WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Зони митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон встановлюються в місцях оформлення пасажирів, транспортних засобів, вантажів.

На території та в приміщенні підприємств, що зберігають товари та інші предмети під митним контролем, митниця визначає території зон митного контролю за умови виконання підприємством вимог, що забезпечують здійснення митного контролю в повному обсязі.

Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності та фізичні особи, які переміщують через митний кордон України товари, на вимогу митного органу зобов'язані здійснювати навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, упакування та перепакування товарів, що підлягають митному контролю та оформленню, а також відкривати приміщення, ємності та інші місця, де можуть знаходитися такі товари.

Навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розкриття упаковки, упакування або перепакування товарів, щодо яких митне оформлення не було закінчене, а також зміна ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах або їх упаковці можуть здійснюватися тільки з дозволу митного органу.

Операції з товарами, що перебувають під митним контролем, здійснюються за рахунок підприємств чи громадян, які переміщують ці товари та предмети через митний кордон України.

При здійсненні митного контролю в разі необхідності митні органи можуть залучати експертів та спеціалістів сторонніх організацій.

Виклик експерта або спеціаліста службовою особою митниці — обов'язковий для керівника тієї організації чи установи, де працює спеціаліст чи експерт.

З метою встановлення законності переміщення через митний кордон України транспортних засобів, товарів та інших предметів, обліку, обкладення їх митом і митними зборами митниця має право провести огляд транспортних засобів, товарів, предметів.

Переогляд транспортних засобів, товарів, предметів може бути проведено за наявності підстав вважати, що переміщувані через митний кордон транспортні засоби, товари, предмети містять:

— предмети контрабанди; предмети — безпосередні об'єкти порушення митних правил;

— предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю, або загрожувати життю населення та тваринного світу, або призвести до руйнування навколишнього середовища;

— продукцію, що містить пропаганду ідей війни, расизму та расової дискримінації, геноциду та ін., що суперечить відповідним нормам Конституції (Основного Закону) України;

— товари, імпорт яких здійснюється з порушенням прав промисловості або інтелектуальної власності;

— щодо яких не було здійснено митного оформлення.

Відповідно до п. 2. Постанови Кабінету Міністрів України від 09.07.97 p. № 574 поняття митного режиму включає сукупність положень, що визначають для митних цілей статус транспортних засобів, товарів та інших предметів, які переміщуються через митний

кордон України.

Застосування митних режимів дозволяє митним органам однотипно визначати статус переміщуваних через митний кордон України транспортних засобів, товарів та інших предметів і відповідно до передбачених законодавством положень щодо встановлення засобів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності контролювати їх виконання суб'єктами ЗЕД під час здійснення

ними зовнішньоекономічних операцій.

Статус переміщуваних через митний кордон України транспортних засобів, товарів та інших предметів визначається умовами зовнішньоекономічних контрактів, укладених відповідно до вимог чинного законодавства України суб'єктами ЗЕД з використанням необхідних для митного контролю та оформлення документів.

Відомості про митний режим зазначаються уповноваженою особою суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, яка здійснює декларування митним органам будь-яких товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України, в другому полі графи 1 вантажної митної декларації шляхом внесення до неї графи двозначного коду митного режиму відповідно до розділу І класифікатора процедур переміщення через митний кордон України, визначених додатком ,№ 2 до "Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації", затвердженої зареєстрованим Міністерством юстиції України 24.09.97 p. за № 443/2247 наказом Державної митної служби України від 07.09.97 p. № 307. Найменування та коди митних режимів наведено в табл. 2.1.

Наказом ДМСУ від 30.06.98 p. № 380, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.07.98 p. за № 469/2909, визначено окремі порядки заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту (випуску у вільний обіг), транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі.

У зв'язку з відсутністю на сьогоднішній день достатньої законодавчої бази на території України митних режимів реекспорту, реімпорту, відмови на користь держави, вільної митної зони, вільного складу, переробки під митним контролем та знищення, ці режими при митному оформленні вантажів не застосовуються.

Поряд із визначеними вище загальними митними режимами главою 3 Митного кодексу України визначено можливість застосування в окремо передбачених законодавством України випадках особливих режимів митного контролю.

Таблиця 3.1.

Найменування та коди митних режимів

№ з/п

Найменування митного режиму

Код

1

Експорт

10

2

Реекспорт

11

3

Тимчасове ввезення (вивезення)

31

4

Випуск у вільний обіг (для вільного обігу)

40

5

Реімпорт

41

6

Переробка на митній території

51

7

Переробка під митним контролем

52

8

Переробка за межами митної території

61

9

Вільна митна зона

71

10

Магазин безмитної торгівлі

72

11

Вільний склад

73

12

Митний склад

74

13

Відмова на користь держави

75

14

Знищення

76

15

Транзит

80

Особливий режим звільнення від митного контролю використовується відповідно до ст. 34 Митного кодексу України лише у випадках, установлених цим Кодексом та іншими законами України, в тому разі, коли митниця не має права застосувати всі чи окремі заходи щодо здійснення митного контролю.

Митні пільги щодо проходження митного контролю надаються українським державним органам, підприємствам, їх службовим особам та громадянам виключно законами України.

Незастосування митного контролю не повинно означати звільнення державних органів, підприємств, їх службових осіб та громадян від обов'язку дотримання порядку переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів.

3.2. Інформаційне забезпечення в роботі податкових органів.

Впровадження та використання інформаційних технологій як одного з напрямів удосконалення функціонування відділів валютного контролю надає працівникам багато можливостей щодо обробки даних про СПД, реєстрація та накопичення інформації, її групування, друкування звітних форм, значно підвищує продуктивність праці.

Інформаційні технології — це сукупність методів і процедур, які реалізують функції збору, передачі, обробки, зберігання та доведення до користувачів інформації в організаційно-управлінських системах з використанням обраного комплексу технічних засобів.

Інформаційні технології мають наступні ознаки:

- робота користувача-спеціаліста в режимі маніпуляції даними. Користувач має можливість "бачити " за допомогою пристроїв виводу (дисплей, принтер) і "діяти" за допомогою пристроїв вводу (клавіатура, сканер, маніпулятор "миша"), а не тільки "знати" і "пам'ятати";

- цілковита інформаційна підтримка на всіх етапах проходження інформації на основі інтегрованої бази даних, яка передбачає єдину уніфіковану форму представлення, збереження, пошуку, відображення, відновлення та захисту

даних;

- безпаперовий процес опрацювання документа, коли на папері фіксується лише кінцевий його варіант, а проміжні версії та необхідні дані, записані на машині носії виводяться для користування на екран дисплею;

- інтерактивний (діалоговий) режим розв'язання задач, що надає користувачу можливість впливати на цей процес;


 
 

Цікаве

Загрузка...