WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок на додану вартість - Дипломна робота

Податок на додану вартість - Дипломна робота

Підсумовуючи викладене, варто підкреслити, що вільний рух у міжнародному економічному просторі людей, товарів і капіталів неодмінно передбачає роз'яснення проблеми подвійного оподаткування. Фінансова практика давно виробила цивілізовану форму вирішення конфліктів, що виникають на цьому грунті, -міждержавні податкові конвенції. Їхня кількість вимірюється сотнями, й вони відіграють свою роль не тільки у звільненні міжнародного бізнесу від кратного тягаря податків та усуненні міждержавної дискримінації в оподаткуванні. Завдяки податковим угодам скорочується кількість декларацій та інших податкових документів, а зменшення бюрократичних перепон уже неабияка перевага для бізнесу.

Серед уроків, які дала всесвітня історія фінансів, сьогодні особливо висвічується емпіричне правило: жодна країна не може залишатись ізольованим самодостатнім островом. Врешті-решт усунення подвійного оподаткування обслуговує на міжнародній арені традиційну мету будь-якої національної фінансової політики - сприяння економічному розвитку шляхом фіскального заохочення капіталотворення та інвестування, додаткового стимулювання трудових зусиль і зростання виробництва.

На боці ВАТ репутація унікального фіскального інструменту оптимального розподілу ресурсів. Суспільно необхідні перерозподільчі мікро - та макроекономічні ефекти цього податку виявилися й найбільш суспільно прийнятними. Ось чому податок на додану вартість привертає увагу країн, що прагнуть підвищити темпи економічного зростання, ВАТ розглядається як оптимальний засіб модернізації податкових систем навіть високорозвинутих країн, наприклад США. Під егідою Міжнародного валютного фонду розроблений типовий сценарій переходу національних фіскальних систем до ВАТ протягом 18 місяців. Разом із тим не всюди сам по собі ВАТ здатний принести успіх. Через свою адміністративну складність податок на додану вартість малоефективний у країнах, які не досягли ще рівня впорядкованої ринкової економіки, високої та свідомої фіскальної дисципліни, цивілізованої громадянської поведінки.

Схема вилучення податку на добавлену вартість

у Великобританії, ф.ст.

1. Промисловий підприємець купив сировину за базисною ціною 1000, на яку його постачальник нарахував податок за ставкою 15% - 150. Промисловець заплатив за сировину 1150.

2. Промисловець продав товари, вироблені з купленої сировини, оптовому торгівцеві за базисною ціною 2000 з доданням 15% податку – 300. Оптовий торговець заплатив 2300.

3. Промисловець платить Управлінню мит і акцизів за своїми рахунками-фактурами 300 мінус податок, виплачений при купівлі – 150. Чиста (нетто) сума податку на додану вартість – 150.

4. Оптовий торговець продав товари роздрібному торговцеві – 2500 з додаванням 15% податку – 375. Роздрібний торговець заплатив за товари – 2875.

5. Оптовий торговець платить Управлінню мит і акцизів податок на додану вартість – 375, мінус податок, при купівлі виплачений – 300. Чиста ( нетто) сума податку на додану вартість – 75.

6. Роздрібний торговець продав товари споживачам за ціною – 2800 плюс 15% -420. Споживачі заплатили за товари – 3220.

7. Роздрібний торговець платить Управлінню мит і акцизів податок на суму своїх продаж (15%) – 420, мінус податок, при купівлі виплачений – 375. Чиста (нетто) сума податку на додану вартість – 45.

8. Загальна сума податку, одержана Управлінням мит і акцизів – 270. Сума податку являє собою 15% доданої вартості до сировини (2800-1000=180015%).

Висновок

Організаційна основа податкової системи будь-якої держави, тобто правильне обчислення податків, своєчасна їх сплата, неможливість ухилення від оподаткування, забезпечується добре продуманою законодавчою базою. Звідси - нагальна необхідність у податковій реформі, яка б включала в себе не тільки зміну законодавства а й модернізацію самої податкової служби, приведення її у відповідність з уже здійсненими ринковими нововведеннями, яка навіть в наявному недосконалому правовому полі могла б на достатньому рівні забезпечувати доходи в бюджет. Основними відправними елементами цієї реформи повинні бути:

науково-обгрунтована державна політика доходів, законодавче закріплення якої має бути відображене в Податковому кодексі;

• система оподаткування повинна бути складовою частиною державного механізму регулювання розвитку окремих галузей економіки. Потрібне посилення податкових методів регулювання темпів і пропозицій розвитку економіки. Держава повинна мати можливість впливати на всі три складові частини процесу виробництва - оплата праці, виробничі основні й оборотні фонди, рівень прибутковості;

 • система оподаткування повинна мати інвестиційну і соціальну спрямованість;

 • зміни в системі оподаткування мають здійснюватись одночасно з реформуванням системи оплати праці, пенсійного забезпечення, удосконаленням соціальної сфери;

 • основу податкової системи мають станови прямі податки, тобто податки де об'єктом оподаткування є дохід фізичної особи, прибуток юридичної особи, земля, майно і капітал;

 • непрямі податки повинні використовуватися тільки у фірмі акцизів для обмеження споживання окремих видів товарів, можливостей виробника-монополіста в одержані необгрунтовано високих доходів, а також для оподаткування предметів розкоші, захисту власного виробника;

 • застосування при оподаткуванні обгрунтованої диференціації ставок податків залежно від виду діяльності й розміру одержуваного доходу;

 • умови оподаткування мають бути прості й зрозумілі платникові, податок має стягуватися у зручний для платника час і прийнятним методом;

 • чітке розмежування податків, що зараховуються до місцевих бюджетів і державного бюджету, розширення прав у сфері оподаткування органів місцевого самоврядування;

 • Ми добре розуміємо, що при всьому бажанні за рік чи два ми не зможемо створити ідеальну податкову систему. Але нині треба думати і про фінансову систему. Бо податкова система у відриві від економіки існувати не може. З видужуванням економіки буде удосконалюватись і податкова система. Але при цьому податки повинні не стримувати розвиток економіки, а навпаки - стимулювати його.

 • В усі часи податкові органи як органи фіскальні були, є і будуть одним з найбільш популярних державних інститутів в країні. Але податки – це плата за цивілізацію, і справлятись вони повинні цивілізовано. Сподіваємося, що в недалекому майбутньому Україна вийде на такий рівень.

Перелік використаної літератури та нормативних актів

 • Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97р. № 550/97-ВР.

 • Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість".

 • Наказ ДПА та ГУДК України № 209/72 від 02.07.97р. "Про затвердження Порядку відшкодування податку на додану вартість", зареєстрований в Міністерстві юстиції 18.07.97 р.

 • Постанова Кабінету Міністрів України №1104 від 11.10.97р. "Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення векселів , які видаються на суму податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України".

 • Наказ Державної податкової адміністрації України від 18.11.97р. №418 "Про затвердження Порядку проведення одноразового перерахунку сум податкового кредиту і податкових зобов'язань по податку на додану вартість та Форм проведення одноразового перерахунку"

 • Інструкція з бухгалтерського обліку податку на додану вартість затверджена наказом Міністерства фінансів України від 01.07.97р. № 141 зареєстрована Мінюстом України 04.08.97 №284/2088

 • Журнал "Податки і бухгалтерський облік" № 33,40 1997 р.

 • Журнал " Баланс" №38,1997 р.

 • Журнал "Вісник податкової служби" №7-12,1997, "1-5,1998р.

 • Журнал " Бухгалтерський облік і аудит" №10,1997рік

 • В.М. Суторміна , В.М-Федосов, В.Л. Андрушко "Держава податки бізнес", Київ, "Либідь", 1992р.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...