WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система - Курсова робота

Податкова система - Курсова робота

Однак не слід очікувати, що скасування пільг одразу приведе до збільшення надходжень платежів до бюджету. До цього питання треба підходити комплексно.

Виходячи з вимог реформування податкової системи, положення проекту Податкового кодексу мають соціальну спрямованість. Як приклад можна навести норми законопроекту, що стосуються оподаткування доходів фізичних осіб та податку на майно.

Що ж до оподаткування доходів фізичних осіб, то необхідно зазначити: передбачене урядовим проектом Кодексу істотне зниження ставок оподаткування забезпечить поповнення власного бюджету громадян, а це безперечно сприятиме зростанню попиту на товари на внутрішньому ринку і, відповідно, розвитку вітчизняного виробництва.

У свою чергу, збільшення доходів підприємств за рахунок часткового вивільнення коштів фонду заробітної плати дасть змогу роботодавцям взяти на себе зобов'язання щодо соціальних виплат своїм працівникам, що сприятиме поступовому зменшенню навантаження на бюджет по видатках на соціальне забезпечення.

З метою зниження такого навантаження та дотримання вимог соціальної справедливості проектом Кодексу передбачено зменшення нарахованої суми податку з доходів фізичних осіб на суму, еквівалентну 10 відсоткам мінімальної заробітної плати. Крім того, в законопроекті передбачаються пільги для батьків, на утриманні у яких перебувають діти непрацездатного віку та діти-інваліди.

Проект Податкового кодексу не зменшує рівня існуючих на сьогодні пільг в оподаткуванні податком з доходів фізичних осіб для таких соціальне незахищених верств населення. як ветерани війни, інваліди, учасники бойових дій тощо.

Передбачені проектом Кодексу соціальні пільги для фізичних осіб по податку на майно за умов відсутності реформи в системі оплати праці та наявності значної заборгованості із заробітної плати зорієнтують цей податок на багаті верстви населення.

13 липня 2000 року Верховна Рада України ухвалила проект Податкового кодексу в першому читанні з урахуванням низки застережень та пропозицій, які знайшли відображення з Постанові Верховної Ради України "Про

прийняття за основу проекту Податкового кодексу України". Слід зазначити що багато пропозицій, передбачених у цій постанові, заслуговують на увагу і повинні бути враховані при доопрацюванні і підготовці до другого читання проекту Кодексу. Зокрема, це стосується виключення з системи оподаткування шкільного податку та збору на розвиток виноградарства, садіПроект Податковоства.

Не можна не погодитись з пропозиціями народних депутатів про включення до проекту Кодексу норм, що передбачають проведення одноразового декларування майна фізичними особами, розширення бази оподаткування податком на транспортні засоби за рахунок оподаткування літаків та інших літальних апаратів, а також сплату податків виключно у грошовій формі.

Однак із деякими пропозиціями погодитись не можна, оскільки вони призведуть до значних втрат бюджетних надходжень, а також ускладнять процес адміністрування податків. Це пропозиція щодо різкого збільшення (до 250 тис. грн.) обсягу оподатковуваних ПДВ операцій, при досягненні якого суб'єкт господарювання зобов'язаний зареєструватись як платник ПДВ. В урядовому проекті Податкового кодексу цей "поріг" встановлено на рівні 62 тис. грн., що тричі перевищує нині діючий рівень, а Постановою Верховної Ради України пропонується збільшити цей обсяг оподатковуваних операцій більш як у 12 разів, Збільшення цього "порогу", при перевищенні якого суб'єкт господарювання зобов'язаний зареєструватися платником ПДВ, — передчасне і призведе до втрат бюджету в сумі близько 576 млн. грн.

Під час розгляду проекту Кодексу в першому читанні Верховною Радою України прийнято рішення вилучити з проекту норму, яка дає право встановлювати базу і і ставки оподаткування в інших, крім Кодексу, нормативно-правових актах.

Відповідно до норм проекту Кодексу така ситуація має місце пише щодо встановлення бази оподаткування та ставок оподаткування ресурсними та рентними платежами й екологічним збором. Такий підхід не е новим, і сьогодні база оподаткування та ставки по цих платежах встановлюються постановами Кабінету Міністрів України. Враховуючи специфіку вищезазначених платежів, кількість ставок та нормативів, багаточисленні чинники та показники, які впливають на їх розміри, необхідність їх постійного та своєчасного коригування не дає змоги вирішити ці проблеми в Кодексі,

При підготовці проекту Податкового кодексу уряд виходив насамперед з того, що якнайшвидше проведення податкової реформи е однією з найважливіших умов для кардинального покращання економічної ситуації і забезпечення початку та подальшого динамічного прискорення економічного зростання в країні. Прийняття ж Податкового кодексу і е одним із основних інструментів для реалізації цього завдання.

ВИСНОВКИ

Отож податки -- це обов язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду ,що здійснюється на умовах ,визначених законом України про оподаткування. Серед основних принципів оподаткування є такі ,як стимулювання підприємницької виробничої діяльності ,рівність ,економічна обгрунтованість ,соцсправедливість... Це все є особливо важливим для економіки України саме в цей час ,час її становлення в ринкових умовах. Тому надзвичайно зростає роль і значення органів ,що покликані слідкувати за дотриманням правильності та чесності в сфері оподаткування ,органів ,на яких покладено контроль за збором податків ,що є найбільшим джерелом поповнення держбюджету. Таким органом в Україні є державна податкова служба ,що включає в себе також силовий – податкову міліцію.

Серед головних їх завдань є : здійснення контролю за додержанням податкового законодавства ; запобігання злочинам та іншим правопорушенням ,які віднесені законом до компетенції податкової міліції ;роз яснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків...

Але довгий час в Україні була величезна кількість невирішених питань з оподаткування .

Потрібні були не поодинокі спроби щось змінити у цій сфері ,а конкретний ,повноцінний і всеохоплюючий юридичний документ ,що включив би в себе працю кращих знавців податкової справи і став би якщо не панацеєю від усіх бід, то хоча б створив більш-менш нормальні умови співіснування податківців і платників податків. Адже кілька останніх років податкова система України була настільки незбалансованою, "жорсткою " до будь-яких проявів підприємництва, що це привело до масової втечі економіки в "тінь", що не могло не відобразитись на стані бюджетної сфери.

Саме таким творінням і став Податковий кодекс, прийнятий 13-го липня 2000 року. Не можна сказати, що він одним махом вирішить всі проблеми системи оподпткування в Україні, але це вже великі зрушення, переоцінити які неможливо. І є надія, що цей крок буде не останнім на шляху удосконалення податкової системи України і виведення її на такий рівень, коли ті, чиї прибутки оподатковуються, не вважатимуть це здирництвом і не "ховатимуть" свій бізнес.

А для цього потрібно буде вирішити іще дуже багато проблем і розбіжностей, серед яких також і така як, перетворення Податкового кодексу в дієву силу, а не просто гру паперів, які ніхто не читає і на які ніхто не звертає уваги.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:

 • Закон України "Про систему оподаткування"

 • Закон України "Про державну податкову адміністрацію"

 • Людмила Дурнєва. Податок на додану вартість у проекті Податкового кодексу України. / Вісник податкової служби України. № 37. — 2000.

 • Наталія Фліссак. Податкова реформа та створення моделі ефективної податкової системи в Україні. / Вісник податкової служби України. № 35. — 2000.

 • Наталія Голуб. Перехід до Податкового кодексу здійснюватиметься поетапно. / Вісник податкової служби України. № 35. — 2000.

 • Юрій Сильницький. Права та обов'язки платників податків як важливі компоненти податкової культури. / Вісник податкової служби України. № 36. — 2000.

 • Андрій Савчин. Переваги проекту Податкового кодексу України порівняно з чинним податковим законодавством. / Вісник податкової служби України. № 30. — 2000.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...