WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Резидент або постійний представник нерезидента

Дохід з джерелом походження в Україні

Нерезидент

Податок на репатріацію доходів, 30 %

Рис. 2.5. Оподаткування доходу з джерелом походження з України

Не включаються до оподатковуваного прибутку доходи у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів (робіт, послуг), перерахованих резиденту від нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг з міжнародного зв"язку чи міжнародного інформаційного забезпечення. Не підлягають оподаткуванню доходи, отримані нерезидентами у вигляді процентів або доходу (дисконту) на державні цінні папери, продані (розміщені) нерезидентом за межами України ( п.13.4. Закону "Про оподаткування прибутку підприємств". Цінні папери – процентні облігації або процентні казначейські зобов"язання, випущені за рішенням резидента, зокрема, уповноваженого органу місцевого самоврядування (за винятком облігацій зовнішніх державних позик України). Цінні папери – грошові документи, що засвідчують право володіння або відносин позики, визначають взаємовідносини між особою, яка їх випустила та їх власником і передбачають, як правило, виплату доходу у вигляді дивідендів або процентів та інших прав, що випливають з цих документів іншим особам. (рис.2.6.)

Прибуток нерезидента у вигляді доходів на безпроцентні (дисконтні) облігації чи казначейські зобов"язання

Номінальною вартістю цінних паперів

Ціною придбання на первинному чи вторинному фондовихринках

Оподатковується за ставкою 30 %

(п.13.3. Закону)

Рис. 2.6. Оподаткування прибутку нерезидента у вигляді доходу на облігації чи казначейські зобов"язання

Д

Резидент

оходи від фрахту транспортних засобів (рис. 2.7.) оподатковуються за ставкою 6 %, яка застосовується, якщо інше не передбачено нормами міжнародних конвенцій про усунення подвійного оподаткування.

Дохід як оплата вартості фрахту транспортних засобів

Нерезидент

Оподатковується за ставкою 6 % (п.13.5. Закону)

Рис. 2.7. Оподаткування оплати вартості фрахту

транспортних засобів

З метою здійснення податкового контролю придбання або продажу зазначених цінних паперів може здійснюватись від імені і за рахунок нерезидента винятково його постійним представництвом, яке працює від імені, за рахунок та за дорученням такого нерезидента.

Оподаткуванню підлягають не всі доходи (рис. 2.8.) у разі, якщо міжнародним договором України передбачено меншу ставку податку на прибуток (доходи) нерезидента, то зайво внесені до бюджету суми податку зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються нерезиденту за його заявою (п.16.16. ст.16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"). Податок на прибуток, отриманий нерезидентами, що здійснюють господарську діяльність на території України через постійне представництво, сплачуються до бюджету не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом

Рис. 2.8. Доходи нерезидентів, які не підлягають оподаткуванню

Для звітності розроблена декларація про прибуток нерезидентів, розрахунок нарахованого податку, а також порядок їх складання.

Нерезиденти, що здійснюють свою діяльність через постійні представництва, щокварталу відповідно до п.16.11. ст.16 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" обчислюють і сплачують до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, податок на прибуток (п.16.4. ст.16 Закону).

Декларація подається до 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, а річна – до 15 лютого, наступного за звітним роком (п.16.4. ст.16 Закону). Обчислений податок підлягає підтвердженню в податковому органі за місцезнаходженням постійного представництва (п.16.11. ст.16 Закону).

Нерезиденти, які мають право на переваги відповідно до міжнародного договору України щодо звільнення або зменшення від оподаткування окремих видів доходів, разом з декларацією про прибуток підприємства або з розрахунками визначення оподатковуваного прибутку та податку заповнюють і подають до державного податкового органу відомості про доходи, що звільнені від оподаткування або оподатковуються за спеціальними ставками на підставі міжнародних договорів України з розробленою формою.

Рис. 2.9. Оподаткування доходів нерезидентів від перестрахування ризиків на території України

У разі зупинення діяльності постійного представництва до закінчення звітного кварталу декларація або рахунок подається податковому органу протягом 15 календарних днів з моменту такого зупинення.

Іноземні громадяни - особи, які перебувають на території України, не маючи її громадянства. Підтвердженням громадянства є паспорт, або інший документ, що підтверджує його. Відсутність документа дає право вважати її особою без громадянства.

Правовий статус іноземців на території України регулює Закон України "Про правовий статус іноземців" від 4.02.94 р.

Іноземцями визначаються особи, які належать до громадянства іноземних держав і не є громадянами України, та особи без громадянства. Іноземці можуть у встановленому порядку імігрувати в Україну для постійного проживання або працевлаштування на визначений термін, перебувати тимчасово на її території. Вона мають ті ж самі права і свободи, виконують ті ж самі обов"язки, що і громадяни України, якщо інше не передбачено Конституцією, Законами України та міжнародними договорами.

Прибутковий податок з громадян справляється на підставі Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 265.12.92 р. № 3-92 із змінами і доповненнями на основі якого була розроблена і затверджена Наказом Головної державної податкової інспекції України Інструкція "Про прибутковий податок з громадян" від 21.04.93 р. № 12 із змінами і доповненнями.

Крім громадян України, осіб без громадянства, платниками прибуткового податку є іноземні громадяни, які мають або не мають постійного місця проживання в Україні.

До громадян, що мають постійне місце проживання, належать громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які проживають в Україні у цілому не менше 183 днів у календарному році.

З громадян, які не мають постійного місця проживання в Україні, податок утримується з джерела виплати доходів за ставкою 20 %.

Ставка оподаткування застосовується тоді, коли інше не передбачене міжнародними договорами щодо усунення подвійного оподаткування доходів громадян.

Механізм оподаткування доходів громадян, які не мають постійного місця проживання в Україні, представлений в таблиці 2.3.

Таблиця 2.3.

Визначення оподатковуваного доходу іноземних громадян

До оподатковуваного доходу іноземних громадян включаються :

До оподатковуваного доходу іноземних громадян не включаються :

- суми надбавок, які виплачуються у зв"язку з проживанням в Україні

- суми, які відраховуються наймачам іноземних громадян до фондів державного соціального страхування і пенсійного забезпечення

- суми, які виплачуються для компенсації витрат на навчання дітей у школі, харчування, поїздки членів сім"ї платника у відпустку та інші аналогічні цілі

  • суми компенсації витрат за наймання житлового приміщення і на утримання автомобіля для службових потреб.

суми витрат на відрядження.


 
 

Цікаве

Загрузка...