WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Споживче оподаткування - Дипломна робота

Споживче оподаткування - Дипломна робота

Тепер про необхідність для України самого Кодексу і про його суть. Наведу такий приклад Верховна Рада прийняла скажімо, Закон про податок на додану вартість. Не встигли його ввести з 1 жовтня 1999 року, як життя змусило внести до нього близько 200 поправок. Практично робота йде повним ходом, і платник не в змозі зорієнтуватися. що ж там відбувається, що ще буде змінено завтра.

Але ніхто собі не дозволить такої розкоші, щоб вносити зміни до Кодексу на кожному засіданні парламенту. Це один бік справи. Є й інший. Податкове законодавство, як і будь-яке інше, скажімо, адміністративне або кримінальне, має свою специфіку. Тобто загальні правила опрацювання, затвердження та виконання закону. Але на сьогодні ми такого основоположного законодавчого документа, що регламентує всю податкову базу, не маємо[2б]. Ним повинен стати Індекс. Податковий кодекс в Україні, або іншими словами фіскальна культура - це частина національно - культурних особливостей народу кожної держави.

Податковий кодекс, проект якого викликав жвавий інтерес не тільки в ділової громадкості, а й у пересічних громадян вперше в історії названо економічною конституцією нашої держави .

Поданий на розгляд ВРУ проект Податкового Кодексу сьогодні викликав багато суперечок перед противниками та прихильниками цього документа. Перш за все обсяг даного документа охоплює майже 350 сторінок тексту, що регулюється 1428 нормативно-правовими актами, які постійно змінюються за змістом та збільшуються за кількістю. Так, на сьогодні найголовнішим, найнеобхіднішим документом є Податковий кодекс України, який готують до другого читання. Зокрема, у Зверненні Президента України до Голови Верховної Ради України від 13 лютого 2001 року проект Податкового кодексу включено до переліку законопроектів, які пропонується розглянути позачергово як невідкладні на сьомій сесії Верховної Ради України третього скликання . То ж попереду велика за обсягом і кропітка робота. Адже до комітетів Верховної Ради України надійшло близько 5000 пропозицій, змін та доповнень до Податкового кодексу і вони продовжують надходити. Тому Президент у своєму Зверненні рекомендував центральним органам державної виконавчої влади утриматись від ініціювання інших змін до податкового законодавства.

Окрім того 11 січня 2001 року Верховна Рада України прийняла Постанову "Про розгляд окремих законопроектів з питань оподаткування та фінансової політики у зв'язку з підготовкою до другого читання проекту Податкового кодексу України".

Над проектом Податкового Кодексу працює створена 23 січня 2001 року Комітетом ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності робоча група знародних депутатів України та працівників Секретаріату Комітету які вже розпочали активну роботу з доопрацювання проекту кодексу. Так за дорученням першого віце-прем'єр-міністра України Юрія Єханорова з 12 лютого над проектом Податкового кодексу працює ще одна робоча група, до складу якої увійшло 8 фахівців Державної податкової адміністрації України.

Нині опрацьовується питання оподаткування юридичних осіб. Найближчим часом працюватимуть над проектом законів України „Про податок на додану вартість", „Про акцизний збір".

І як ми розуміємо, що у нашій державі необхідні чіткі правові засади організації справляння податків. Розглядаючи податки на споживання зауважимо, що ПДВ і його методика оподаткування сьогодні регламентуються такими нормативно-правовими та законодавчими документами . Перш за все зазначимо, що основним є Закон України "Про податок на додану Вартість" від 03.04.97р. № 168/97-ВР із змінами і доповненнями, внесеними Законами України внесеними по декілька разів кожного рову . Ряд положень Закону по ПДВ слід застосовувати тільки з урахуванням особливостей, визначених Указом Президента України від 07.08,98 р. №657/98 "Про деякі зміни: в оподаткуванні" введений в дію 1.10.98 р., із послідуючими змінами і доповненнями.

Податок на додану вартість також регламентується іншими нормативно правовими актами, наприклад порядок заповнення та подання податкової декларації 10.04.98р. №179, від 23.10.98р. №'499, від 02.11.2000 р. №568, Указом Президента України від 02.12.98 р. № 1328/% "Про підтримку сільськогосподарських товаровиробників" із змінами та доповненнями. Зміни та доповнення, що вноситься до Закону по ПДВ, неодноразово ставали приводом для внесення відповідних змін і доповнень до постанов, наказів, указів та інших нормативно-правових актів, що стосується даного податку.

Як бачимо, немає єдиного такого законодавчого документа, який би викладав, всі ключові елементи і етапи справляння податку на ДВ, як орієнтуватися у законах, коли вони мають стільки змін, за якими не встигає, як податківець так і платник. Змін на протязі року є дуже багато. Буквально до всіх законів і це ще раз підкреслює про обов'язковість прийняття податкового кодексу. Наприклад, ПДВ змінюється постійно. З часу його прийняття і по сьогоднішній день є близько 40-50 змін.

Сьогоднішній час вимагає стабільність податкового законодавства, що буде створювати економічну ефективність податкової системи.

Стабільність податкового законодавства . Цей принцип передбачає незмінність основних податкових платежів та правил їх утримання протягом певного часу. Часта зміна податків дестабілізує планування фінансово-господарської діяльності підприємства. Це – з точки зору окремих підприємств. Держава в цілому теж потерпає від нестабільності податкового законодавства.

Проявляється це в процесі бюджетного планування. Вводитися податки можуть лише згідно з Законом "Про систему оподаткування". Необхідно заборонити практику затвердження податків, які відсутні в Законі. Як, приклад, можемо навести платежі до Інноваційного фонду, фонду охорони праці, фонду соціального захисту інвалідів, податок до фонду споживання тощо.

Економічна ефективність податкової системи. У цьому принципі має знайти відображення дія і фіскальної, і регулюючої функції(115). Для держави ефективність виражається в повноті та своєчасності надходження податків до бюджету. Витрати на збір податків не повинні перевищувати доходи від збору податків. З іншого боку, податки повинні формувати економіку та правову зацікавленість у здійсненні підприємницької діяльності. Держава повинна мінімально втручатися в діяльність платника податку, її завдання - контроль за своєчасністю та повнотою сплати податків. Механізм розрахунку і утримання податків має бути зручним для платника. Це спростить роботу і контролюючого органу.

На сьогодні не існує єдиного законодавчого документа, якому б знайшли відображення всі норми, пов'язані з справлянням акцизного збору. Враховуючи те, що з дня прийняття Декрету Кабінет Міністрів України „Про акцизний збір" та законів які регулюють питання справляння акцизного збору, було внесено багато змін та доповнень, для в зручності в користуванні пропонуються такі законодавчі акти у кодифікованому вигляді. Декрет Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби "Закон України Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами чотири закони України, якими визначено перелік товарів і продукції, на яких встановлюється акцизний збір та ставки цього збору:

Закон України „Про ставки акцизного збору та ввізного мита на тютюнові вироби";

Закон України. „Про ставки акцизного збору та ввізного мита на спиретилові та алкогольні напої;

Закон України „Про ставки акцизного збору та ввізного мита на транспортні засоби";

Закон України „Про ставки акцизного збору та ввізного мита на деякі товари і продукцію".

Найсуттєвішим нововведенням зазначених чотирьох законів стало те, що для всіх товарів назначено коди виробів за Гармонізованою системою опису та кодування товарів і майже по всіх підакцизних товарів (крім ювелірних виробів ) ставки акцизного збору встановлено в твердих сумах з одиниці товару і продукції незалежно від їх вартості. На сьогодні на алкогольні напої та тютюнові вироби ставки акцизного збору встановлено в національній валюті. Розмір ставок акцизного збору та механізм обчислення є одним як для вітчизняних так і для імпортних товарів .


 
 

Цікаве

Загрузка...