WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Оподаткувнаня зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

3. При митному оформленні товарів, які ввозяться в Україну з країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю, за умови дотримання всіх вимог, встановлених відповідними міжнародними угодами, застосовуються положення міжнародної – звільнення від обкладення митом. У разі невиконання правил, які встановлені відповідною угодою про вільну торгівлю (підтвердження походження, дотримання правил "прямого відвантаження", "безпосередньої закупівлі" тощо) до товарів з зазначених країн застосовуються пільгові ставки ввізного мита.

Перелік країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю:

 • АЗЕРБАЙДЖАН

 • ГРУЗІЯ

 • ЛАТВІЯ

 • РОСІЯ

 • КИРГИЗІЯ

 • БІЛОРУСЬ

 • ЕСТОНІЯ

 • ЛИТВА

 • 11.ТУРКМЕНІСТАН

 • ВІРМЕНІЯ

 • КАЗАХСТАН

 • 9.МОЛДОВА

 • УЗБЕКИСТАН

 • Повні (загальні) ставки ввізного мита застосовуються до товарів та інших предметів, що походять з країн, які не ввійшли в першу та другу частину Додатку до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань обкладення ввізним митом товарів та інших предметів, що ввозяться на митну територію України" № 170/97-ВР від 03.04.97р., та у разі неможливості визначення країни походження товару.

  Для порівняння в додатку розглянуто застосування різних видів мита та його ставок на досвіді основних торговельних партнерів України.

  При ввезенні товарів з країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю необхідна наявність не тільки сертифіката про походження товару форми (СТ-1 – країни СНД; EUR-1 або EUR-2 – країни Балтії), а й дотримання двох основних правил :

  • безпосередньої закупівлі;

  • прямого відвантаження (прямого транспортування).

  "Безпосередня закупівля" – це закупівля товару безпосередньо у підприємства, фірми, зареєстрованих у встановленому порядку в країні експорту. Необхідно звернути увагу на те, що правило "безпосередньої закупівлі" не виконується у разі закупівлі товару у країні експорту у представництва фірми або підприємства, які не є резидентами цієї країни. Для звільнення від сплати ввізного мита (а також ПДВ з товарів, які походять та ввозяться з Російської Федерації та Республіки Білорусь) торговельною країною повинна виступати країна, з якою підписано угоду про вільну торгівлю.

  При митному оформленні товарів, які походять з Республіки Молдова, правило "безпосередньої закупівлі" виконується у разі закупівлі товару походженням з Республіки Молдова резидентом однієї з держав учасниць угоди про створення зони вільної торгівлі.

  "Пряме відвантаження" ("пряме транспортування") – це пряме переміщення товарів з країни експорту в країну імпорту. При цьому допускається переміщення товарів через територію однієї чи кількох країн внаслідок географічних, транспортних, технічних, та економічних причин та тимчасове їх ввезення або складування на території цих країн за умови, що ці товари весь час перебувають під митним контролем країн транзиту.

  При ввезенні предметів дитячого асортименту відповідні ставки ввізного мита зменшуються на 50 відсотків.

  Таблиця 2.5.

  Перелік предметів дитячого асортименту

  Найменування продукції

  Код ТН ЗЕД

  Молоко спеціального призначення для немовлят

  04.02 29 110

  Вироби і консерви з м"яса гомогенізовані для дитячого харчування

  16.02 10 000

  Дитяче харчування розфасоване для роздрібної торгівлі

  19.01 10 000

  Овочі гомогенізовані для дитячого харчування

  20.05 10 000

  Джеми, желе плодово-ягідні, мармелади омогенізовані для дитячого харчування

  20.07 10 000

  Гомогенізовані суміші продуктів для харчування

  21.04 10 000, 21.04 20 000

  Дитячі пелюшки гігієнічні

  48.18 40 910, 48.18 40 990

  Одяг для хлопчиків і дівчаток (до 42 розміру включно)

  61.04 – 61.14

  Панчішно-шкарпеткові вироби до 22 розміру включно

  61.15

  Дитячий одяг та речі до 42 розміру включно

  62.01 - 62.12

  Взуття, гетри й аналогічні вироби з довжиною устілки менш як 24 см

  64.01 – 64.03

  Вивізне мито нараховується на товари та інші предмети при їх вивезенні за межі території України.

  На окремі товари та інші предмети може встановлюватися сезонне ввізне і вивізне мито не менше 60 і не більше 120 днів з моменту її встановлення.

  Відповідно до Закону України 7 жовтня 1997 р. за № 468/97-ВР "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції", зокрема ст.2 даного Закону запровадженні сезонні мита на ввезену сільськогосподарську продукцію на митну територію України.

  Крім цього в Україні застосовуються ще особливі види мита. Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про єдиний митний тариф" від 22.12.1998р. № 334-ХIV змінено редакцію статей 11-15 Закону України "Про Єдиний митний тариф", саме щодо особливих видів мита. Згідно з цим законом з метою захисту економічних інтересів України, українських виробників та у випадках, передбачених законами України, у разі ввезення на митну територію України і вивезення за межі цієї території товарів незалежно від інших видів мита можуть застосовуватися наступні особливі види мита: спеціальне мито; антидемпінгове мито; компенсаційне мито.

  Спеціальне мито застосовується з метою захисту національного товаровиробника у разі, коли товари ввозяться на митну територію України у обсягах та (або) за таких умов, що заподіють значну шкоду або створюють загрозу заподіяння значної шкоди національному товаровиробнику; як запобіжний засіб щодо учасників зовнішньоекономічної діяльності, які порушують національні інтереси у цій сфері або як заходи у відповідь на дискримінаційні та (або) недружні дії інших держав, митних союзів та економічних угруповань, які обмежують здійснення законних прав та інтересів суб"єктів зовнішньоекономічної діяльності та ущемляють інтереси України.

  Антидемпінгове мито застосовується відповідно до Закону України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" у разі ввезення на митну територію України товарів, які є об"єктом демпінгу і заподіюють шкоду національному товаровиробнику, а також у разі вивезення за межі України товарів за ціною, істотно нижчою за ціни інших експортерів подібних або безпосередньо конкуруючих товарів на момент цього вивезення, якщо таке вивезення заподіює шкоду.

  Компенсаційне мито застосовується відповідно до Закону України "Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту" у разі ввезення на митну територію України товарів, які є об"єктом субсидованого імпорту, яке заподіює шкоду національному товаровиробнику або вивезення за межі митної території України товарів для виробництва, переробки, продажу, транспортування, експорту або споживання яких безпосередньо або опосередковано надавалася субсидія, якщо таке вивезення заподіює шкоду.

  Справляння особливих видів мита регулюється даним законом, а також законами України до Закону України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту", "Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту" та "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну".

  У 1999 р. Президент України підписав указ про Єдиний митний тариф України в якому ставки ввізного мита систематизовано відповідно до міжнародних вимог. Єдиний митний тариф складається з 21 розділу, який охоплює 97 груп товарів, і нараховує понад 10000 митних ставок.

  Короткий огляд рівнів ставок мита по основних розділах Єдиного митного тарифу подано в додатку 1.

  Крім того напрямки вдосконалення митного тарифу визначались міжнародними зобов"язаннями України та необхідністю розширення зовнішньої торгівлі, в тому числі збільшення експорту текстильних товарів вітчизняного виробництва до країн ЄС.

  Проведений аналіз діючих ставок тарифу дозволив здійснити широкомасштабні заходи стосовно зміни ставок мита на значні групи товарів без зниження рівня захисту внутрішнього ринку. Основними з них є :


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...