділянки на ставку земельного податку).

При оподаткуванні земель сільськогосподарського призначення потрібно обов'язково враховувати розмежування земель цієї категорії за даними державного земельного кадастру, який є підставою для нарахування земельного податку (слід мати підтвердження від землевпорядних органів, які саме землі є землями сільськогосподарського призначення, а які не належать до таких. Наприклад, до земель сільськогосподарського призначення не належать болота, чагарники, піщаники, протиерозійні канави, захисні лісосмуги та ін.).


 
 

Цікаве

Загрузка...