WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облiк витрат на ремонт i модернiзацiю ОЗ - Курсова робота

Облiк витрат на ремонт i модернiзацiю ОЗ - Курсова робота

3. МЕТОДИКА ОБЛІКУ ВИТРАТ НА МОДЕРНІЗАЦІЮ ТА РЕМОНТ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ

Відновлення об'єктів основних засобів може здійснюватися за допомогою їхнього ремонту, модернізації і реконструкції;

Ремонт основних засобів проводиться для підтримки нормального функціонування в зв'язку з тривалістю терміну служби основних засобів і не має на меті поліпшення (підвищення) раніше прийнятих нормативних показників функціонування об'єктів.

Модернізація і реконструкція об'єктів основних засобів, як правило, зв'язані з поліпшенням (підвищенням) раніше прийнятих нормативних показників функціонування об'єктів основних засобів: терміну корисного використання, потужності, якості продукції, що випускається, і т.п.

Після проведення ремонту об'єктів їхня первісна вартість, як правило, не збільшується (за винятком випадків модернізації об'єкта, здійсненої під час капітального ремонту). У результаті модернізації і реконструкції об'єктів їхня балансова вартість, як правило, збільшується.

У випадку наявності в одного об'єкта декількох частин, що мають різний термін корисного використання, заміна кожної такої частини при відновленні враховується як вибуття і придбання самостійного інвентарного об'єкта. .

Ремонт основних засобів рекомендується проводити відповідно до плану, що формується по видах основних засобів, що підлягають ремонту, у грошовому вираженні виходячи із системи планово-попереджувального ремонту, що розроблюється Організацією з урахуванням технічних характеристик основних засобів, умов їхньої експлуатації й інших причин. Системою планово-попереджувального ремонту передбачаються поточне обслуговування основних засобів і середній ремонт, а також капітальний і особливо складний ремонт окремих об'єктів основних засобів. План ремонту і система планово-попереджувального ремонту затверджуються керівником організації.

До робіт по обслуговуванню, а також до поточного і середнього ремонту об'єктів основних засобів відносяться роботи з систематичного і своєчасного запобігання їх від передчасного зносу і підтримці в робочому стані.

Облік витрат на здійснення капітального ремонту організується по окремих чи об'єктах групам основних засобів. При цьому варто виходити з того, що:

- при капітальному ремонті устаткування і транспортних засобів, як правило, виробляються повне розбирання агрегату, ремонт базових і корпусних деталей і вузлів, чи заміна відновлення всіх зношених деталей і вузлів на нові і більш сучасні, зборка, регулювання й іспит агрегату;

- при капітальному ремонті будинків і споруджень виробляється зміна зношених конструкцій і чи деталей заміна їх на більш міцні й економічні, поліпшуючі експлуатаційні можливості об'єктів, що ремонтуються, за винятком повної заміни основних конструкцій, термін служби яких у даному об'єкті є найбільшим (кам'яні і бетонні фундаменти будинків, труби підземних мереж, опори мостів і т.п.).

Витрати на виробництво усіх видів ремонту основних засобів виробничого призначення включаються у витрати виробництва (витрати обігу). Витрати на технічний огляд і відхід, витрати по підтримці об'єктів основних засобів у робочому стані включаються у витрати на обслуговування виробничого процесу. Ремонт і зміст основних засобів невиробничого призначення здійснюється за рахунок власних джерел засобів організації: нерозподіленого чи прибутку спеціальних фондів.

Можливі наступні способи віднесення витрат на ремонт основних засобів на витрати виробництва:

1) Якщо необхідно проводити великі планові чи особливо складні види ремонту, то для рівномірного віднесення даних витрат на витрати виробництва організація може створювати ремонтний фонд. Засобу ремонтного фонду формуються за рахунок щомісячних відрахувань, які відносяться на витрати виробництва, і витрачаються по цільовому призначенню. Ремонтний фонд може бути утворений для використання протягом ряду років, і його залишок на кінець звітного року переноситься на наступний звітний період.

2) Організація може створювати резерви на майбутній ремонт основних засобів (у тому числі орендованих) без формування ремонтного фонду. Сума щомісячних відрахувань у резерв на ремонт основних засобів вираховується виходячи з кошторисної вартості ремонту.

3) Якщо витрати на ремонт основних засобів рівномірні протягом року, то можна відносити їх на витрати виробництва безпосередньо в тому звітному періоді, в якому, вони були зроблені.

4) Якщо виникли непередбачені витрати на ремонт, то можливо віднести їх до складу витрат майбутніх періодів, і в наступні звітні місяці розрахунковими частинами рівномірно списати на витрати виробництва (витрати обігу).

Обраний організацією спосіб віднесення витрат на ремонт основних засобів на витрати виробництва (витрати звертання) повинний бути закріплений в обліковій політиці організації.


 
 

Цікаве

Загрузка...