WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Вiтчизняний досвiд адмiнiстрування прибуткового податку - Курсова робота

Вiтчизняний досвiд адмiнiстрування прибуткового податку - Курсова робота

З метою виховання в платників податків відповідальності й поваги до чинного законодавства п.10 Програми формування високої податкової культури населення і підтримки зусиль органів державної податкової служби, спрямованих на наповнення дохідної частини бюджетів і державних цільових фондів, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.99р. № 636, передбачено постійне висвітлення в засобах масової інформації фактів притягнення до відповідальності деяких осіб за порушення податкового законодавства. Аналіз контрольно-перевірочної роботи органів державної податкової служби свідчить, що одним із характерних шляхів ухилення від оподаткування є підроблення та використання підприємствами і фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності фіктивних документів, фірм, що в кінцевому результаті призводить до зменшення сум прибуткового податку, які мали б надійти до бюджету.

Значні порушення чинного законодавства допускають деякі підприємства та організації, виплачуючи готівкою заробітну плату, премії, різні позики.

Нині ще залишається досить гострою проблемою оподаткування іноземних громадян, які одержують доходи на території України, проте ухиляються від подання декларації і сплати податків до бюджету.

Таким чином, у результаті ухилення від оподаткування доходів фізичних осіб бюджет втрачає чималі кошти, потрібні для соціально-економічного розвитку регіонів. Нагадаємо, що прибутковий податок як обов'язковий платіж з особистих доходів громадян має зворотний характер, тобто забезпечує матеріальні і соціальні потреби населення.

Проект Податкового кодексу України спрямовано на поліпшення податкового клімату в державі, вдосконалення системи адміністрування податків і зборів, у тому числі порядку оподаткування доходів фізичних осіб.

Ефективна їх реалізація залежить від того, наскільки платники податків розуміють важливість добровільної і вчасної сплати до бюджету встановлених законодавством обов'язкових платежів та роблять це. На жаль, деякі громадяни приховують доходи від оподаткування і навмисно не сплачують прибутковий податок. Відносно таких фізичних осіб застосовано чимало фінансових санкцій, порушено кримінальних справ. Але цей шлях не найкращий. Цивілізоване життя потрібно створювати через упровадження ідеології тільки добровільної і повної сплати податків до бюджету. Державна податкова служба передовсім зацікавлена в прискоренні виходу з "тіні" прихованих капіталів, збільшенні чисельності сумлінних платників податків, створенню атмосфери довіри і взаєморозуміння між податковим працівником і суб'єктом підприємницької діяльності.

Кожному громадянинові чинним законодавством надано можливість добровільно сплачувати податки, декларуючи одержані доходи за звітний період. Не чекаючи примусового стягнення, громадяни мають змогу в установленому порядку подати декларацію про свої доходи до податкової інспекції за місцем проживання і виконати свій конституційний обов'язок перед державою [12. – с. 6].

Відповідальність за порушення податкового законодавства надто серйозна, адже бюджет втрачає чималі суми через те, що окремі суб'єкти підприємницької діяльності прагнуть жити і працювати не за законом, одержувати доходи й приховувати їх від оподаткування. Шкода, що при цьому вони не замислюються, що несплачені сповна і у встановленому порядку податки — це невчасно сплачені заробітна плата вчителям і медикам, допомога багатодітним і малозабезпеченим громадянам, пенсії та чимало інших соціальних виплат. Як громадяни, вони е порушниками не лише своїх конституційних обов'язків, а й моральних норм.

Контроль податкових органів із дотримування законодавства про оподаткування фізичних осіб і далі вдосконалюватиметься, включаючи активне використання найрізноманітніших методів виявлення прихованих від оподаткування доходів. Чи не краще зрозуміти найголовніше, що лише сплачені податки нині зможуть забезпечити старість завтра.

Варто нагадати, що кожному громадянинові чинним законодавством надана можливість добровільно сплачувати податки. Усвідомивши це і не очікуючи застосування примусових заходів стягнення, громадяни можуть подати декларацію про свої доходи до податкової інспекції за місцем свого проживання до 1 березня 2000 р.

З 1998 року почав діяти Державний реєстр фізичних осіб – платників і інших обов'язкових платежів як автоматизований банк даних для забезпечення обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки. Фізичні особи по закінченні року подають декларацію, в якій необхідно вказати всі доходи, а в останньому розділі задекларувати наявність та грошову оцінку квартири, будинку, дачі, земельної ділянки, транспортних засобів.

Усі дані заносяться в комп'ютер. Первинне декларування майна не повинно враховуватися як дохід (це можна навіть назвати податковою амністією). А в подальшому щорічно задекларовані доходи порівнюються із майновим станом громадянина і на цій основі здійснюється оподаткування.

Таким чином, будуть створені умови для розвитку малого бізнесу і запобіганню ухилення від сплати податку [14. – с. 31].

Висновок.

В курсовій роботі розглянуто прибутковий податок з громадян. Розвиток податку відбувався поступово, а його становлення спостерігаємо і досі. Податок, будучи важливим важелем податкової політики держави, вимагає особливої уваги і вдосконалення. Зрозуміло, що ефективність податку залежить й від свідомості платників держави. Держава повинна враховувати матеріальне і фінансове становище платників податку для того, щоб дати їм можливість розвиватися, а в майбутньому забезпечити більше надходження до бюджету. При адмініструванні прибуткового податку важливо врахувати зарубіжний досвід. Варто законодавчо підвищити розмір неоподатковуваного мінімуму доходів, принаймні до мінімальної заробітної плати, що дасть можливість відновити соціальну справедливість та припинити перерозподіл доходів між українськими громадянами які перебувають на межі злиднів та поза наю. Оскільки доходи середнього класу в світовій практиці визначають швидкість і масштаби інноваційних та інвестиційних процесів в економіці країни, то слід стимулюючи економічні процеси в Україні, сформувати ще не чисельний середній клас.

Список використаної літератури

 • Декрет Кабінету Міністрів України №13-92 від 26.121992р. "Про прибутковий податок з громадян".

 • Азаров М.Я., Все про податки, - К.: 2000, - с.220.

 • Василик О.Д., Теорія фінансів, - К.: 2000, - с.154.

 • Василок О.Д., Державні фінанси України: навч. пос., - К.: Вища шк., 1997р., - с. 128.

 • Гега П., Доля Л., Основи податкового права: навч. пос., - К.: Товариство "Знання", КОО, 1998р., - с. 128.

 • Кучерявенко Н.П., Основы налогового права, - Харьков: Издательство "Костанта", 1996р., - с. 154.

 • Федоров В.М., Податкова система України: Вища шк., 1994р., - с. 347.

 • Юрій С.І., Бескид Й.М., Бюджетна система України: навч. пос. – К.: НІОС., 2000р. – с. 56.

 • Гопцій Р. "Пільги з прибуткового податку" // Все про бухгалтерський облік №116 (541) 13 грудня 2000, - с. 22.

 • Демиденко Л.М. "Удосконалення прямого оподаткування у напрямку інтеграції в ЄЕС" // Фінанси України 4'2000, - с. 124.

 • Лєкарь С. "Приховування заробітної плати від оподаткування призводить до значних втрат бюджету" // Вісник податкової служби України №22 '2000, - с. 45.

 • Лєкарь С. "Прибутковий податок має сплачувати кожний"// праця і зарплата №45 (241) грудень 2000р., - с. 6.

 • Лєкарь С. "Переважна частина доходів фізичних осіб приховується від оподаткування" // Праця і зарплата №6 (202), - с. 8.

 • Невмержицький В. "Механізм встановлення прибуткового податку" // Вісник податкової служби України, №16, - с. 31.

 • Сотник І.М. "Прибутковий податок з громадян: еволюція ставок у 1993-1999 роках" // Фінанси України, 7 '2000, - с. 19.

 • Інструкція про прибутковий податок з громадян // Праця і зарплата №15 (165)


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...