WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

На рівні 27 обласних і 555 районних (міжрайонних), міських ДПІ в період із 1993 до 1997 року всього введено (не враховуючи АІС "Галузь") 23854 вихідних форм АРМ, у тому числі АРМ групи 3 — 3183, групи 4 — 3814.

Найповніше автоматизовані тільки функції обліку та звітності.

Поточний стан автоматизації діяльності органів державної податкової служби України.

Спеціалізоване програмне забезпечення, що функціонує на сьогоднішній день у системі державної податкової служби України, можна класифікувати так:

Група 1. Автоматизовані системи.

1. Автоматизована інформаційна система "Галузь" (АІС "Галузь") розроблена для автоматизованого формування зведених даних районного рівня про платників податків і накопичення інформації щодо результатів їх фінансово-економічної діяльності.

2. Автоматизована інформаційна система "Пільги" призначена для зведення пільг і даних щодо кількості платників податків.

Розроблені і впроваджені елементи версії 1.03. Версія 2.0 проходить тестування.

3. У стані доопрацювання знаходиться автоматизована інформаційно-аналітична система (АІАС), призначена для забезпечення підрозділів податкової міліції всіх рівнів необхідною інформацією, автоматизованими засобами зведення і передачі даних.

У промислову експлуатацію введена тільки АІС "Галузь".

Група 2. Системні загально-мережні автоматизовані робочі місця рівня ДПА України.

На сьогоднішній день вони відсутні, так як не існує телекомунікаційної системи ДПА України.

Група 3. Системні локальномережеві автоматизовані робочі місця (АРМ) районного рівня.

1. АРМ "Облік податків і платежів" ("TAX") — багатомашинний програмний комплекс (ПК) на базі технологій СУБД FoxPro, в основі якого знаходяться алгоритмічні ідеї АРМ "ПДВ". Кількість робочих місць, на яких у ДПІ реалізований увесь комплекс задач АРМ, залежно від числа платників податків складає від 3 до 10 персональних комп'ютерів. Нагальною потребою на сьогодні є розробка клієнт-серверного варіанту АРМ такого типу.

2. АРМ "Підприємці" деякою мірою є аналогом АРМ "Держ-доходи". Розроблений і впроваджений як базовий ПК опрацювання інформації щодо фізичних осіб. При проектуванні цього ПК не був врахований динамічний процес розвитку підприємництва в Україні, а тому АРМ не дає необхідного ефекту і потребує доопрацювання.

Інші АРМ цієї групи, зокрема, АРМ "Митниця", мають подібні характеристики, але виконують менший обсяг завдань і є менш завантаженими.

Загальна кількість розроблених АРМ — 126, але повністю впроваджено в промислову експлуатацію тільки 8. Практично всі існуючі АРМ розроблені в період із 1990 до 1996 року на основі базових технологій СУБД FoxPro.

На рис. 3.3 представлена трирівнева схема інформаційних потоків автоматизованої інформаційно-аналітичної системи ДПА України. За допомогою корпоративної мережі (це може бути супутниковий зв'язок, комутовані лінії) органи державної податкової служби мають доступ до інформації бази даних Державної митної служби в on-line режимі. Отримані файли з даними про митні декларації на магнітних носіях в установленому порядку та за замовленням ДПА/ДПІ аналізуються щодо коду товару, області та у заархівованому вигляді розсилаються в обласні ДПА, де проводиться вибірка файлів даних для розсипок районним ДПІ.

Остання версія пошуково-довідкової системи центрального рівня розроблена на мові програмування Oracle PL/SQL і розташована на Oracle Web Server ДПА.

Система використовує існуючий каталог запитів клієнтської пошуково-довідкової системи (ПДС) науково-виробничого підприємства "Навігатор Л". Пошуково-довідкова система реалізована за технологією "Інтернет браузер-WEB сервер-сервер бази даних", тому не потребує постійного з'єднання з базою даних робочих станцій. Тимчасове з'єднання здійснюється з WEB сервером тільки на момент запиту та отримання результату, сформованого як HTML документ.

ПДС дає можливість організувати пошук розширених даних про платника податку як за типовими запитами, так і формувати власні запити у діалоговому режимі. Як правило, для запиту необхідно мати один із реквізитів (код ЄДРПОУ, назву підприємства, прізвище засновника або директора, код ДРФО, телефон тощо). У таблиці 5.3 наведені типові запити ПДС, що стосуються зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів підприємницької діяльності.

Таблиця 3.3.

Типові запити ПДС щодо зовнішньоекономічної діяльності платників податків

№ запиту

Назва запиту

Реквізит (Вид/тип)

Дані, що надаються за запитом

6000

Транспортні засоби, ввезені фізичними особами

Особа (С(70))

Серія та номер посвідчення; ПІБ; адреса; марка, модель автомобіля; № кузова; вартість; код валюти вартості; дата провезення через кордон

6001

Учасник ЗЕД, акредитований у митних органах України, за кодом

ЄДРПОУ (С(8))

Код митниці; назва; ЄДРПОУ; дата реєстрації

6002

Учасник ЗЕД, акредитований у митних органах України, за назвою

Назва (С(120))

Код митниці; назва; ЄДРПОУ; дата реєстрації

6003

Вантажно-митні декларації за імпортом за 1998, за ЄДРПОУ

ЄДРПОУ (N(8))

ЄДРПОУ; назва; код митниці; № ВМД; дата дозволу; загальна фактурна вартість; відправник

6004

Детальні вантажно-митні декларації, за ЄДРПОУ

ЄДРПОУ (N(8))

ЄДРПОУ; назва; код митниці; № ВМД; дата дозволу; загальна фактурна вартість; відправник; ТНЗЕД

6005

Сума імпорту за проміжок часу

ЄДРПОУ(М(8)) 3(D(10)) за (D(10))

ЄДРПОУ; назва; область

Взаємозв'язок відділу контролю ЗЕД зі структурними підрозділами за допомогою засобів сучасних інформаційних технологій

Для організації роботи відділу контролю ЗЕД необхідна значна кількість інформації про платників, яка знаходиться у файлах базданих АРМ, що функціонують в інших підрозділах ДІЛ. Тому питання функціонального взаємозв'язку завжди є актуальним для даного відділу.

На рис. 3.4 наведено перелік інформаційних та функціональних АРМ відділу контролю ЗЕД та оподаткування нерезидентів. АРМ "Облік платників", "Облік податків і платежів" для даного відділу є тільки інформаційними, а не функціональними.

Необхідні відомості про платників можуть одержуватися за допомогою електронного запиту до центральної (обласної) бази даних через режим "Пошуково-довідкова система", що є в головному меню АРМ "Облік платників".

Рис. 3.4. Перелік інформаційних та функціональних АРМ відділу контролю ЗЕД.

Електронний запит — це спеціально організований файл, що передається до контрольно-аналітичних служб обласного рівня, які після відповідного контролю пропускають його на центральний рівень. Цей зв'язок на сьогоднішній день виконується засобами електронної пошти (e-mail).

У перспективі планується організація супутникового зв'язку між обласним та центральним рівнями.

У табл. 3.4 наведені характеристики запитів, які можуть бути організовані на районному рівні.

Таблиця 3.4.

Типові запити районного рівня

№ запиту

Назва запиту

Реквізити запиту

38

Тестовий запит

Тест-побажання (С(255))

39

Перелік усіх запитів

Щось (С(1))

40

Основні відомості про платника

Назва (С(60))

42

Пошук платника ПДВ за назвою;

Назва (С(60))

43

Пошук платника ПДВ за номером свідоцтва

Запит (N(10))

Свідоцтво N((8))

44

Пошук платника ПДВ за податковим номером

Запит (N(10))

Податковий номер (N(12))

АРМ "Облік податків і платежів" надає можливість отримувати інформацію про функціональний стан платника безпосередньо з картки його особового рахунку за всіма видами платежів.

За допомогою АРМ "Аудит" виконується реєстрація результатів перевірок (актів, рішень, протоколів, постанов, довідок) за кожним платником.

Для організації своєї роботи щодо контролю ЗЕД відділ користується даними, що знаходяться в інформаційно-довідковому АРМ "Митниця", щомісячне поповнення БД якого відбувається централізовано. Основне призначення цього АРМ полягає у наданні інформації про імпорто-експортні та бартерні операції, що здійснювались суб'єктами підприємницької діяльності відповідного регіону при перетині кордону і були зафіксовані у вантажно-митних деклараціях.


 
 

Цікаве

Загрузка...