WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облiково-операцiйна робота банку та шляхи її вдосконалення - Курсова робота

Облiково-операцiйна робота банку та шляхи її вдосконалення - Курсова робота

Як свідчить досвід, левова частка проблем, пов'язаних із кредитним портфелем та активними операціями комерційних банків, виникає внаслідок недостатньої поінформованості останніх про поточний фінансовий стан та діяльність клієнтів. Дуже помітно це виявилось у період інтенсивного кредитування у 1993—1997 роках, коли велику кількість кредитів отримували новостворені комерційні та державні підприємства. До сьогодні, на жаль, маємо у багатьох банках відголосок тих часів — проблемні та сумнівні до повернення кредитів, а отже, і "проблемних" клієнтів.

в) повний комплекс послуг з одних рук - системаR/3.

Компанія SAP (Systems, Aplikations and Products in Data Processing) є світовим лідером із розробки програмного забезпечення для промислового та суспільного секторів. Програмні продукти SAP працюють сьогодні у більш як 120 країнах та в понад 13 000 компаній. У СНД і країнах Балтії SAP діє з 1992 року. Відкрито представництва у Москві, Санкт-Петербурзі, Алмати, Києві. Клієнтами SAP в Україні є підприємства різних галузей народного господарства, серед них — Український мобільний зв'язок (UMC), Донецький металургійний завод, AT "Укртатнафта", Чорнобильська атомна електростанція, ВАТ Дніпроенерго, тютюнова компанія Реємтсма — Україна, Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат та інші.

У банківському секторі SAP має понад 200 клієнтів у всьому світі. В їх числі — Deutsche Bank' AG (Німеччина), Європейський банк реконструкції та розвитку (Великобританія), Bank of Canada (Канада) [5,34].

У сфері фінансових послуг відбувається зміна пріоритетів. Тепер у центрі уваги перебувають не власні пропоновані продукти, а клієнти з їхніми потребами.

Роками зв'язана та захищена державними інструкціями, індустрія фінансових послуг зазнає значних структурних змін. Сьогодні вона стала свідком руйнування таких могутніх бар'єрів, як, наприклад, закон Гласса-Сгігола в Сполучених Штатах Америки.

Відтепер банки та страхові компанії зможуть перерозподілити сфери свого бізнесу та вийти за національні кордони. Процес, як кажуть, пішов. Утворюються дочірні компанії, купуються конкуренти. Відбувається злиття, найчастіше — великомасштабне.

Із початку 1990-х років різко Зросла кількість провайдерів комплексних фінансових послуг (банківсько-страхових компаній), вони активно об'єднуються у фінансові конгломерати з метою повнішого використання потенціалу ринку. Та цього не завжди достатньо для задоволення потреб клієнта в комплексних рішеннях, оскільки фінансове обслуговування, як правило, не належить до основних вимог клієнта, який, скажімо, хотів би придбати нерухомість, — він швидше прагнутиме одержати іпотечний кредит, застрахувати нерухомість або зацікавиться іншими послугами (юридична консультація, експертиза тощо). Відтак чіткі в минулому межі функцій банків, страхових компаній та інших сервісних провайдерів стають дещо розмитими. Досягнути успіху на ринку зможе той провайдер фінансових послуг, який розуміє потреби клієнтів та має доступ до відповідних каналів зв'язку. Компанія, де саме так ставляться до клієнта, завжди буде привабливим бізнес-партнером: чи то йдеться про розробника спеціалізованого програмного забезпечення для віддаленого доступу до банківського сервісу (home banking) — його пропонують сьогодні також страхові компанії, — чи про посередника, що діє як незалежний фінансовий консультант своїх клієнтів і пропонує комбіновані сервісні, банківські та страхові продукти, супроводжуючи їх упродовж усього життєвого циклу.

Передові провайдери фінансових послуг концентрують увагу на двох стратегічних питаннях: каналах збуту і торгових марках.

Канали збуту більше не пов'язані з процедурами одержання та обробки даних, їх використовують із тактичною метою. Вони можуть бути замінені чи розширені і завжди відповідають вимогам кожного клієнта.

Багато фінансових конгломератів дотримується стратегії надання торгової марки. Вони часто пов'язують канал збуту з певною торговою маркою.

Компанія SAP надає підтримку провайдерам фінансових послуг у вирішенні зазначених вище проблем. Починаючи з 1997 року, вона безперервно розвивала продукти, що базуються на загальній архітектурі прикладних рішень mySAP.com га призначені для оптимізації ключових бізнес-процесів діяльності банків

Сила SAP полягає в її спроможності впровадити відповідні фінансові операції в різноманітні спільні бізнес процеси згідно з вимогами клієнта.

Висновок

Отже, підсумовуючи курсову роботу можна відзначити наступне. Бухгалтерський облік в установах банку поєднується з операційною роботою по обслуговуванню підприємств, установ, та інших клієнтів банку. В процесі пов'язаних з виконанням банківських операцій і ведення бухгалтерського обліку називають обліково-операційною роботою банків.

Усі комерційні банки незалежно від форми власності," величини капіталу та спеціалізації виконують операції із залучення тимчасово вільних грошових коштів у депозити (депозитні операції); операції, пов'язані із розрахунково-касовим обслуговуванням клієнтури (розрахункові та касові операції) й операції з кредитного обслуговування клієнтів.

Організація обліково-операційної роботи повинна відповідати певним вимогам а також здійснюватись згідно законодавства України.

Для упорядкування руху документів та своєчасного відображення господарських операцій в обліку, банківських установах складають графіки документообігу за банківськими операціями та обслуговуванням клієнтів.

В основу організації роботи бухгалтерського апарату покладений принцип падання його працівникам прав відповідального виконавця.

Важливим питанням, що стосується обліково-операційної роботи є її автоматизація яка має. давню історію, та без якої тепер не обходиться жоден банк. Нині облік в банку є невід'ємний від комп'ютерних технологій.

Впровадження автоматизованої системи — досить складне й трудомістке завдання для будь-якого банку. Особливо непросто втілити такий проект у центральному банку країни.

Практика впровадження автоматизованих систем свідчить, що багатьом банкам доводиться долати серйозні труднощі при спробі автоматизувати процес проведення операцій і методи Їх обліку.

Це пояснюється тим, що діючі методологія та організація? обліку розраховані переважно, на ведення обліку вручну.

Щодо покращення обліково-операційної роботи, збільшення технологічних можливостей банку, слід відмітити що неабияку роль в діяльності банків відіграє Internet, а зокрема і продукт mySAP. corn компанії SAP, що базується на використанні Інтернету. Клієнтами SAP в Україні є підприємства різних галузей. Що стосуються банківської системи України, то систему R/3 впроваджує поки-що тільки НБУ.

Важливе місце в банківській діяльності займають відносини з клієнтами, адже тепер у центрі уваги перебувають не власні пропоновані продукти, а клієнти з їхніми потребами. Завдяки клієнту з'явився і діє сучасний банк, сприяючи у свою чергу розвиткові самого клієнта. В Україні планується створення єдиної інформаційної системи "Клієнт", що має на меті провести взаємовідносини з клієнтами на новий рівень.

Загалом акцент в даній курсовій роботі зроблений на автоматизації банківського обліку, проблемах та перспективах, що з нею зумовленні, а також на обслуговуванні клієнтів, покращення та підвищення рівня яких (автоматизації та обслуговування) веде до вдосконалення функціонування банку та полегшує управління ним.

Список використаної літератури

 • Андрійчук О., Терещенко В. Міжбанківська інформаційна система "Клієнт" // Вісник НБУ. - 2000. - ^ і. ^ с. 33 - 35.

 • Банківські операції.: Підручник / За ред. Мороза. - К.: КНЕУ, 2000. -384 с. '5, Вігуру, Жан-Клод та інші. Банк очима економіста й бухгалтера / За ред.

 • Впровадження автоматизованої системи в НБУ // Вісник НБУ. - 2000.-№2. - с. 45.

 • Ж.К. Вігуру, П. Блан, А. Прост,-.Пер. з фр. Є. Марічев. К.: Основи. - 1997. -293с.

 • Кегерманн X. MySEP.com - оптимальне рішення при вмінні парадигми у сфері фінансових послуг // ВісникоНБУ. - 2000. - №10. - с. 34 - 3.5.

 • Кіндрацька Л. М. Бухгалтерський облік в комерційних банках України: Навч. пос. К.: КНЕУ. -1999. - 432 с.

 • Кіндрацька Л. М. Бухгалтерський облік і прийняття рішень в банках: Навч. мет. Нос. К.: КНЕУ. - 2000. - 404 с.

 • Кіндрацька Л. М. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та облікова політика комерційних банків // Вісник НБУ. - 1999. - №10. - с. 42 -45.

 • Облік та аудит у комерційних банках // За ред. доктора економічних наук, проф. А. М. Герасимовича, Т.В.Кривовіз, О. А. Мазур та ін" - Львів: в-во "Фенікс", 1999.-512с.

 • Шевченко Р. І. Банківські операції: Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни. - К.: КНЕУ. - 2000. - 160 с.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...