WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Митні тарифи в Чеській Республіці є звичайні, договірні і пільгові. Звичайні митні тарифи в більшості випадків не застосовуються, а використовуються тільки для імпортних поставок з тих країн, для яких не введені додаткові митні пільги (10 країн світу). Договірні тарифи надаються згідно угоди GATT – укладання Уругвайського кола. Вони застосовуються для імпорту з тих країн, яким ЧР надає кращі митні пільги. Мова йде про переважну частину країн світу. Пільгові митні тарифи встановлюються, по-перше, при імпорті з розвинутих і менш розвинутих держав в рамках звичайної системи пільг – GSP, а інші тарифи сплачуються на підставі угоди в галузі вільної торгівлі і митного союзу. Крім цих тарифів у ЧР застосовується система митних квот, яка випливає з Уругвайської угоди – договірні митні квоти, а також з угод про вільну торгівлю – пільгові митні квоти. В обох випадках мова йде про визначений перелік тарифів, на які встановлюються нижчі митні тарифи. На інші тарифи, які не входять у встановлений перелік, при імпорті встановлюються договірні або пільгові платні тарифи.

Зробимо огляд рівнів ставок мита по основних розділах Єдиного митного тарифу.

 • Розділи 1-4 (групи товарів 1-24). Сільськогосподарська продукція харчової промисловості.

  Максимальні ставки ввізного мита в цих розділах вставнолено на рівні 30-50 %. Це такі товари, як шишки хмелю, цукор, соки фруктові, картопля свіжа або охолоджена, помідори, цибуля, олія соняшникова, сафлорова, м"ясо і харчові субпродукти свійської птиці, сири, яйця птиці, шоколад тощо.

  Мінімальні ставки мита на рівні 0 % встановлені на такі товари: горіхи кокосу, кеш"ю, виноград сушений, каву несмажену, чай зелений та чорний для промислової переробки, пшеницю тверду насіннєву, пшеницю м"яку та суміш для сівби, насіннєві гібриди кукурудзи, боби соєві, олію пальмову та її фракції, олію кокосову тощо.

  Рівень ставок мита на товари 3-24 груп встановлені відповідно до Закону України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції", на частину товарів, що входять до цих груп, здійснену заміну комбінованих ставок ввізного мита на специфічні (без зміни рівня оподаткування) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.98 МІ 935 "Про внесення змін до ставок ввізного мита на окремі види товарів та до деяких постанов Кабінету Мінстрів України". Повні ставки ввізного (імпортного мита) на товари 3-24 груп Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності, а також на підакцизні товари встановлені на рівні пільгових ставок згідно із ст.1 цього Закону.

 • Розділи 5,6 та 7 ( групи товарів 25-40). Мінеральні продукти. Продукція хімічної та пов"язаних із нею галузей промисловості. Пластмаси і вироби з них : каучук і гумові вироби.

  Максимальні ставки мита в розмірі 25-30% встановлені на такі товари, як сірка, клінкери цементні, цемент білий, ртуть у флягах, пекта еритрит, мийні засоби, шнури бікфордові та детонувальні, фотоплівки рентгенівські, вироби з пористої гуми та ін.

  Мінімальні ставки мита становлять 0 % на такі товари, як йод, гелій, кислота бромистоводнева, гідроксид калію, сурик свинцевий, вітаміни, гомони, смоли нафтові, ефіри, целюлози, каучук натуральний та інша сировина для хімічної та фармацевтичної галузей.

 • Розділ 8 (групи товарів 41-43). Шкіра та шкіри необроблені, шкіра, натуральне хутро та вироби з них; шорно-сідельні вироби та упряж, дорожні речі, сумки та аналогічні товари, вироби з кишок тварин.

  Макисмальні ставки мита встановлені на такі товари, як одяг з хутра : 15-60 євро за штуку, повна – 30-120 євро за штуку; одяг з натуральної шкіри : пільгова – 10 євро за штуку, повна – 20 євро за штуку; штучне хутро та вироби з нього, вироби шорно-сідельні та упряж для різних тварин; саквояжі, валізи, сумки, портмоне, гаманці, різного роду футляри, рукавиці, вироблені з натуральної або композиційної шкіри, платсмасових листів, тексильних матеріалів, пільгова – 20 %, повна – 40 %.

  Мінімальні ставки мита встановлені на такі товари, як шкури овець, ягнят: пільгова – 1%, повна – 5%.

 • Розділ 9-10 (групи товарів 4-49). Деревина та вироби із деревини; деревне вугілля, корок та вироби з нього; плетені вироби. Маса з деревини або інших волокнистих, целюлозних матеріалів; папір або картон з вторинного перероблення, відходів і макулатури; піпір, картон та вироби з них.

  Максимальні ставки ввізного мита в цих розділах встановлені на такі товари як етикетки з паперу або картону: пільгова та повна – 30и%, шпалери та аналогічні покритття, папір прозорий для вікон : пільгова – 25 %, повна – 40%: папір, що використовується для вироблення паперових виробів; ящики та коробки з гофрованого або негофрованого паперу або картону: папір та картон гофровані, перфоровані або неперфоровані: пільгова та повна – 20%.

  Мінімальні ставки ввізного мита в цих розділах встановлені на такі товари : деревину паливну, лісоматеріали з деревини тропічних порід, з дубу, з буку, листи одношарової фанери та шпону деревини тропічних порід; масу з деревини, , целюлозу з деревини, масу волокнисту, одержану з паперу або картону; папір або картон з вторинного перероблення; крафтпапір: пільгова – 0%, повна – 5%.

 • Розділи 11 та 12 (групи товарів 50-67). Текстильні матеріали та вироби з текстилю. Взуття , головні убори, парасольку від дощу та сонця, ціпки, стеки, батоги та їх частини; пір"я оброблене і вироби з нього; вироби з людського волосся.

  Максимальні ставки ввізного мита в цих розділах встановлені на товари легкої промисловості (текстильні вироби, білизну, одяг, взуття, дитячі іграшки, галантерею тощо) у розмірі від 0,15 до 15 євро за штуку; на деякі види одягу та взуття жіночого та чоловічого – пільгова – 25-30%, повна – 50-60%; на вату з текстильних матеріалів та виробів з неї – пільгова –15%, повна – 50%; на килими та інші покритття для підлоги з тектильних матеріалів – пільгова – 25%, повна – 50%.

  Мінімальні ставки ввізного мита в цих розділах встановлені на такі товари: один з видів ниок бавовняних, нерозфасованих для роздрібної торгівлі, пряжа трикотажна сукана не більше 38 кр/м – пільгова – 0,1 %, повна – 5 %; тканини, просочені клеєм або крохмалистими речовинами, що використовуються в палітурній, картонажній промисловості та виробництві головних уборів – пільгова – 0%, повна – 10%.

 • Розділ 13 (групи товарів 68-70). Вироби з каменю, гіпсу, цементу, азбесту, слюди та аналогічних матеріалів; скло та вироби зі скла.

  Максимальна ставка ввізного мита встановлена на рівні 30% на такі товари: шифер, труби , трубки та фітинги з азбестоцементу та цементу з волоками целюлози; черепицю дахову, частини димарів; оздоби архітектурні; посудини для пиття; посуд столовий або кухонний.

  Мінімальна ставка ввізного мита встановлена рівні 5 % на такі товари: сланець та вироби зі сланцю; жорна; камні точильні; круги шліфувальні; волокно азбестове оброблене : суміші на основі азбесту та вироби з них; набори фрикційні; слюду оброблену; слюду та вироби з неї; вироби з каменю та інших мінеральних матеріалів; цеглу вогнетривку; аналогічні вогентривкі керамічні; будівельні матеріали; посуд столовий, кухонний; господарські товари або туалетні вироби з кераміки: склобій, відходи скла, скло у блоках : багатошарові ізоляційні вироби скляні.

  Максимальні ставки ввізного мита встановлені на такі підакцизні товари: ювелірні вироби та їх частини з дорогоцінних металів або з металів плакованих або дубльованих дорогоцінними металами; вироби майстрів золотих і срібних справ та частини цих виробів – пільгова та повна – 50%; інші товари такі, як вироби з природних, штучних або культивованих перлів; з дорогоцінних або напівдорогоцінних природних, штучних чи реконструйованих каменів – пільгова – 50%.

  Мінімальні ставки ввізного мита в встановлені на такі товари: діаманти необролені або просто розпильовані, розколоті або піддані чорновому обробленню; дорогоцінні, напівдорогоцінні камені, срібло; метали: метали недрогоцінні, плаковані сріблом; золото; монети недрогоцінні або срібло, плаковані золотом; платину; відходи або брухт дорогоцінних металів – пільгова ставка – 2%.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...