WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → ПДВ - суть, значення, порядок справляння - Курсова робота

ПДВ - суть, значення, порядок справляння - Курсова робота

- на громадян, винних у неподанні або несвоєчасному поданні декларації про доходи чи у включенні до декларацій перекручених даних, у відсутності обліку або неналежному веденні обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов'язкову форму обліку, - від одного до п'яти мінімальних розмірів заробітної плати;

- на громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, винних у протидіях службовим особам ДПІ, зокрема у недопущенні їх до приміщень, які використовуються для здійснення підприємницької діяльності та одержання доходів, - від 10 до 20 мінімальних розмірів заробітної плати;

- на громадян, які займаються підприємницькою діяльністю бездержавної реєстрації чи без спеціального дозволу (ліцензії), якщо його отримання передбачено законодавством, - від 3 до 8 мінімальних розмірів заробітної плати з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини;

- на громадян, які здійснюють продаж товарів без придбання одноразових патентів або з порушенням терміну їх дії, чи здійснюють продаж товарів, не зазначених у деклараціях, - від одного до десяти мінімальних розмірів заробітної плати, а за тіж дії, вчинені громадянином, якого протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з зазначених правопорушень, - від 10 до 20 мінімальних розмірів заробітної плати.

Адміністративна відповідальність за правопорушення - порушення законодавства про оподаткування та підприємницьку діяльність настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до чинного законодавства кримінальної відповідальності.

При провадженні в справах про адміністративні правопорушення - порушення законодавства про оподаткування і підприємницьку відповідальність, їх розгляді, винесенні постанов за цими справами, здійсненні контролю за виконанням постанов про накладання адміністративних стягнень, начальники ДПІ та їх заступники повинні керуватися Законом і Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Факти здійснення адміністративного правопорушення-порушення законодавства про оподаткування чи підприємницьку діяльність встановлюється в процесі або за наслідками перевірки підприємства, установи, організації чи громадянина. Службові особи ДПІ при встановленні на підприємствах, в установах, організаціях і у громадян фактів порушень, за які винні особи підлягають притягненню до відповідальності, крім відображення цих фактів у актах перевірок, складають протокол про адміністративне правопорушення у двох примірниках.

Протокол підписується службовою особою ДПІ, яка його склала, і особою, яка вчинила порушення податкового законодавства.

Факт заняття громадянами підприємницькою діяльністю без державної реєстрації чи ліцензії, якщо його отримання передбачено законодавством, а також факти продажу товарів без придбання одноразових патентів або з порушенням терміну їх дії чи продажу ними товарів не зазначених у деклараціях, можуть бути відображені безпосередньо в протоколах без складання акта.

Справа про адміністративне правопорушення розглядається начальником ДПІ чи його заступником за місцем вчинення правопорушення. При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вище вказані особи повинні з'ясувати такі питання:

1) чи належить розгляд даної справи до його компетенції;

2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;

3) чи повідомлено осіб, які беруть участь в розгляді справи, про час і місце розгляду справи;

4) чи підлягає задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законних представників і адвоката.

Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, керівник ДПІ, який розглядав справу, виносить постанову по справі, в якій вказується розмір адміністративного штрафу (таблиця 2.2.).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне порушення може бути подано протягом 10 днів від дня внесення постанови.

Оскарження дій службових осіб ДПІ, пов'язаних з накладанням адміністративного стягнення, проводиться відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

РОЗДІЛ ІІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ ТА ЇЇ ОПТИМІЗАЦІЯ ЩОДО СПРАВЛЯННЯ ПДВ

За даними Державного казначейства України, до зведеного бюджету 1-го півріччя 2000 року мобілізовано 12385,3 млн. грн. доходів, у тому числі державними податковими адміністраціями - 9889,1 млн. грн., що на 1 млрд. грн., або на 9,9% більше, ніж за аналогічний період 1999 року [21,c.105].

Стабільно забезпечували надходження до бюджету протягом 6 місяців 1999 року податкові органи у Черкаській, Волинській, Чернігівській, Харківській, Запорізькій, Миколаївській і Полтавській областях, містах Києві та Севастополі.

Проте, фактичні надходження до бюджету становили 96,7% від передбачених прогнозними розрахунками. Окреслилася позитивна тенденція у надходженні платежів залежно від рівня бюджетів. Якщо середньомісячні надходження до зведеного бюджету лише трохи збільшилося, то до державного зросли з 575 млн. грн. за 1-й квартал до 970 млн. грн. у 2-му 1999 року [21, c.105].

Як і у попередні періоди, до місцевих бюджетів надходить значно більше платежів, ніж передбачено прогнозами. За звітній період до них надійшло 5252, 8 млн. грн., що становить 126,6% (а за 1 квартал 1999 року - 146,6%) [21,c.106] .

Рівень часового використання зведеного бюджету за січень-червень 1998 року зріс на 10% (надходження - 7764 млн .грн.).

У цілому по Україні за 2000 рік (перше півріччя) до бюджету надійшло більше коштів порівняно з аналогічним періодом 1999 року, а саме: податку на прибуток - на 22,1%; акцизного збору - на 21,2%; плати за землю - на 42,1%; прибуткового податку із громадян - 12,8%; відрахувань до фонду Чорнобиля - на 23,6% [21,c.106].

Нові важелі, закладені в механізм діяльності ДПА, запрацювали на бюджет, підриваючи підвалини нелегального підприємництва. Позитивним моментом є те, що в економіці відбуваються процеси, спрямовані за зниження податкового тиску. Свідченням цього є укази Президента.

Заходи щодо послаблення податкового тиску не дадуть миттєвих результатів, власне, як і вільні обігові кошти спонтанно не захлеснуть підприємства, які повністю в боргах. Поява вільних коштів передусім спрямується на погашення заборгованості, а не до русла, здатного відновити нормальні економічні відносини.

Так, наші податкові закони недосконалі, часто не захищають інтересів виробників. Ось чому великі сподівання покладаються на податковий кодекс, структурований, концептуально виписаний робочою групою, яка впродовж кількох років працює над ним. Життєвий досвід переконує: тільки спільними зусиллями можна протистояти злу. Координованість дій ДПА, Державного митного комітету, Національного банку, Генеральної прокуратури, Вищого арбітражного суду започаткує створення єдиної системи, яка протистоятиме тіньовому секторі і підвищить рівень виконання бюджету, на зразок такої, що існує в усіх цивілізованих країнах.

Без відповідної допомоги та сприяння з боку платників податків органи податкової служби не можуть досягти високої ефективності у своїй роботі навіть за умови оптимальної податкової політики. Отож колегія ДПА ухвалила проекти довгострокової програми з формуванням високої податкової культури у населення та підтримки зусиль податкових органів, спрямованих на поповнення дохідної частини бюджету.

Отже, ДПА одним із головних напрямів своєї роботи визначає створення цивілізованих, нормальних відносин із платниками податків. ДПА з власної ініціативи утворило управління апеляцій - орган досудового розгляду всіх спорів, пов'язаних з роботою податкових інспекцій, який має право скасовувати будь-яке рішення на будь-якому рівні, навіть прийняте заступником голови податкової адміністрації. За перше півріччя 2000 року лише по Києві скасовано 3000 рішень, платникам податків повернено 50,3 млн.грн. Понад 200 податкових службовців звільнено з роботи [21,c.106].

ДПА повсякчас шукає нові форми і методи своїй роботі . Оцінку ефективності державних податкових організацій за січень 1999 року показує інтегруючий показник. По надходженню податків до Державного бюджету із 33 ДПІ Львівської області, 21 - виконали план. По виконанню плану на першому місці стоїть Жидачівська ДПІ, що в порівняні з минулим роком (1998 р.) вона посідала 21 місце. Останнє місце в 2000 році займала Миколаївська ДПІ. Зокрема, по надходженню податків в державний бюджет Сокальське ДПІ в 2000 році займала 24 місце, а це 439 тис. грн. Всього по Львівській області надійшло в державний бюджет за січень 2000 року 74447 тис. грн., це виконання плану на 100,8%; в 1999 році ця сума складала 59285 тис. грн.


 
 

Цікаве

Загрузка...