WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

 • Прийнятий Закон України "Про внесення змін до ст.6 Закону України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції", яким з метою наповнення внутрішнього ринку знижені ставки ввізного мита на рибу морожену.

 • Проведена робота в частині уніфікації ставок акцизного збору, зокрема, розроблено і прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)". Уніфікація та збільшення ставок акцизного збору дозволить запобігти зловживанням імпортерів при ввезенні палива різних марок та сприятиме збільшенню надходжень до Держбюджету України.

 • У 1999 р. був проведений аналіз імпорту товарів легкої промисловості з метою визначення переліку товарів, імпорт яких має незначні обсяги або значні обсяги такої ввозяться з країн СНД. Ця робота спрямована на лібералізацію зовнішньоторговельного режиму та збільшення у відповідь експортної квоти для товарів легкої промисловості до країн ЄС. За результатами аналізу розроблено та прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27 вересня 1999р. № 1798 "Про внесення змін до ставок ввізного мита на окремі види товарів", яким знижено ставки ввізного мита на ряд товарів легкої промисловості до рівня 1996 року. З цією ж метою МЗЕЗторгом була продовжена робота по перегляду ставок ввізного мита на товари легкої промисловості. За результатами проведеної роботи МЗЕЗторгом розроблені 2 проекти постанов, які прийняті Кабінетом Міністрів України як постанова від 24.01.2000 р. № 121 "Про внесення змін до ставок ввізного мита на окремі види товарів та до деяких постанов Кабінету Міністрів України". Зазначеною постановою знижено ставки ввізного мита до рівня 1996 р. на товари легкої промисловості, перелік яких погоджений з представниками Європейської комісії.

  Прийняті постанови Кабінету Міністрів України сприяли успішному проведенню переговорів з представниками Європейської комісії і значному збільшенню квот на текстильні товари на 1999-2000 рр. для експорту товарів українського походження до країн ЄС і стали черговим кроком на шляху повної лібералізації торгівлі текстильною продукцією між Україною та ЄС.

 • На виконання п.18 Меморандуму економічної політики на період з 1 липня 1998 р. по 30 червня 2001 р., згідно з яким до кінця 1999 р. максимальна ставка ввізного мита мала бути знижена з 30 до 25 %, Міністерством зовнішніх економічних зв"язків і торгівлі України розроблено та Кабінетом Міністрів України прийнята постанова від 15.01.2000 р. № 40 "Про внесення змін до ставок ввізного мита на окремі види товарів та до деяких постанов Кабінету Міністрів України", якою внесено відповідні зміни до митного тарифу України.

 • Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 20.11.1999 р. № 2105 "Про встановлення нових ставок ввізного мита на окремі види товарів", якою з метою підтримки вітчизняних товаровиробників підвищено ставки ввізного мита на електротехнічні вироби з міді і її сплавів.

 • Розроблено нову редакцію єдиного митного тарифу України, створеного на базі української версії класифікатору товарів, в якому передбачено деталізацію товарів до 10 знаків.

  Відповідно до Указу Президента України від 22 червня 1999 р. № 691/99 "Про Єдиний митний тариф" та положення відповідного проекту Закону України і подано на розгляд Верховної Ради України. В проекті :

  • в основному враховано діючий рівень ставок ввізного мита;

  • із деяких підсубпозицій планується привести ставки ввізного мита у відповідність із "Концепцією трансформації митного тарифу України на 1996-2005 рр. згідно із системою ГАТТ/СОТ";

  • враховуються домовленості з іншими міжнародними організаціями, тобто знижується кількість підсубпозицій, рівень обкладання яких ввізним митом перевищує 30 %.

  В основу нового митного тарифу планується покласти Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) на базі Гармонізованої системи опису і кодування товарів версії 1996 р., з рівнем національної деталізації до 10 знаків, щоб уникнути використання на сьогодні так званих "буферних" підсубпозицій із зазначенням тільки конкретного виду товарів.

  Прийняття зазначених нормативно-правових актів, якими змінювались ставки ввізного мита сприяє підвищенню лібералізації зовнішньої торгівлі, а також сприяє плануванню і гарантованому надходженню коштів від сплати мита до бюджету.

  На даний момент визначена верхня межа – 25 %. Кількість ставок ввізного мита, рівень яких перевищує встановлену межу, становить близько 20 % від їх загальної кількості. Потрібно зазначити, що концепцією трансформації митного тарифу України передбачено поступове зниження верхньої межі, і наступний етап – це 20 %.

  Проглядається тенденція до поступового зниження середньоарифметичної ставки ввізного мита, зокрема середньозважений тариф по повній товарній номенклатурі станом на 1 січня 2000 року становить 7,3 %. Середньоарифметичний митний тариф на кінець 1999 року становив 9,82 % . На промислові товари середньозважений тариф становив 5,66 %. По товарах сільського господарства та харчової промисловості середньозважений тариф у 1999 році становив 26,4 %.

  У 1998 році з 9494 товарних підсубпозицій законодавчими актами змінені ставки ввізного мита на 2714 товарних підсубпозицій (28,6 % від загальної кількості), з них 1478 – змінено Постановою КМУ від 9.12.98р. № 1935 "Про внесення змін до ставок ввізного мита на окремі види товарів і до деяких Постанов Кабінету Міністрів України". За період 1994-1999 рр. в прийнятий в 1993 р. Тариф було внесено змін (діючих на сьогоднішній день ) майже 60 постановами КМУ і 5 Законами України (стосовно підакцизної і сільськогосподарської продукції 1-24 груп УКТ ЗЕД). В цілому, тарифні ставки, як були затверджені в 1993 році Декретом "Про Єдиний митний тариф України" змінено більш як на 90 відсотків. Практично можна констатувати, що з 1998 року в Україні діє новий митний тариф.

  На даний час кількість товарних підсубпозицій, на які встановлені ставки ввізного мита 30 % і більше, становить близько 20 % від загальної кількості товарних підсубпозицій. Товарних підсубпозицій, на які встановлена ставка мита 0 %, в Тарифі нараховується близько 16 %. В основному на даний момент існує 7 тарифних коридорів з рівнями ставок 0, 2, 5, 10, 15, 20 та 30 %.

  Крім вищезазначених, провадилися інші заходи пов"язані з тарифним регулюванням експортно-імпортних операцій :

 • На виконання умов кредитної угоди між Україною та ЄС щодо надання кредитної позики на підтримку платіжного балансу необхідно поступово скасувати інститут мінімальної митної вартості. Розроблено і прийнято постанови КМУ від 24.01.2000 р. № 134 "Про скасування мінімальної митної вартості на аудіо- відеоапаратуру та побутову техніку", якою скасовано мінімальну митну вартість аудіо- відеоапаратуру та від 29 липня 1999 року № 1387 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань установлення мінімальної митної вартості на товари легкої промисловості та сільськогосподарську продукцію", якою скасована мінімальна митна вартість на товари легкої промисловості та сільського господарства, "Про визнання такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 2 грудня № 1433", якою передбачається скасувати мінімальну митну вартість на лікеро-горілчані вироби.

 • Розроблено і прийнято постанову Кабінету Міністрів України "Про тимчасовий порядок тимчасового ввезення фізичними особами транспортних засобів на митну територію України", направлену на подальше вдосконалення порядку тимчасового ввезення транспортних засобів.

 • Прийнято Закон України "Про ввезення в Україну цукру-сирцю тростинного у 2000 році", яким встановлена тарифна квота для цукру-сирцю тростинного з метою забезпечення необхідною сировиною українські цукропереробні заводи.

  Протягом 1999 року приймались заходи направлені на завантаження харчової промисловості необхідною сировинною базою. Зокрема, підготовлено Закон України "Про ставки вивізного експортного мита на насіння деяких видів культур", яким з метою забезпечення необхідною сировиною олійно-жирові підприємства встановлені ставки вивізного мита на насіння соняшнику, рижію і льону на рівні 23 % від митної вартості.

  Основні завдання, що будуть вирішуватись у 2000 році, пов"язані з подальшим вдосконаленням митно-тарифного регулювання імпорту з метою подальшої лібералізації і збільшення обсягів зовнішньої торгівлі, та з урахуванням міжнародних зобов"язань України у цій сфері.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.98р. № 1213 "Про порядок внесення змін до вивізного мита" передбачено, що зміна ставок ввізного мита повинна здійснюватись один раз на рік, в поточному році продовжується робота щодо перегляду ставок ввізного мита з метою створення оптимальної структури імпорту з урахуванням стану внутрішнього виробництва, забезпечення максимальних надходжень до Державного бюджету від оподаткування імпорту, скорочення кількості зловживань при виконанні операцій по імпорту.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...