WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок з власникiв транспортних засобiв - Курсова робота

Податок з власникiв транспортних засобiв - Курсова робота

4

ПЛАН

Вступ

1. Податок з власників транспортних засобів - вид майнового оподаткування

2. Механізм справляння податку з власників транспортних засобів – юридичних осіб

3. Механізм справляння податків з власників транспортних засобів фізичних осіб

4. Відповідальність платників за порушення вимог податкового законодавства щодо податку з власників транспортних засобів

5. Проблемні аспекти справляння податку з власників транспортних засобів

Висновки

ВСТУП

Більшість підприємств та організацій , а також чимало громадян мають транспортні засоби. Ці "залізні коні " потребують не тільки догляду ( технічне обслуговування , ремонти ) та корму ( пальне , мастильні матеріали тощо ). Кожен власник механічного засобу пересування повинен щороку сплачувати за нього податок .

У своїй курсовій роботі за допомогою законодавчої та нормативної бази хочу розкрити тему: "Транспортні засоби , як об"єкт оподаткування"

Порядок обчислення і сплати податку з власників транспортних засобів встановлено Законом України від 11.12.91р. № 1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (в редакції Закону України від 18.02.97р. №75/97-ВР) із відповідними змінами та доповненнями.

Податок з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів запроваджено, як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах.

Платниками цього податку є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, а об'єктом оподаткування є транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми під відповідним кодом Гармонізованої системи опису та кодування товарів зазначені статтею 2 цього Закону. У цій же статті перелічені транспортні засоби, які не є об'єктами оподаткування.

Відповідно до Закону України від 30.06.93р. № 3353-ХІІ "Про дорожній рух" (стаття 34) державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично - дорожній мережі загального користування автомобілі, автобуси, самохідні машини, сконструйовані на шасі автомобілів, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, причепи, напівпричепи та мотоколяски.

Державна реєстрація і облік здійснюються органами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, а їх порядок установлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок реєстрації та обліку транспортних засобів, що здійснюється органами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.98р. № 1388 "Про затвердження Правил Державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів, всіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок" з відповідними змінами та доповненнями. Правила проведення технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.93р. № 141 "Про затвердження правил проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів" із змінами та доповненнями.

Усі інші механічні транспортні засоби підлягають відомчій реєстрації та обліку, порядок яких установлюється:

  • транспортних засобів військових частин і об'єднань - відповідними міністерствами і відомствами, яким підпорядковано ці частини і об'єднання;

  • великотоннажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів незалежно від форм власності, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, - Державним комітетом України по нагляду за охороною праці;

  • трамваїв і тролейбусів - Державним комітетом України по житлово-комунальному господарству;

  • гоночних і спортивних механічних транспортних засобів незалежно від власності - Міністерством України у справах молоді і спорту;

  • тракторів, самохідних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів незалежно від форм власності, що підлягають експлуатації на вулично -дорожній мережі загального користування, - інспекціями Держтехнагляду .

Порядок реєстрації та обліку транспортних засобів, що здійснюється інспекціями Держтехнагляду на підставі Правил державної реєстрації та обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо -будівельних і меліоративних машин, тракторних причепів, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України від 25 травня 2000 року №75 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 липня 2000р за №456/4677.

Власники транспортних засобів зобов'язані зареєструвати належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після їх придбання, одержання або виникнення обставин, що потребують внесення змін у реєстраційні документи.

За рішенням Уряду Республіки Крим, місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування може провадитися реєстрація мопедів, велосипедів і гужових візків (саней).

Механічні транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі, а також причепи (напівпричепи) до них підлягають обов'язковому державному технічному огляду в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Механічні транспортні засоби, що не пройшли обов'язковий черговий технічний огляд, до подальшої експлуатації не допускаються. У разі відсутності талона про проходження технічного огляду експлуатація транспортних засобів забороняється з вилученням державних номерних знаків.

Порядок реєстрації, обліку водних транспортних засобів визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.97р №1069 "Про затвердження порядку ведення Державного суднового реєстру України і Суднової книги України".

1. Податок з власників транспортних засобів -

вид майнового оподаткування

Об'єктами оподаткування є:

Трактори (колісні) - код за Гармонізованою системою опису та кодування товарів (далі - код) - 87 01, крім тих, що на гусеничному ходу, - код 87 01 30. Поняття "трактори" включає в себе транспортні засоби, призначені в основному для перевезення або буксирування інших транспортних засобів, пристроїв або вантажів, незалежно від того, чи мають вони пристрої для перевезення інструментів, насіння, добрив та інших вантажів.

Автомобілі, призначені для перевезення не менше 10 осіб, включаючи водія, - код 87 02. У даній позиції класифікуються всі автомобілі, які призначені для перевезення десяти і більше чоловік (включаючи водія);

Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені для перевезення людей - код 87 03. До даної товарної позиції також включаються моторні транспортні засоби різних видів (включаючи автомобілі-амфібії), призначені для перевезення людей, однак вона не включає автомобілі товарної позиції 8702. У транспортних засобів даної товарної позиції можуть бути мотори будь-якого типу (двигуни внутрішнього згорання, електромотори, газові турбіни і т. д.).

Автомобілі вантажні - код 87 04. До даної товарної позиції включаються:

звичайні вантажівки і фургони (з відкритим, закритим брезентом, закриті і т. д.); автомобілі і фургони усіх видів для доставки вантажів додому, фургони для переїздів із квартири на квартиру; вантажівки з автоматичними розвантажувальними пристосуваннями (вантажівки з перекидним кузовом і т. д.); автомобілі-цистерни (незалежно від того, обладнані вони насосами чи ні); рефрижераторні або термоізольовані вантажівки; багатонастильні вантажівки для перевезення кислоти в ізольованих від ударів контейнерах, балонах із бутаном і т. д.; важкі вантажівки з рамами, що відкидаються, і заглибними похилими трапами для перевезення танків, піднімальних або траншеєкопальних машин, електричних трансформаторів і т. д.; вантажівки, спеціально призначені для перевезення свіжого бетону, за винятком бетономішалок за товарною позицією 8705; сміттєзбірники, незалежно від того, обладнані вони навантажувальними, трамбувальними, демфіруючими та ін. пристроями або ні. До даної товарної позиції також включаються:

(1) Самоскиди, тобто транспортні засоби міцної конструкції з перекидним кузовом або з днищем, що відкривається вниз, призначеним для перевезення грунту, породи або інших матеріалів.

Ці автомашини, що можуть мати жорстке або шарнірне шасі, як правило, обладнані колесами для руху по бездоріжжю і можуть пересуватися по м'якому грунту. До цієї товарної позиції входять, як важкі, так і легкі самоскиди; останні іноді відрізняються наявністю сидіння на два положення, двома сидіннями, спрямованими в протилежні боки, або двома кермами керування, для того щоб цими транспортними засобами можна було управляти водію, що дивиться у напрямку до кузова під час розвантаження.


 
 

Цікаве

Загрузка...