WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування транспортних засобiв - Дипломна робота

Оподаткування транспортних засобiв - Дипломна робота

Законом установлено норму обов'язкової сплати податків та зборів, що справляються при імпорті автомобілів відповідно до законодавства (якщо такі податки та збори не були попередньо сплачені) у разі продажу автомобілів, ввезених в Україну і конфіскованих, у тому числі в рахунок погашення боргу або інших зобов'язань за цивільно-правовими угодами та договорами.

Зазначені податки і збори підлягають стягненню до моменту або в момент продажу таких автомобілів.

Розділ 2 Аналіз практики оподаткування транспортних засобів – її фінансова і економічна ефективність.

2.1.Аналіз механізму оподаткування транспортних засобів та його фіскальна достатність.

Податок з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів належить до так званих малих податків. Він забезпечує менше одного відсотка податкових находжень зведеного бюджету України. Розрахунок податку проводиться згідно ставок визначених гармонізованою системою кодування товарів щодо об'єкту оподаткування ( додаток 2 ).

Наведемо приклад обчислення податку з власників транспортних засобів по різних видах і марках транспортних засобів у вигляді таблиці 2.1.1.

Таблиця 2.1.1.

Розрахунок суми податку н прикладі певних видів

і марок транспортних засобів від .01.012000р. [39, с.13].

Вид і марка транспортного засобу

Об'єм циліндрів двигуна

(куб см)

Загальна сума податку в грн.

Москвич – 412, 2140

1500

60

ЗАЗ 968М

1200

48

ГАЗ 21"Волга"

2400

240

КАМАЗ 5320

10900

1653

МАЗ 7310

3800

380

МАЗ – 500,503,5335

11200

1680

ТТ40

4150

103,75

З даної таблиці ми бачимо як розраховується податок з власників транспортних засобів . Розрахунок суми даного податку подають тільки юридичні особи (ст.6 Закону про транспортний податок), які є платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Нагадаємо , що сплачувати транспортний податок в Україні повинні, зокрема, юридичні особи (підприємства, установи і організації, а також іноземні юридичні особи), які мають зареєстровані в Україні власні транспортні засоби , що обкладаються транспортним податком .

Підприємства, які не мають транспортних засобів, а також фізичні особи (незалежно, від того мають вони транспортні засоби чи ні) розрахунок не подають [40, с.25].

Юридичні особи розраховують податок на підставі бухгалтерських звітних даних про кількість транспортних засобів станом на 1 січня поточного року, виходячи з об'єму циліндрів двигуна або потужності електродвигуна наземного транспортного засобу, а для водних транспортних засобів – виходячи з довжини корпусу за встановленими ставками (додаток2).

Відповідно до Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування дорожнього господарства" у порядку і строки, визначені податковими органами, юридичні особи повинні сплачувати податок щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом, а фізичні особи – перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.

За придбані протягом року юридичними особами транспортні засоби податок сплачується перед їх реєстрацією по строках сплати (кварталах), які не настали, починаючи з кварталу, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. Розрахунок суми податку за такі транспортні засоби в 10-денний термін після їх реєстрації подається до відповідного податкового органу. За транспортні засоби, зняті протягом року з обліку, податок не повертається.

Порядок заповнення Розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а також зміни до його форми затверджено наказом Державної податкової адміністрації від 16.02.2000 року, згідно з Порядком нарахована сума подятку, що підлягає сплаті за звіт на рік, розбивається на чотири рівні частини (кожна по 25 відсотків від загальної суми податку підсумкового рядка) і відображається платником податку в Розрахунку за поквартальними термінами сплати (див. додаток 4).

Перехід від сплати транспортного податку за період до наступного техогляду до поквартальної сплати є позитивним моментом. Це, зокрема, дозволяє юридичним особам уникнути передплати податку у випадку придбання протягом року транспортного засобу, оскільки транспортний податок за нього буде сплачуватись починаючи з того кварталу, в якому транспортний засіб придбано, а не за повний рік, як це було раніше. Отже, сплачуючи податок щокварталу, підприємство уникає зайвого вилучення з обороту своїх оборотних коштів.

Юридичні особи – платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд транспортних засобів, платіжні доручення про сплату податку з написом установи банку про зарахування податку по наземним транспортним засобам до територіальних дорожніх фондів, а по водним транспортних засобам – до відповідних бюджетів місцевого самоврядування.

Фізичні особи – платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку як за попередній, так і за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, – відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.

У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не проводиться.

Документом, що встановлює єдиний порядок реєстрації та обліку транспортних засобів, видачі реєстраційних документів та номерних знаків на території України є Правила державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів всіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджені Постановою Кабміну від 21.10.93р. зі змінами внесеними постановами Кабміну від 18.05.94р, від 31.05.94, від 13.01.95.

У відповідності до даного документу, державна реєстрація і облік транспортних засобів здійснюється органами ДАІ МВСУ з метою контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів діючим в Україні стандартам, правилам, нормативам, дотримання законодавства про виконання військово-транспортних зобов'язань, сплату податків, зборів, інших платежів, забезпечення обліку та попередження протиправних дій окремих осіб щодо транспортних засобів.

Правомірність придбання транспортних засобів стверджується документами, скріпленими печаткою, виданими торговельними організаціями, митними органами та судами, нотаріальними конторами, органами соціального захисту населення, підприємствами-виготовлювачами транспортних засобів, підрозділами ДАІ.

Реєстрація транспортних засобів здійснюється на підставі заяви власника і документів, що засвідчують його особу, правомірність придбання чи одержання транспортного засобу, відповідність конструкції засобу встановленим нормам безпеки, а також необхідною умовою є наявність квитанції з місцевого відділення ощадного банку чи каси місцевого органу самоврядування про сплату податку з власників транспортних засобів.

Згідно Закону України від 16.07.99р "Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування дорожнього господарства" від сплати податку звільняються :

а) підприємства автомобільного транспорту загального користування – щодо транспортних засобів зайнятих на перевезені пасажирів, на які в установленому законом порядку визначені тарифи оплати проїзду в цих транспортних засобів незалежно від форм власності;

б) навчальні заклади, які повністю фінансуються з бюджету, стосовно учбових транспортних засобів, при умові використання їх за призначенням;

в) особи, зазначені у пунктах 1 і 2 ст.14 Закону України "Про статус і соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 4-11 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", ст. 6 і 8 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", щодо одного легкового автомобіля з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 см.куб. (для інвалідів І і ІІ груп – незалежно від об'єму циліндрів двигуна) або одного мотоцикла з об'ємом циліндрів двигуна до 650 см.куб., чи одного човна моторного або катера (крім спортивного) з довжиною корпусу до 7,5м;


 
 

Цікаве

Загрузка...