WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок з власникiв транспортних засобiв - Курсова робота

Податок з власникiв транспортних засобiв - Курсова робота

При розрахунку штрафних санкцій відповідно до підпункту 17.1.3 податковим періодом, на який припадає недоплата податкового зобов'язання слід вважати період, на який припадає порушення, а не період, в якому настає строк сплати податку.

  • У разі коли податковий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків із-за заниження суми податку внаслідок арифметичних чи методологічних помилок у розрахунку, то відповідно до пп. 17.1.4 п. 17.1 ст. 17 Закону від 21.12.2000р. №2181-ІІІ підприємства сплачують штраф у розмірі 5% донарахованого податку, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму.

  • У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків такої суми;

  • при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, що настають за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків такої суми;

  • при затримці, що є більшою 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків такої суми.

  • За прострочення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявністю) відповідно до пп. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 Закону від 21.12.2000р. №2181-ІІІ платники податку сплачують пеню у розмірі 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день виникнення податкового боргу (його частини) або на день його (його частини) погашення (залежно від того, яка величина є більшою), за кожен календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до ст. 16.1.3 у разі, якщо платник самостійно до початку перевірки податковим органом, виявив факт заниження податкового зобов'язання та погасив його, то такий платник звільняється від сплати пені.

  • за відсутність податкового обліку або ведення його з порушенням встановленого порядку; неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належного до сплати податку, згідно з п. 11 ст. 11 Закону України про державну податкову службу в Україні керівники та інші посадові особи, винні у здійсненні порушень, притягуються до адмінвідповідальності у вигляді штрафу від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за ті самі дії, вчинені повторно особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за відповідне правопорушення, - від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також слід враховувати, що зайво внесені до бюджетів усіх рівнів суми не вказаних у розрахунку податкових зобов'язань (переплати) не враховуються при розрахунку штрафних санкцій по визначених контролюючим органом сумах податкових зобов'язань за результатами документальних перевірок.

Штрафи, визначені підпунктами 17.1.2 - 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону №2181 не застосовуються, якщо платник податків самостійно, до початку його перевірки податковим органом, виявив факт заниження податкового зобов'язання та виконав усі обов'язкові умови, передбачені чинним на момент внесення змін законодавством, а саме визначив та сплатив суму недоплати та штраф у розмірі десяти відсотків від суми такої недоплати, подав податковому органу новий розрахунок, що містить виправлені показники.

Це правило не застосовується, якщо платник податків не подає розрахунок за період, протягом якого відбулася недоплата податкового зобов'язання, а також якщо судом встановлено скоєння злочину посадовими особами платника податків щодо умисного ухилення від сплати податкового зобов'язання.

У разі, якщо платником не виконані всі обов'язкові умови у повному обсязі, штрафні санкції застосовуються у загальновстановленому порядку.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про систему оподаткування" фінансові (штрафні) санкції за наслідками документальних перевірок, які здійснюються органами державної податкової служби України, застосовуються у розмірах, передбачених законодавчими актами, чинними на день завершення таких перевірок, тобто, за результатами перевірок завершених після 1 квітня 2001р. штрафні санкції за порушення податкового законодавства застосовуються у розмірах та за порядком, передбаченим статтею 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 Закону №2181, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Податкове повідомлення надсилається платнику податків контролюючим органом, у якому зазначається підстава для нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку, належного до сплати, та штрафних санкцій, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій).

У випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, що настають за днем такого узгодження.

У разі, якщо донараховане податкове зобов'язання містить суми по яких відповідно до Закону про податок з власників транспортних засобів строки сплати ще не настали, вони повинні бути погашені протягом десяти календарних днів, що настають за днем узгодження суми додатково нарахованого податкового зобов'язання (отримання платником податків податкового повідомлення).

Приклад (1): підприємством 2 червня 2000р. придбано автомобіль Ford Scorpio 2.5 TD, в цьому ж місяці цей автомобіль зареєстровано у органах ДАІ.

20 квітня 2001р. документальною перевіркою встановлено, що за придбаний автомобіль у 2000р. розрахунок до податкового органу не надано, податок не сплачено, у 2001р. даний автомобіль до розрахунку також не включено.

До того ж, у розрахунку податку на 2001р. по автомобілю ВАЗ 2105 (код ТН ЗЕД 8703) виявлена арифметична помилка при множенні об'єму циліндрів двигуна на ставку податку. При цьому об'єм та ставка вказані вірно (вказано у гр.5 розрахунку - 1300см3, у гр.7 – 4грн. за 100см3, а у графах 8 та 11 – 5,2 грн.).

1) Розрахунок за 2000 рік.

Податковий орган самостійно нараховує податок у сумі :

(2500см3Х10грн./100см3/4[квартали])*3[квартали]= 187,5грн.;

та застосовує такі штрафні санкції :

а) відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону №2181 нараховується штраф у вигляді 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 170 грн.;

б) згідно з пп. 17.1.2 п. 17.1 ст. 17 Закону від 21.12.2000р. №2181-ІІІ нараховується штраф у розмірі 10% суми податку за кожен (повний чи неповний) місяць затримки розрахунку, але не більше 50% суми податку і не менше 10 неоподатковуваних мінімумів:

187,5 (сума податку) Х 10% Х 11 (кількість місяців) = 206,25 грн.;

але ця сума (206,25) перевищує максимальний розмір штрафу 50% - 187,5/2=93,75 грн., а мінімальний, визначений Законом – 170 грн., тому до сплати 170 грн.

2) Розрахунок за 2001рік.

Податковий орган самостійно нараховує податок у сумі :

2500см3Х10грн./100см3=250 грн.

та застосовує такі штрафні санкції :

а) відповідно до пп. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону від 21.12.2000р. №2181-ІІІ за заниження суми податку та у випадку якщо податковий орган самостійно донарахує суму податку нараховується штраф у розмірі 5% від недоплати за кожен рік, починаючи з року, на який припадає недоплата, та закінчуючи роком, на який припадає отримання платником податку податкового повідомлення, але не більше 25% донарахованої суми та не менше 10 неоподатковуваних мінімумів:

Рік у якому виявлено порушення

Сума недоплати

грн.

Ставка

штрафу

Кількість

періодів

Сума

штраф-них санкцій

Макс.

розмір

(25% суми недо-плати)

Мін.

розмір

штрафу

Сума штраф-них

санкцій до сплати

2001

250

5%

1

12,5

62,5

170

170


 
 

Цікаве

Загрузка...