WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Вiтчизняний досвiд адмiнiстрування прибуткового податку - Курсова робота

Вiтчизняний досвiд адмiнiстрування прибуткового податку - Курсова робота

Незалежно від кількості днів перебування в Україні протягом календарного року підлягають оподаткуванню доходи, одержані з джерел в Україні та за її межами, суб'єктів оподаткування з числа громадян України, які:

 • направлені за кордон для роботи в державних установах України та їхніх представництвах в міжнародних урядових і неурядових організаціях;

 • знаходилися в службових відрядженнях за кордоном;

 • входили до складу екіпажів морських, повітряних та інших транспортних засобів, що використовуються для міжнародних перевезень.

При визначенні сукупного оподатковуваного доходу враховують доходи, одержані у грошовій (національній грошовій одиниці або в іноземній валюті), матеріальній і нематеріальній формах.

Доходи, одержані в іноземній валюті від нерезидентів, перераховують в національну грошову одиницю України за курсом Національного банку України, що діяв на дату одержання доходу. Прибутковий податок з доходів, одержаних в іноземній валюті, сплачується в національній грошовій одиниці України.

Доходи у матеріальній формі у вигляді продукції власного виробництва товаровиробників обчислюють за середньозваженою ціною реалізації стороннім споживачам у місяці, що передує місяцю, в якому здійснюється нарахування таких доходів суб'єктам оподаткування. Якщо у цьому місяці продукція стороннім споживачам не реалізувалась, доходи обчислюють за середньозваженою ціною реалізації попереднього місяця. При цьому, якщо середньозважена ціна менша, ніж фактична собівартість цієї продукції, доход у матеріальній формі обчислюють за фактичною собівартістю.

Доходи працівників підприємств з сезонними видами виробництва, які мають державний пріоритет у розвитку (фермерські господарства, кооперативи і колективні сільськогосподарські підприємства), одержані протягом року у вигляді продукції цих підприємств, обчислюють за їхньою фактичною собівартістю,

Доходи у вигляді продукції інших товаровиробників розраховують за цінами придбання, збільшеними на офіційний індекс інфляції до місяця, що передує місяцю нарахування цих доходів суб'єктам оподаткування. Якщо така продукція була одержана по товарообмінних операціях в галузі зовнішньоекономічної діяльності, то ціну придбання визначають за митною вартістю з урахуванням мита, митних зборів та акцизного збору з підакцизних товарів, сплаченою при ввезенні в Україну і перерахованою в національну валюту за курсом Національного банку України.

Доходи у нематеріальній формі (у вигляді послуг і прав) обчислюють за їхньою фактичною ціною у місяці, у якому одержано такий доход. При цьому фактична ціна послуг не може бути нижчою, ніж середньозважена ціна реалізації таких послуг стороннім споживачам у місяці, що передує місяцю, в якому нараховуються такі доходи суб'єктам оподаткування. Якщо у цьому місяці такі послуги стороннім споживачам не реалізувались, доходи обчислюють за середньозваженою ціною реалізації попереднього місяця. При цьому, якщо середньозважена ціна менша, ніж фактична собівартість цієї послуги, доход обчислюють за фактичною собівартістю.

Доходи, одержані за межами України громадянами з постійним місцем проживання в Україні, включають до складу сукупного доходу, що підлягає оподаткуванню в Україні.

Суми податку, сплачені за кордоном відповідно до законодавства іноземних держав громадянами з постійним місцем проживання в Україні, зараховують при сплаті ними прибуткового податку в Україні. При цьому розмір зараховуваних сум податку з доходів, сплачених за межами України, яке може перевищувати суми прибуткового податку, що підлягає сплаті цими особами відповідно до законодавства України.

Сплачені за межами країни суми податку зараховуються за умови письмового підтвердження податкового органу відповідної іноземної держави факту сплати податку та за наявності міжнародного договору з цієї державою про уникнення подвійного оподаткування доходів та запобігання ухиленню від сплати податку.

При оподаткуванні з сукупного доходу, одержуваного громадянами протягом календарного року, виключаються:

допомога з фонду соціального страхування і Пенсійного фонду, зокрема:

 • допомога по вагітності та пологах;

 • одноразова допомога при народженні дитини;

 • додаткова допомога при народженні дитини;

 • допомога по догляду за дитиною;

 • грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом чотирьох і більше дітей віком до 16 років,

 • допомога по догляду за дитиною-інвалідом;

 • допомога на дітей віком до 16 років (учнів — до 18 років);

 • допомога на дітей одиноким матерям,

 • допомога на дітей військовослужбовців строкової служби;

 • допомога на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням;

 • тимчасова допомога на неповнолітніх дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, або коли стягнення аліментів неможливе,

 • допомога на поховання;

 • інші види допомог, що виплачуються з цих фондів відповідно до чинного законодавства

Допомога по тимчасовій непрацездатності, в тому числі допомога по догляду за хворою дитиною, включається до складу сукупного оподатковуваного доходу місяця, за який нарахована ця допомога;

компенсаційні виплати в грошовій і натуральній формі відповідно до Кодексу законів про працю України і у межах норм, передбачених чинним законодавством України, за винятком компенсації втраченої вигоди, регресних сум і компенсації за невикористану відпустку при звільненні.

Сума компенсації за невикористану відпустку при звільненні включається до складу сукупного оподатковуваного доходу місяця, в якому виплачуються працівникові, який звільняється,

одержувані аліменти,

одержувані пенсії з пенсійного фонду України;

доход у грошовій, матеріальній і нематеріальній формах, що переходить суб'єкту оподаткування шляхом дарування за родинними стосунками (від одного подружжя іншому, дітям, батькам), а також внаслідок успадкування (одному з подружжя, батькам, дітям, онукам, правнукам, братам, сестрам, діду, бабі), за винятком сум авторської винагороди, одержуваних неодноразово спадкоємцями (правонаступниками) авторів творів науки, літератури і мистецтва, відкриттів, винаходів та промислових зразків,

доход від продажу власної продукції рослинництва, квітництва, бджільництва, тваринництва (у тому числі кролів, нутрій, птиці) як у живому вигляді, так і продукції їхньої переробки, одержаної з присадибної (дачної, садової) земельної ділянки, наданої громадянам у користування або переданої у власність Наявність у громадян присадибної земельної ділянки та походження з неї відповідної продукції підтверджується довідкою органу місцевого самоврядування, а для власників продукції, вирощеної на дачних і садових ділянках — довідкою правління садового товариства (кооперативу);


 
 

Цікаве

Загрузка...