WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

 • Розділ 15 (група товарів 72-83). Недорогоцінні метали та вироби з них.

  Максимальні тсавки ввізного мита встановлені на такі товари : тару алюмінієву місткістю менше 50 л. – пільгова та повна 30 %; ванни з ливарного чавуну та сталеві емальовані прямокутні завдовжки не більше як 1700 мм – пільгова – 25 %, повна – 50%;. Прилади кухонні для приготування їжі з духовкою, включаючи окремі духовки – пільгові –25 %, повна – 50%, металоконструкції з чорних металів) та їх частини (наприклад, гаряче кріплення, кріплення для шахт, башти та опори – пільгова 23 %, повна 40 %.

  Мінімальні ставки ввізного мита встановлено на такі товари: нікель необроблений, штейн з нікелю та проміжні продукти металургійного нікелю; щтейн мідний, мідь нерафінована, рафінована, мідні сплави, необроблені прутки та профілі з міді; алюміній необроблений, відходи та брухт алюмінію;. Свинець, цинк, олово необроблене тощо – пільгова – 0%, повна – 5 %;, деякі види прокату плосокго з легованої сталі – пільгова 1-2 %, повна - 5 %.

 • Розділ 16 та 17 (групи товарів 84-89). Машини та механізми, електроустаткування та їх частини; пристрої для записування або відтворення звуку, прилади для записування або відтворення зображення і звуку по телебаченню та частини і приладдя до них. Транспортні засоби, устаткування та приладдя, пов"язані з транспортом.

  Максимальні ставки ввізного мита в цих розділах встановлені на такі товари: крани мостові козлові, портальні, підпали до плугів; установки доїльні; машини пральні побутові або для пралень повністю автоматичні; пилососи; праски електричні; електроплити кухонні; пралади нагрівальні, грилі та тостери; жаровні; радіоприймальну апаратуру, поєднану зі звукозаписувальними чи звуковідвторювальними пристроями, приймачі телевізійні, відеопроектори чорно-білого або іншого монохромного зображення;. Антени; пристрої електричні сигналізаційні для захисту від крадіжки або пожежні панелі індикаторів; вагони трамвайні для широкої колії; трактори садово-городні; тролейбуси – пільгова ставка 30 %.

  Мінімальні ставки ввізного мита в цих розділах встановлені на такі товари: реактори ядерні; двигуни авіаційні, турбореактивні, турбогвинтові, турбіни газові; насоси з витратомірним пристроєм, ручні, паливні, поршневі, об"ємні ротаційні, відцентровані та частини до них; машини для зондування або буріння; косарки; сінозбиральні машини; преси для соломи або сіна; машини для збирання коренеплодів або клубків; машини для підготовки текстильної пряжі; прядильні, тросстильні або крутильні, намотувальні; верстати, ткацькі машини, трикотажні машини та устаткування, підбілювання, фарбування, апретування, спорядження та інші; машини швейні; машини та устаткування для підготовки, дублення чи обробки шкір або шкури: верстати протяжні, зуборізні, зубошліфувальні; клапани, версталі для трубопроводів – пільгова ставка – 0%.

 • Розділи 18-19 (групи товарів 90-93). Пралади та апарати оптичні, для фотографування або кінематографії, вимірювання, контролю або вимірювання точності; апарати медико-хірургічні; годинники; музичні інструменти; їх частини та приладдя. Зброя, боєприпаси; їх частини та приладдя.

  Максимальні ставки ввізного мита у розмірі 40 % встановлені на лічильники газові типорозміромG-4, G-6, та комплектуючі деталі до газових лічильників.

  Мінімальні ставки в розмірі 0 % встановлені на такі товари, як прилади та апаратура, що використовується в медицині, осцилоскопи та осцилографи, прилади та апарати для цивільної авіації.

 • Розділи 20 та 21 (групи товарів 94-97). Різні товари і вироби. Вироби мистецтва, предмети колекціонування або антикваріат.

  Максимальні ставки ввізного мита у розмірі 40 % встановлені на меблі дерев"яні, призначені для використання в установах, на кухнях, типу спальні.

  Мінімальні ставки становлять 0% на такі товари, як меблі медичні, хірургічні, стоматологічні, ветеринарні, перукарські крісла, картини, живопис та малюнки повністю виконані вручну тощо.

  Трансформація митного тарифу – одна з умов приєднання України до СОТ

  Вступ України до СОТ є одним із ключових елементів інтеграції України до світового економічного співтовариства, необхідною умовою подальшої інтеграції України до ЄС.

  Для України членство у СОТ має наступні переваги :

  • дозволить зменшити тарифні і нетарифні обмеження для українських товарів практично на всіх світових ринках, збільшити український експорт;

  • відкриє можливість покращити структуру українського експорту на користь високотехнологічної продукції та продукції з високим ступенем обробки;

  • надасть режим найбільшого сприяння в торгівлі одночасно з більш, ніж 130 країнами світу, на долю яких припадає більше 90 % світової торгівлі;

  • забезпечить справедливе вирішення спорів, захист інтересів національних товаровиробників на світових ринках;

  • призведе до системної трансформації українського економічного законодавства у відповідності з загальновизнаними у світі стандартами;

  • дозволить будувати торговельні стосунки з Росією та іншими країнами СНД у визнанеих міжнародно-правових рамках, що унеможливить введення торговельних обмежень у політичних цілях;

  • забезпечить рівноправну участь України у процесі подальшої лібералізації світової торгвлі, виходячи при цьому з власної ринкової стратегії.

  Однією з головних проблем, які пов"язані зі вступом до СОТ, є зниження тарифних і нетарифних обмежень, які застосовуються в Україні для захисту внутрішнього ринку. Багато українських підприємств зіткнуться з реальною конкуренцією і, на першому етапі, можуть програти у конкурентній боротьбі. Водночас, реальне конкурентне середовище неминуче призведе до поступового переведення національного виробництва в інший, принципово новий режим господарсько-економічного функціонування. Крім того, в рамках СОТ передбачена ціла низка можливостей застосування обмежувальних заходів :

  • введення тимчасових обмежень імпорту з метою вирівнювання платіжного балансу;

  • підвищення імпортного мита та застосування кількісних обмежень імпорту;

  • обмеження імпорту с/г продукції;

  • запровадження антидемпінгових та компенсаційних заходів;

  • використовувати заходи у галузі стандартизації та сертифікації.

  Серед проблем, без вирішення яких подальше просування переговорного процесу стосовно вступу України до СОТ вбачається малоефективним, можна назвати наступні.

  По-перше, це впровадження заходів щодо формування нового торговельного режиму із виваженою підтримкою вітчизняного товаровиробника в умовах зростання реальної конкуренції, обмеження тарифних і нетарифних заходів захисту внутрішнього ринку.

  По-друге, невідкладного вирішення у стислі терміни потребує проведення аналізу Концепції трансформації митного тарифу в Україні на 1996-2005 рр., яка затверджена Указом Президента України від 06.04.96р. № 225/96 з метою підготовки оновленої позиції для проведення двохсторонніх переговорів по доступу до ринку товарів. Одним з можливих результатів цієї роботи може стати проект змін до Концепції, який повинен враховувати взяті Урядом зобов"язання по зниженню митних тарифів в рамках Програми розширеного фінансування МВФ, а також готовність поступового приєднання до Угоди про інформаційні технології та інших секторальних ініціатив. Набуття членства в СОТ повинно розглядатися в контексті активізації європейського напрямку зовнішньої політики України, оскільки більшість статей "Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС" (УПС) базується на нормах та принципах СОТ.

  Україна з 1993 р. веде переговори щодо приєднання до Генеральної угоди з тарифів та торгівлі і вступу до Світової організації торгівлі. У зв"язку із цим уже з 1995 – 1996 рр. Національне законодавство України поступово приводиться до вимог ГАТТ і основних угод Уругвайського раунду (1994р.), основним лейтмотивом яких виступає лібералізація міжнародної торгівлі і зняття будь-яких обмежень у цій сфері. Митно-тарифна політика є, мабуть, найголовнішим напрямком такого реформування. Тому вже 6 квітня 1996 р. Указом Президента України № 255/96 затверджена "Концепція трансформації митного тарифу України на 1996 – 2005 рр. згідно із системою ГАТТ СОТ".

  Дана концепція визначає основні принципи та напрямки поступового зниження ставок ввізного мита митного тарифу України для їх реалізації українською стороною в переговорному процесі для забезпечення гарантованого доступу до товарних ринків у рамках приєднання України до ГАТТ і її вступу в СОТ.

  Метою концепції є реалізація таких завдань:

  • інтеграція економіки України у світову ринкову систему ;

  • забезепечення доступу товарів, що експортуються з України, до зовнішніх ринків (створення приблизно рівних умов митного оподаткування імпортних товарів в Україні і в країнах – членах ГАТТ/СОТ);

  • забезпечення стабільного та передбачуваного розвитку економіки України, залучення іноземних інвестицій;

  • приведення товарної номенклатури, а також рівня ставок ввізного мита митного тарифу України у відповідність з вимогами Гармонізованої системи опису та кодування товарів 1996 р. Світової Ради митного співробітництва (далі – ГС 1996 РМС) та рішень Уругвайського раунду переговорів у рамках ГАТТ;

  • запровадження режиму найбільшого сприяння у сфері зовнішньої торгівлі з країнами-членами СОТ.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...