WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування транспортних засобiв - Дипломна робота

Оподаткування транспортних засобiв - Дипломна робота

Імпортери транспортних засобів, які сплатили акцизний збір під час проведення митних процедур, представляють податковим органам по їх місцезнаходженню на протязі 20 календарних днів, які наступають за останнім календарним днем звітного місяця, в якому були імпортовані транспортні засоби, декларацію по формі, яка приведена в додатку 3к Інструкції про порядок нарахування і сплати податку на додану вартість і акцизного збору за товари, ввезені із-за меж митного кордону України і товари, які експортуються за його межі.

Нагадаємо , що для обчислення суми акцизного збору застосовуються ставки встановлені в євро за один кубічний сантиметр залежно від об'єму циліндру двигуна автомобіля.

Ставка акцизного збору на автомобіль з об'ємом циліндрів двигуна 1500 см. куб. становить 0.2 євро.

Сума акцизного збору становить:

1500 см. куб. х 0.2 євро х 4.6 грн. = 380 грн.

Якщо транспортний засіб придбаний юридичною особою сума сплаченого акцизного збору включається в ціну придбаного автомобіля і підлягає амортизації.

Контроль правильності обчислення і своєчасності сплати акцизного збору з товарів, що імпортуються в Україну, під час митного оформлення здійснюється митними органами, а контроль правильності обчислення ПДВ та акцизного збору з імпортних товарів під час їх реалізації – Державною податковою інспекцією. Таким чином, справляння акцизного збору з імпорту товарів в Україну контролюють дві служби – державна податкова інспекція і Державний митний комітет. Кожна розробляє "свої" Інструкції, які суттєво відрізняються між собою. А платники акцизного збору – суб'єкти ЗЕД повинні чітко дотримуватись обох нормативних документів. Нажаль, провести аналіз надходжень по акцизному збору, саме по транспортних засобах, ми не можемо, з причини відсутності даних.

Товари, транспортні засоби та запасні частини до них, що ввозяться громадянами на митну територію України, обкладаються ПДВ за ставкою, яка встановлена Законом України від 03.04.1997 року " Про податок на додану вартість".

Відповідно до Закону для товарів, які ввозяться ( пересилаються) на митну територію України платниками податку, базою оподаткування є договірна ( контрактна) вартість таких товарів, але не менша митної вартості, зазначеної у ввізній митній декларації з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України, сплати брокерських, агентських, комісійних та інших видів винагород пов'язаних з ввезенням (пересиланням) таких товарів, плати за використання об'єктів інтелектуальної власності, що належать до таких товарів, акцизних зборів, ввізного мита, а також інших податків, зборів (обов'язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, що включаються в ціну товарів (робіт, послуг) згідно із законами України з питань оподаткування. Визначена вартість перераховується в українські гривні за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на момент виникнення податкових зобов'язань.

ПДВ становить 20 відсотків від бази оподаткування.

Датою виникнення податкових зобов'язань при ввезенні транспортних засобів є дата оформлення ввізної митної декларації із зазначеній у ній суми ПДВ, що підлягає сплаті.

Враховуючи положення вищезазначеного Закону, сума ПДВ на транспортні засоби, ввезені на митну територію України, обчислюється з урахуванням митної вартості, ввізного мита та акцизного збору.

Сума ПДВ становить :

1500 см. куб. х 0.1 євро х 4.6 грн. =690 грн.

( 2100 дол. США х 5.6 грн. + 1380 грн. + 690 грн.) х 20 відсотків / 100 відсотків = 2766, 0 грн..

Розглянемо, як юридичні особи ведуть податковий облік придбання автомобіля. Перед цим відмітимо, що цілей податкового обліку автомобільний транспорт віднесений до складу основних фондів групи 2, що відповідає Державному класифікатору України " Класифікація основних фондів" який затверджено наказом Державного комітету України по стандартизації, метрополії і сертифікації від 19.08.1997 року.

Нагадаємо також, що в податковому обліку визначення основних фондів, порядок формування їх вартості в цілях амортизації регламентується Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" в редакції Закону України від 22.05.1997 року. Так, згідно положення цього закону в зв'язку з придбанням автомобіля балансова вартість групи 2 збільшується на суму вартості його придбання, з врахування транспортних і страхових платежів, а також других затрат, пов'язаних з таким придбанням, без врахування сплаченого податку на добавлену вартість.

Що стосується сум ПДВ, сплачених в зв'язку з придбанням автомобіля в складі його вартості і вартості здійснених при цьому затрат, то згідно Закону України " Про податок на додану вартість", такі суми ПДВ включаються в склад податкового кредиту підприємства в тому звітному періоді, в якому придбаний автомобіль, незалежно від строків вводу його в експлуатацію. Однак це справедливо тільки в тому випадку, коли підприємство являється платником ПДВ. Якщо ж підприємство не являється платником ПДВ, то сума сплаченого ПДВ входить в балансову вартість групи 2 основних фондів.

Надходження сум податку на додану вартість з оподаткування транспортних засобів не можливо відокремити всієї сукупності надходжень по даному товару. На нашу думку це не є ефективно. Оскільки, знаючи яка сума податку надходить по кожній базі оподаткування ПДВ, простіше було б спрогнозувати надходження майбутніх періодів і проконтролювати їх.

Державне мито – грошовий збір, який стягується в судових і арбітражних органах, органах державного нотаріату, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства іноземних справ України, передбачених законодавством України, за здійснення ними окремих дій і видачу документів. Елементи державного мита приведемо у вигляді таблиці 2.2.1.

Таблиця 2.2.1.

Елементи державного мита [34, с.35].

Державне мито

Платник

Юридичні і фізичні особи за послуги, які надаються судовими, нотаріальними і другими державними органами та видачу документів

Об'єкт

Вартість послуг державних органів, ціна позову та ін.

Ставка

Проста (в твердій сумі) або пропорційна (в процентному відношенні)

Джерело

Для суб'єктів підприємницької діяльності – собівартість продукції (робіт, послуг);

Для громадян – власні кошти

Просте державне мито стягується в твердій сумі (в розмірах частин неоподаткованого мінімума доходів громадян). Пропорційне державне мито стягується в процентному відношенні до відповідної суми. Деякі ставки державного мита наведені в таблиці 2.2.2.

Таблиця 2.2.2.

Перелік (неповний) об'ктів стягнення і розмірів ставок державного мита.

Назва документів і дій, за які стягується державне мито

Розміри ставок державного мита

З позовних заяв, які подаються в суд

За повторну видачу копії судового рішення і скарг, які вступили в силу закону

З позовних заяв майнового характеру, які подаються в арбітражний суд

За нотаріальне засвідчення договорів купівлі-продажу майна державних підприємств, а також за засвідчення договору застави

За нотаріальне засвідчення правильності переводу документу зоднієї мови на іншу (за сторінку)

За нотаріальне засвідчення вірності копій документів і виписок з них (за сторінку)

5% ціни позову

0.02 неоподаткованого мінімуму доходів громадян за кожну копію

5% ціни позову, але не менше, 0.25 неоподаткованого мінімуму доходів громадян

0.1% вартості майна, яке викупляється, або предмету застави

0.3 неоподаткованого мінімуму доходів громадян

0.01 неоподаткованого мінімуму доходів громадян

Державне мито сплачується по місцю розгляду і оформлення документів і зараховується в бюджет місцевого самоврядування, крім мита, яке стягується з позовних заяв, які подаються в арбітражний суд, а також з заяв про перевірку рішень і постанов арбітражних судів, які зараховуються в Державний бюджет України [36, с.300].

Ставки ввізного мита на легкові транспортні засоби визначено Законом України " Про ставки акцизного збору і ввізного мита".

У наведеному прикладі сума ввізного мита становить :

1500 см. куб. х 0.1євро х 4.6 грн. = 690 грн.

Доцільно згадати, що митне оформлення товарів та інших предметів при митній вартості більшій ніж 1000 дол. США, ставка митного збору становить 0.2 відсотка від митної вартості.

Митні збори становлять :

2100 дол. США х 5.6 грн. х 0.2 / 100 відсотків = 23.52 грн.

загальна сума податків і зборів, належна до сплати при ввезенні легкового автомобіля, становить :


 
 

Цікаве

Загрузка...