WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок з власникiв транспортних засобiв - Курсова робота

Податок з власникiв транспортних засобiв - Курсова робота

Аналогічно це стосується і транспортних засобів щодо яких звільняються від сплати податку вищезазначена категорія осіб.

Річна сума податку з власників транспортних засобів сплачується громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства незалежно від того, коли були придбані транспортні засоби. У випадках, коли транспортні засоби придбані у другому півріччі, податок сплачується новим власником в половинному розмірі, незалежно від того, сплатив чи ні податок за ці транспортні засоби їх попередній власник.

При знятті транспортного засобу з обліку для його реалізації до строку проходження технічного огляду фізичні особи податок з власників транспортних засобів за цей рік не сплачують. Податок буде сплачено новим власником перед його реєстрацією.

Податок з власників транспортних засобів не справляється за транспортні засоби, якщо вони не знаходяться на обліку Державної автомобільної інспекції або інших органів, які проводять їх реєстрацію, перереєстрацію, техогляд. За транспортні засоби, що не експлуатуються у зв'язку з перебуванням їх власників у відрядженнях або з інших причин, податок з власників транспортних засобів сплачується на загальних підставах за повний рік.

Облік надходження податку ведеться по платниках – фізичних особах у книзі зведених підсумків надходжень, скасувань та надходжень за ф.26 та у реєстрі надходжень та повернень за ф.25 відкритих по коду бюджетної класифікації 12020200 – "Податок з громадян – власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів"

Від сплати податку звільняються:

- Особи, зазначені у пунктах 1 і 2 статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статтях 4-11 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", статтях 6 і 8 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", а також інваліди незалежно від групи інвалідності (у тому числі діти - інваліди за поданням органів соціального захисту) - щодо одного легкового автомобіля (мотоколяски) з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см або одного мотоцикла з об'ємом циліндрів двигуна до 650 куб. см чи одного човна моторного або катера (крім спортивного) з довжиною корпусу до 7,5 м;

Що стосується питань, які виникають при розгляді можливості надання пільги одному з батьків, які доглядають дитину –інваліда, або інваліда з дитинства, то відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997р. №999, якою визначено та затверджено Порядок забезпечення інвалідів автомобілями, позачергове безплатне забезпечення автомобілями інвалідів, а також продаж автомобілів на пільгових умовах інвалідам, батькам чи родичам дітей-інвалідів здійснюється за місцем їх постійного проживання та прописки Міністерством праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, управліннями соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у межах фондів, виділених Міністерством праці та соціальної політики.

Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є висновок обласної, центральної міської - у містах Києві та Севастополі, Кримської – в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність у інвалідів медичних показань для їх одержання, а також посвідчення на право керування автомобілем.

Продаж автомобілів на пільгових умовах, зокрема з оплатою 30 відсотків їх вартості, провадиться батькам або родичам (за відсутності у них протипоказань до керування автомобілем), які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами до 16 років та інвалідами з дитинства, хворими на дитячий церебральний параліч, які не можуть самостійно пересуватися, за наявності у цих інвалідів медичних показань на право забезпечення автомобілем з ручним керуванням.

Під час видачі (продажу) інвалідам автомобілів з передачею права керування іншій особі свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу оформляється на інваліда, дітям-інвалідам до 16-ти років - на одного з батьків, а у разі їх відсутності – на родича-опікуна (родича-піклувальника) дитини-інваліда.

Отже, якщо автомобіль видано для обслуговування інваліда одному з батьків, які доглядають дитину -інваліда, або інваліда з дитинства, то за наявності у такого інваліда документу, що підтверджує інвалідність, довідки про медичні показання для забезпечення автомобілем з ручним або із звичайним керуванням та висновку щодо протипоказань на керування транспортними засобами, податок з власника такого транспортного засобу не справляється.

- Особи, зазначені у пунктах 3 і 4 статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", щодо одного легкового автомобіля з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 см-3 або одного мотоцикла з об'ємом циліндрів двигуна до 650 см-3 чи одного човна моторного або катера (крім спортивного) з довжиною корпусу до 7,5 м до їх відселення та протягом трьох років після переселення із зони гарантованого добровільного відселення чи зони посиленого радіоекологічного контролю.

- На 50 відсотків _ громадяни, у власності яких знаходяться легкові автомобілі (код 87 03), вироблені в країнах СНД і поставлені на облік в Україні до 1990 року включно. Пільга надається останньому власнику легкового автомобіля, якщо цей автомобіль до 1990 року включно був зареєстрований в Україні за будь-яким власником.

4.Відповідальність платників за порушення вимог податкового законодавства щодо податку з власників транспортних засобів

За порушення податкового законодавства щодо податку з власників транспортних засобів платники несуть відповідальність згідно з Законами України: "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами", "Про державну податкову службу в Україні".

При застосуванні до платників податків штрафних санкцій слід керуватися інструкцією про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 17.03.2001р. №110, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23 березня 2001р. №268/5459.

При нарахуванні пені у зв'язку із несвоєчасним погашенням узгодженого податкового зобов'язання слід керуватися інструкцією про порядок нарахування та погашення пені, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2001р., №77, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 16 березня 2001 року за №240/5431.

З 1 квітня, при застосуванні штрафних санкцій, слід мати на увазі, що згідно Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" базовим податковим періодом для цього податку є рік.

За порушення податкового законодавства передбачена така відповідальність:

  • За неподання розрахунку по податку з власників транспортних засобів у строки визначені законодавством, відповідно до пп. 17.1.1 Закону №2181 юридичні особи сплачують штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів.

  • У разі коли податковий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів за підставами не подання платником податку розрахунку у строки, визначені законодавством, додатково до штрафу встановленого пп. 17.1.1 платники податків згідно з пп. 17.1.2 п. 17.1 ст. 17 Закону від 21.12.2000р. №2181-ІІІ сплачують штраф у розмірі 10% суми податку за кожний (повний чи неповний) місяць затримки розрахунку, але не більше 50% суми податку і не менше 10 неоподатковуваних мінімумів.

  • При донарахуванні податковими органами податку відповідно до пп. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону від 21.12.2000р. №2181-ІІІ платники податку сплачують штраф у розмірі 5% від суми недоплати за кожний податковий період-рік, починаючи з року, на який припадає така недоплата, та закінчуючи роком, на який припадає отримання платником податку податкового повідомлення, але не більше 25% донарахованої суми та не менше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суми штрафних санкцій розраховуються окремо по кожному з податкових періодів – років, в яких виявлені порушення податкового законодавства, незалежно від результатів перевірки платника податків за інші періоди - роки.

У разі, якщо сума нарахованих штрафних санкцій по кожній із сум недоплат менша ніж 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян мінімальний розмір штрафних санкцій (170 грн.) застосовується окремо по кожній із таких сум.


 
 

Цікаве

Загрузка...