WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Споживче оподаткування - Дипломна робота

Споживче оподаткування - Дипломна робота

Поряд з цим платник зобов'язаний подавати додатки до декларації в залежності від її виду. Згідно з наказом ДПА України від 02.11.2000 р № 568 для платників податку на додану вартість залишаються два види податкової декларації: за повною та за скороченою формами.

За скороченою формою податкова декларація з податку на додану вартість подається платниками, які мають обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менший, ніж встановлено Законом України від 14.09.2000 р. № 1955-ІІІ Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" для обов'язкової реєстрації як платників податку на додану вартість, тобто менше, ніж 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (61,2 тис. гри.). Враховуючи, що Законом України від 14.09.2000 р. № 1955-ІІІ втричі підвищено граничний рівень обсягу оподатковуваних операцій для обов'язкової реєстрації як платників ПДВ, для платників податку на додану вартість, які на момент введення в дію вказаного Закону вже досягли попередньо встановленого рівня 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не досягли рівня оподатковуваних операцій 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, встановлюється певний порядок подання податкової звітності.

Декларація за скороченою формою незмінне має лише один додаток: Розрахунок коригування сум ПДВ. Декларація за повною формою має три додатки:

- додаток 1 "Розрахунок експертного відшкодування";

- додаток 2 "Розрахунок коригування сум ПДВ"

- додаток 3 "Розрахунок частки бюджетного відшкодування".

Додаток 2"Розрахунок коригування сум ПДВ" подається платником податків одночасно з податковою декларацією у разі заповнення уній рядків коригування податкового зобов'язання та коригування податкового кредиту

Що стосується двох інших додатків, то їх подання залежить від того, за якою формою декларації з ПДВ звітує платник податків.

Схематично подання платником податків додатків декларації з ПДВ можна показати в такому вигляді:

Схема № 2.2.Подання платником ПДВ додатків до декларації з ПДВ

Форма декларації з ПДВ

повна

скорочена

Місячні платники ПДВ

Квартальні платники ПДВ

І місячні і квартальні платники ПДВ

Додатки, що надаються з декларацією

- додаток 1 „Розрахунок експортного відшкодування"

- додаток 2 „Розрахунок коригування сум ПДВ"

- додаток 3 „Розрахунок частки бюджетного відшкодування"

Додатки, що надаються з декларацією

- додаток 2 „Розрахунок коригування сум ПДВ"

- додаток 3 „Розрахунок частки бюджетного відшкодування"

Додатки, що надаються з декларацією

- додаток 2 „Розрахунок коригування сум ПДВ"

Порядок проведення експортного відшкодування встановлено ст.8 Закону про ПДВ. Право на отримання експортного відшкодування мають місячні платники податків ПДВ, що звітують за повною формою декларації, і здійснюють у звітному періоді експортні операції та за даними податкової декларації отримали від'ємне значення між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту звітного періоду. Порядок проведення експортного відшкодування не поширюється на платників податків, що подають скорочену податкову декларацію, на квартальних платників і платників, що не здійснюють розрахунків з ПДВ з бюджетом на підставі норм чинного законодавства.

Слід мати на увазі, що для отримання експортного відшкодування платником податків, якщо він має право на його отримання, обов'язково повинно бути додержано певних умов. Так, відповідно до п. 8.4 ст.,8 Закону про ПДВ експортному відшкодуванню підлягає та частина суми ПДВ, яка була включена до складу податкового кредиту при придбанні товарів. У зв'язку з цим потрібно мати на увазі, що з метою визначення експортного відшкодування:

– до складу податкового кредиту включаються суми ПДВ по фактично отриманих протягом звітного періоду товарах, вартість яких фактично оплачено.

- оплату за товари для отримання експортного відшкодування має бути здійснено виключно грошовими коштами і виключно в період з 1 числа звітного місяця по день подання Розрахунку експортного відшкодування включно;

- у разі експорту товарів, придбаних за імпортом, до податкового кредиту, використовуваного з метою розрахунку експортного відшкодування, включаються суми податку, сплачені в той же період до бюджету у зв'язку з таким ввезенням або визначені в податковому векселі, виданому протягом цього місяця, але не погашеному до дня подання такого розрахунку.

Для більш чіткого уявлення про експортне відшкодування зобразимо схему 2.3. визначення права платника на отримання експортного відшкодування.

У Чемеровецькому районі є 4 підприємства, які займаються експортом продукції. Загальний обсяг продажу по цих підприємствах складає 850тис.грн., із них експорт складає 382 тис.грн., що становить 45% до загального обсягу продажу. В 2001 році було заявлено до відшкодування відшкодувати в загальній сумі 25 тис.грн., Відшкодовано на розрахунковий рахунок 15 тис. грн.. і на 10 тис. грн.. зроблено залік по Постанові № 2215. Щоб уявити картину експортного відшкодування у Чемеровецькому районі зобразимо таку таблицю 2.3.

Таблиця 2.3. експортне відшкодування платникам Чемеровецького району у 2001 році.

Як бачимо, найбільший обсяг експортних операцій здійснює Чемеровецький мальтозний завод. Але поскільки загальний обсяг продажу перекриває експортні операції, мальтозний завод не одержує на розрахунковий рахунок ПДВ і не проводить заліків. Така сама картина і у Чемеровецькому держлісгоспі.

Два інших підприємства - ПП "Либідь" та ТОВ "Бук-лтд" заявляють до відшкодування в загальній сумі 25 тис. грн. відповідно 7 тис.грн.. та 18 тис.грн. Дана сума відшкодована із бюджету. Давайте охарактеризуємо цих два підприємства..

ПП "Либідь" займається експортом продукції (в основному соняшнику) в Польщу. Обсяг експортних операцій в загальному обсязі продажу складає 100 %. Заготівлю продукції приватне підприємство проводить в платників ПДВ розрахунки проводить виключно в безготівковій формі (шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок через банківські установи). Крім цього Пп. "Либідь" по транспортуванню продукції до покупця. Тому всі суми ПДВ, які сплачені постачальникам продукції та за надані послуги, відшкодовуються з бюджету.

ТОВ "Бук-лтдж" займається експортом продукції (пиломатеріали, заготовки паркетні). Виробництво продукції проводиться на власних переробних потужностях. Обсяг експортних операцій в загальному обсязі продажу становить 70%.

Платник податків, який має право на отримання експортного відшкодування та бажає його отримати, подає до податкових органів разом з декларацією за відповідний звітний період додаток 1 "Розрахунок експортного відшкодування", в якому сума експортного відшкодування обсяги беруться без урахування сум ПДВ.

Стосовно розрахунку сум експортного відшкодування хотілося б звернути увагу на два моменти.

По-перше, з обсягу експортних операцій звітного періоду з метою розрахунку експортного відшкодування виключено обсяг бартерних експортних операцій, хоча законом про ПДВ такого виключення не передбачено. Судячи з усього, ДПАУ вважає, що розрахунок питомої ваги експортних операцій у загальному обсязі продажу стосується тільки того експорту, щодо якого виникає право на відшкодування ПДВ як таке. Якщо говорити про ЗЕД-бартер, то, як відомо, "вхідний" ПДВ по товарах, що беруть у ньому участь, включається до складу вагових витрат і до податкового кредиту не відноситься.

По-друге, здоровий глузд підказує, що загальний обсяг оподатковуваних операцій з продажу — це ті операції з продажу, які є об'єктами для ПДВ і по яких ПДВ нараховується за ставками 20 % і 0 %.Однак, всупереч цьому, на думку ДПАУ, до загального обсягу оподатковуваних операцій потрібно включати операції, звільнені від обкладення ПДВ. Крім того, до цього обсягу згідно з пактом № 568 включено обсяги імпортованих товарів, у тому числі звільнених від ПДВ.

Слід мати на увазі, то подання додатка 1 "Розрахунок експортного відшкодування" до декларації не с обов'язковим. Так платник податків за власним бажанням може не подавати цей Розрахунок. У такому випадку сума відшкодування платнику податків здійснюється у загально встановленому порядку, тобто сума експортного відшкодування зараховується в рахунок погашення заборгованості платника податків з ПДВ, а за відсутності такої заборгованості спрямовується на погашення податкових зобов'язань цього платника протягом трьох наступних звітних періодів. У випадку, якщо сума від'ємного значення податку не погашається сумами податкових зобов'язань протягом трьох наступних звітних періодів, така сума підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України протягом місяця, який настає після подання декларації за третій звітний період після виникнення відємного значення податку.

На відміну від експортного відшкодування для одержання якого платником податків має бути додержало ряд умов для отримання бюджетного відшкодування платнику податків досить зробити розрахунок суми бюджетною відшкодування в додатку 3 "Розрахунок частки бюджетного відшкодування" до податкової декларації та подати його до податкових органів разом з декларацією за повною формою за відповідний період.


 
 

Цікаве

Загрузка...