WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податковий облiк i звiтнiсть - Дипломна робота

Податковий облiк i звiтнiсть - Дипломна робота

Можлива ситуація, коли господарство в одному звітному податковому періоді здійснює відвантаження продукції власного виробництва, а оплату від покупців отримує в іншому періоді. Наприклад, господарство відвантажило школі 12 січня 2001р. продукти харчування на суму 1200грн. з ПДВ за собівартістю 750грн. Оплату за цю поставку отримано 4 лютого 2001р. Бухгалтерські записи за новим і старим Планом рахунків наведені у таблиці 2.1.

Не менш важливим є дотримання правила так званої "першої" і "другої" події. Хоч операції відбуваються в один і той самий звітний податковий період, але в залежності яка подія була першою, складаються різна кореспонденція рахунків. Наприклад, господарство 6 січня 2001р. отримало від господарства "Промінь" ліс на 1800грн. з ПДВ і податкову накладну на цю партію товару. Оплату за ліс здійснено 17 січня 2001р. (див. табл. 2.2). І 7 січня 2001р. господарство перерахувало авансовий платіж за мінеральні добрива у розмірі 900грн. Податкову накладну отримано 10 січня 2001р. із вказаною сумою ПДВ 150 грн. Мінеральні добрива надійшли 3 лютого 2001р. на всю суму авансу (див. таблицю 2.3).

Таблиця 2.2

Кореспонденція рахунків та зміст господарських операцій з надходження лісу у СТзоВ "Прогрес", першою подією є надходження матеріалу (2001р.)

Дата

Зміст операції

Сума, грн.

Бухгалтерські записи

За новим

Планом рахунків

За старим

Планом рахунків

06.01.

Отримано сировину від постачаль-ників

1500

300

1800

Д-т 201 "Сировина й матеріали"

К-т 641 "Розрахунки за податками"

К-т 631 "Розрахунки з вітчизняними покупцями"

Д-т 05 "Матеріали"

Д-т 68 "Розрахунки з бюджетом"

К-т 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками"

17.01.

Перераховано постачаль-никам кошти за сировину

1800

1800

Д-т 631 "Розрахунки з вітчизняними покупцями"

К-т 311 "Поточні рахунки в національній валюті"

Д-т 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками"

К-т 51 "Розрахунковий рахунок"

Схему відображення у СТзоВ "Прогрес" податку на додану вартість на рахунок бухгалтерського обліку подано на рисунку 2.1.

У кінці звітного періоду зіставляються обороти за дебетом і кредитом субрахунку 641 "Розрахунки за податками" ("Розрахунки з ПДВ"):

якщо кредитовий оборот більший від дебетового обороту, то сума різниці між ними означає суму ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету підприємством. Перерахування суми ПДВ оформляється таким бухгалтерським записом:

Д-т 641 "Розрахунки за податками" ("Розрахунки з ПДВ")

К-т 311 "Поточні рахунки в національній валюті".

якщо дебетовий оборот більший від кредитового обороту, то сума різниці між ними означає суму ПДВ, яка підлягає відшкодуванню з бюджету.

Таблиця 2.3

Кореспонденція рахунків та зміст господарських операцій з надходження матеріальних добрив у СТзоВ "Прогрес", першою подією є авансовий платіж (2001р.)

Дата

Зміст операції

Сума, грн.

Бухгалтерські записи

За новим

Планом рахунків

За старим

Планом рахунків

07.01.

Перераховано аванс поста-чальникам

900

900

Д-т 371 "Розрахунки за виданими авансами"

К-т 311 "Поточні рахунки в національній валюті"

Д-т 61 "Розрахунки за авансами"

К-т 51 "Розрахунковий рахунок"

10.01.

Отримано податкову накладну від постчаль-ників

150

150

Д-т 641 Розрахунки за податками"

К-т 644 "Податковий кредит"

Д-т 68 "Розрахунки з бюджетом"

К-т 67/2 "Податковий кредит з ПДВ"

03.02.

Отримано сировину від постачаль-ників

750

150

900

Д-т 201 "Сировина й матеріали"

Д-т 644 "Податковий кредит"

Д-т 631 "Розрахунки з вітчизняними покупцями"

Д-т 05 "Матеріали"

Д-т 67/2 "Податковий кредит з ПДВ"

К-т 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками"

03.02.

Погашено за- боргованість постачаль-ників

900

900

Д-т 631 "Розрахунки з вітчизняними покупцями"

К-т 371 "Розрахунки за виданими авансами"

Д-т 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками"

К-т 61 "Розрахунки за авансами"

2.2. Облікове забезпечення звітності про оподатковуваний прибуток

Згідно з Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду на суму валових витрат платника податку та суми амортизаційних відрахувань.

Цим же Законом установлено (ст.11), що додаток збільшення валових витрат вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувалася будь-яка з подій, що сталася раніше:

   • або дата списання коштів з банківських рахунків на оплату товарів (робіт, послуг), а в разі їх придбання за готівку - день їх видачі з каси;

   • або дата оприбуткування товарів, а для робіт (послуг) – дата фактичного отримання результатів робіт (послуг) [12.45].

Датою збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбулося будь-яке з подій, що сталося раніше:

   • або дата зарахування коштів від покупця чи замовника на банківський рахунок підприємства в оплату товарів (робіт, послуг) за готівку – дата їх оприбуткування в касі, а за відсутності такої – дата інкасації готівки в банківській установі, що обслуговує дане підприємство;

   • або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) – дата фактичного надання результатів робіт (послуг) підприємством.

Відображення витрат і доходів за першою з названих подій значно ускладнює роботу облікового апарату товариства "Прогрес", і практично обумовлює неспівставність результатів діяльності, виявлених в бухгалтерському і податковому обліку. Труднощі обліку в основному пов'язані із відмінністю валових витрат і доходів від витрат і доходів виробництва.

Валові витрати – це витрати платника податку з прибутку, пов'язані з підготовкою, організацією, веденням виробництва, реалізацією продукції (робіт, послуг),охороною праці. Відмінність їх від витрат виробництва, у традиційному розумінні, головним чином у тому, що до валових витрат, поряд з традиційними, зараховуються будь-які витрати платника податку з прибутку, які здійснено ним у зв'язку з придбанням матеріалів, сировини, товарів, робіт і послуг. На витрати виробництва вартість придбаних матеріалів, сировини, товарів не відноситься. Це відбувається лише при їхньому фактичному витрачанні. Роботи і послуги відображають у виробничих витратах незалежно від того, виконані вони власними допоміжними підрозділами, чи придбані. На валові витрати власні роботи і послуги не відносять. Не включається до валових витрат вартість паливно-мастильних матеріалів, витрачених на роботи легкових автомобілів, витрати, пов'язані з технічним обслуговуванням, стоянкою і паркуванням. Валові витрати підприємств збільшуються навіть при перерахуванні попередньої оплати постачальникам за товарно-матеріальні цінності, які ще не надійшли. До виробничих витрат попередня оплата не включається.


 
 

Цікаве

Загрузка...