WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок з власникiв транспортних засобiв - Курсова робота

Податок з власникiв транспортних засобiв - Курсова робота

Від сплати податку звільняються:

- Підприємства автомобільного транспорту загального користування - щодо транспортних засобів, зайнятих на перевезенні пасажирів, на які в установленому законом порядку визначено тарифи оплати проїзду в цих транспортних засобах незалежно від форм власності. Нормативними документами, що регулюють (встановлюють) ціни (тарифи) на транспортні послуги є Закон України від 21.05.97р. № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" із змінами і доповненнями та постанова Кабінету Міністрів України від 25.12.1996р. № 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів), згідно з якими Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, виконавчі органи Львівської і Криворізької міських Рад регулюють (встановлюють) тарифи на перевезення пасажирів і вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті - метрополітені, автобусі, тролейбусі, трамваї (який працює в звичайному режимі руху). Тарифи на перевезення пасажирів і багажу автомобільним транспортом у міжміському, внутрішньообласному і приміському сполученні затверджуються територіально-виробничими об'єднаннями автомобільного транспорту за погодженням з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями (рішення відповідної державної адміністрації про встановлення тарифів оплати проїзду. Слід мати на увазі, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати транспортних послуг, які надаються лише підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади, а також затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності (стаття 28,30 названого Закону).

- Навчальні заклади, які повністю фінансуються з бюджетів, стосовно учбових транспортних засобів, при умові використання їх за призначенням, тобто за умови використання їх у навчальному процесі для вивчення матеріально – технічної частини, а також здобуття практичних навичок керування ними. Заклади освіти (навчальні заклади) реалізують державну політику в галузі національної освіти в частині забезпечення держави кваліфікованими працівниками та спеціалістами. Структура освіти включає: дошкільну освіту, загальну середню освіту, позашкільну освіту, професійно - технічну освіту, вищу освіту, післядипломну освіту, аспірантуру, докторантуру, самоосвіту. Статтею 61 Закону України від 23.03.96р №100/96-ВР "Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про освіту" встановлено, що фінансування державних закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, коштів галузей народного господарства, державних підприємств і організацій, а також додаткових джерел фінансування. Додатковими джерелами фінансування є: кошти, одержані за навчання, підготовку, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів відповідно до укладених договорів; плата за надання додаткових освітніх послуг; кошти, одержані за науково - дослідні роботи (послуги) та інші роботи, виконані закладом освіти на замовлення підприємств, установ, організацій та громадян; доходи від реалізації продукції навчально -виробничих майстерень, підприємств, цехів і господарств, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання; дотації з місцевих бюджетів; кредити і позички банків, дивіденди від цінних паперів та доходи від розміщення на депозитних вкладах тимчасово вільних позабюджетних коштів; валютні надходження; добровільні грошові внески, матеріальні цінності, одержані від підприємств, установ, організацій, окремих громадян. Відповідно до підпункту 7.11.1. пункту 7.11. статті 7 Закону України від 22.05.1997р №283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" зазначені вище заклади освіти, які фінансуються за рахунок коштів відповідних бюджетів віднесено до неприбуткових організацій. Відповідно до підпункту 7.11.8. вищевказаного Закону України доходи закладів освіти, які утримуються за рахунок бюджету, спрямовуються до складу кошторисів (на спеціальний рахунок) на утримання таких закладів і використовуються виключно на фінансування видатків такого кошторису (включаючи фінансування господарської діяльності), розрахованого і затвердженого у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо за наслідками звітного (податкового) року доходи кошторису на утримання зазначених організацій перевищують суму визначених кошторисом витрат, сума перевищення враховується у складі кошторису наступного року. Таким чином, такі навчальні заклади відносяться до таких категорій, на яких поширюється положення пункту (б) статті 4 Закону України про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

- На 50 відсотків _ сільськогосподарські підприємства - товаровиробники за трактори колісні, автобуси та спеціальні автомобілі для перевезення людей з кількістю місць не менше десяти. Щодо визначення кола платників, які відповідно до цього пункту звільняються на 50% від сплати податку за трактори колісні, автобуси та спеціальні автомобілі для перевезення людей з кількістю місць не менше десяти, слід враховувати, що відповідно до пункту 16.4. статті 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.94. №334/94-ВР із змінами та доповненнями, до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, відносяться, підприємства валовий доход яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній звітний (податковий) рік перевищує 50% загальної суми валового доходу.

3. Механізм справляння податків з власників транспортних

засобів фізичних осіб

Фізична особа сплачує податок перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд, за річними ставками, зазначених у статті 3 Закону України від 11.12.91р. №1963-ХІІ (із змінами та доповненнями).

Облік та реєстрація наземних та водних транспортних засобів здійснюється органами Державної автомобільної інспекції, Держтехнагляду України, органами Держфлотнагляду України, іншими органами, які здійснюють реєстрацію, перереєстрацію та технічний огляд транспортних засобів. Оскільки у разі відсутності документів про сплату податку, реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не повинні проводитися, ці органи повинні контролювати сплату податку перед проведенням технічного огляду, реєстрацію та перереєстрацію транспортних засобів, і для наземних – до 1 вересня, для водних транспортних засобів – до 1 грудня кожного року подають до податкових адміністрацій списки громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки, а також до 15 числа місяця наступного за звітним кварталом дані про підприємства, які провели у звітному кварталі технічний огляд транспортних засобів.

При неможливості подання транспортного засобу до місця технічного огляду (через несправність автомобіля, хворобу власника, відрядження тощо) у встановлений строк його власник повинен подати до Державтоінспекції письмову заяву, здати номерні знаки і пред'явити квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів.

ДАІ за станом на 1 вересня, Держтехнагляд України, Держфлотнагляд України, надають списки громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки. На підставі цих даних податкові адміністрації здійснюють заходи щодо стягнення податку.

Платіжні документи про надходження податку з власників транспортних засобів зберігаються в податкових органах.

Зазначеним Законом не передбачено прогресивного оподаткування транспортних засобів, оскільки останні мають незмінний об'єкт оподаткування (об'єм циліндрів або потужність двигуна, чи довжина транспортного засобу) і тверді ставки податку на рік (з 100 см. куб об'єму циліндрів двигуна або з 1 кВт потужності двигуна, або з 100 см. довжини транспортного засобу) в залежності від виду транспортного засобу.


 
 

Цікаве

Загрузка...