WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування транспортних засобiв - Дипломна робота

Оподаткування транспортних засобiв - Дипломна робота

Декретом Кабінету Міністрів України віл 26.12.1992 року закріплені практично два види звільнень від акцизного збору:

1.При реалізації підакцизних товарів на експорт за іноземну валюту.

2. При реалізації легкових автомобілів:

- спеціального призначення ( міліція, швидка допомога) по переліку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

- спеціального призначення, для інвалідів, сплата вартості яких проводиться органами соціального забезпечення.

Логіка законодавства при пільгуванні акцизного збору зрозуміла: виділяють ті групи товарів. По яким направляються кошти з бюджету і стягнення збору означало б просто добавлення лишніх етапів в русі коштів – спочатку в бюджет, а потім – з нього платникам.

Попередня редакція пільг по акцизному збору в Законі України від 18.12.1991 року була ще більш лаконічною і охоплювала, практично, тільки першу групу товарів. Небагатослівність законодавства по даній стороні акцизу цілком зрозуміла – навіщо закладати громіздкий важіль змін в вигляді самостійної норми, коли можна вносити оперативні зміни в перелік товарів, на які встановлюється акцизний збір, і ставки цього збору, що й буде більш приємливим для платника.

Рівень ставок акцизного збору досить різноманітний: від 10 відсотків до 300 відсотків. Причому, якщо Постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 року ставки акцизного збору коливались від 10 до 85 відсотків, то з появою в якості об'єкту оподаткування митної вартості імпортних товарів Постановою ВРУ від 4.02.1994 року "Про перелік товарів (продукції) на які встановлюється акцизний збір, та ставки цього збору" ставки акцизного збору збільшилися до 250 – 300 відсотків. Використання ставок такого рівня (150 –200, 250 – 300 відсотків ) пояснюється тим, що в даному випадку розрахунок здійснюється по імпортних товарах в відсотках до митної вартості з врахуванням митної вартості та мита [40, с.145].

Ставки акцизного збору на підакцизні товари встановлено в євро. Зміна ставок на товари які підлягають обкладенню акцизним збором на євро з екю відбулася за рахунок змін валюти країн ЄЕС. Державна митна служба від 21 січня 2000 року затвердила Інструкцію про порядок справляння акцизного збору при ввезенні товарів суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності на митну територію України. За новим порядком справляння акцизного збору з імпортних товарів його сума визначається добутком митної вартості на ставку акцизного збору. Втратив чинність наказ Держмитслужби "Про затвердження Інструкції щодо порядку справляння податку на додану вартість та акцизного збору при ввезенні товарів на митну територію країни" від 14.02.1997 року.

Законом України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби" (із змінами і доповненнями внесеними законами України від 12.06.1997 року, від 04.11.1999 року) від 1 січня 2000 року затверджені ставки акцизного збору і ввізного мита на транспортні засоби (додаток 3). Акцизний збір з транспортних засобів сплачується у валюті України за валютним курсом Національного банку України, в ставках, встановлених вищенаведеним Законом.

Доцільно згадати, що з метою стимулювання виробництва автомобілів в Україні та недопущення випадків ухилення від оподаткування при їх ввезенні чи продажу Верховна Рада прийняла Закон України від 07.12.2000 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання ринку автомобілів в Україні".

Відповідно до прикінцевих положень цього Закону він набирає чинності через 45 днів після опублікування, тобто з 20 лютого 2001 року.

З цієї дати тимчасове ввезення легкових автомобілів на митну територію України фізичними та юридичними особами - резидентами дозволятиметься тільки після сплати мита та інших податків, передбачених при імпорті автомобілів. Ставки акцизного збору та ввізного мита для нових автомобілів залишаються без змін, а для тих, що були в користуванні до 5 років, збільшено у два рази, понад 5 років - у три рази.

Істотні зміни внесено до ст. 71 Митного кодексу України, якою було визначено, що товари та інші предмети тимчасово ввозяться на митну територію України чи тимчасово вивозяться за межі цієї території на строк, що не перевищує одного року з дня пропуску через митний кордон України. Згідно із заявами підприємств чи громадян цей строк міг бути продовжений Державною митною службою України з урахуванням тривалості господарської, наукової, гуманітарної та інших видів діяльності, що здійснюється з використанням таких товарів та інших предметів.

Відповідно до зазначених змін дозволено тимчасове ввезення легкових транспортних засобів (код 87.03) на митну територію України фізичними та юридичними особами - резидентами тільки після сплати мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при імпорті автомобілів.

Дозволено тимчасове ввезення легкового транспортного засобу (код 87.03 за Гармонізованою системою опису та кодування товарів) нерезидентам — суб'єктам господарської діяльності (включаючи представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності незалежно від кількості філій) та нерезидентам — фізичним особам, визначеним у момент перетину митного кордону України власниками таких транспортних засобів, або членам їх сімей (дружина, чоловік, діти, батьки) для власних потреб.

Транспортні засоби, тимчасово ввезені під письмове зобов'язання про зворотне вивезення, не можуть бути передані у володіння або користування іншим особам.

Тимчасове ввезення транспортних засобів за кодами виробів за Гармонізованою системою опису та кодування товарів 87.02,87.03 або 87.05 дозволяється за наявності документа, що підтверджує їх реєстрацію за межами України. У разі невиконання цієї умови зазначені транспортні засоби підлягають митному оформленню в порядку, визначеному законодавством України. Транспортні засоби, тимчасово ввезені нерезидентами на митну територію України для власного користування на термін, що перевищує два місяці, підлягають реєстрації в органах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України.

Ряд нововведень цього Закону приведуть до усунення відомої схеми (причому законодавче дозволеної), коли сплачуються низькі податки і збори при ввезенні легкового транспортного засобу в розукомплектованому вигляді

Пунктом 4 Закону визначено такою, що втратила чинність, ст. З Декрету Кабінету Міністрів України від 11.01.93 р. "Про порядок обкладення митом предметів, які ввозяться (пересилаються) громадянами в Україну", якою було встановлено, що транспортні засоби та запасні частини до них (крім вироблених у державах — учасницях Співдружності Незалежних Держав), що ввозяться (пересилаються) на митну територію України громадянами, які постійно проживають в Україні, підлягають обкладенню митом за ставками згідно з додатком.

Дію додатку до цього Декрету, яким було встановлено ставки мита на транспортні засоби індивідуального користування та запасні частини до них, також скасовано. Таким чином, з припиненням дії зазначеного Декрету порядок нарахування мита визначатиметься Законом України від 05.02.92 р. "Про Єдиний митний тариф", постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2000 р. "Про внесення змін до ставок ввізного мита на окремі види товарів" та постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.97 р. "Про ставки митних зборів". Причому якщо Декретом було встановлено ставку ввізного мита на двигун внутрішнього згорання за 1 см у розмірі 0.05 дол. США. то постановою Кабінету Міністрів України установлено на двигуни із зворотно-поступальним рухом поршня, що використовуються для транспортних засобів групи 87. з робочим об'ємом циліндрів двигуна більш як 1000 см.куб. і які були в користуванні, ставку ввізного мита у розмірі 1,5 євро за 1 см.куб. об'єму циліндрів двигуна.

Крім того, Законом доповнено ст. 27 Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.93 р. "Про стандартизацію і сертифікацію", якою визначено, що нові транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України суб'єктами підприємницької діяльності або фізичними особами, підлягають обов'язковій сертифікації відповідно до чинного законодавства.

Законом також визначено, що транспортними засобами, що були у користуванні, слід вважати такі, на які були або е реєстраційні документи, видані уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, що дають право експлуатувати ці транспортні засоби.

Транспортні засоби, які тимчасово ввезені на митну територію України фізичними та юридичними особами — резидентами без сплати мита та податків (зборів) до набрання чинності цим Законом, можуть знаходитися на території України до закінчення терміну, на який їх тимчасово ввезено.


 
 

Цікаве

Загрузка...