WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування процесiв споживання в Українi - Дипломна робота

Оподаткування процесiв споживання в Українi - Дипломна робота

Підприємства, виробничі цехи, дільниці, лабораторії та інші структурні підрозділи, які здійснюють виробництво і контроль за виробництвом спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, підлягають обов'язковій атестації на відповідність вимогам, що встановлені чинними законодавчими актами України щодо забезпечення життя та здоровя людей, охорони навколишнього природного середовища, а також відповідність санітарним, пожежним, екологічним нормам і правилам. Атестація підприємств проводиться органами Державного комітету України по стандартиризації, метрології та сертифікації або уповноваженими ними організаціями. Аналітичні та вимірювальні лабораторії атестуються органами Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації. Орган, який проводить атестацію, зобов'язаний надати заявнику комплект зразків документів для атестації протягом трьох днів з дня подачі заявки. Зазначимо також,що ліцензія па право виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів видасться після проведення атестації підприємства, яка є чинною протягом терміну дії зазначеної ліцензії [50].

В обов'язковому порядку повинно здійснюватися маркування алкогольних напоїв, тобто наклеювання марки акцизного збору. Марки акцизного збору - це спеціальний знак, його наявність на товарах підтверджує про сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів. Марки акцизного збору встановленого зразка виготовляються на замовлення Державної податкової адміністрації Банкнотно-монетним двором Національного байку.

Для маркування конфіскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів використовується спеціальна акцизна марка, яка відрізняється від звичайної тільки кольором і написом "Конфіскат".

Державні податкові адміністрації зберігають марки акцизного збору в своїх приміщеннях або згідно з договором у приміщеннях установ банків України. Приміщення мають бути технічно укріплені і обладнані засобами охоронно пожежної сигналізації. Аналогічні умови зберігання марок повинні забезпечити і покупці акцизних марок. Приміщення, в якому зберігаються марки акцизного збору, має бути ізольованим, а двері до нього під час продажу марок замкнутими зсередини. Доступ до цього приміщення особам, непричетним до продажу марок акцизного збору, забороняється.

Обовязки з продажу марок акцизного збору покладаються на державного податкового інспектора наказом голови державної податкової адміністрації. При цьому державний податковий інспектор несе повну індивідуальну матеріальну відповідальність за забезпечення схоронності прийнятих марок і за будь-яку заподіяну їм шкоду як внаслідок умисних дій, так і внаслідок недбалого або несумлінного ставлення до своїх обов'язків.

Марки акцизного збору продаються державними податковими адміністраціями субєктам підприємницької діяльності, які відповідно до законодавства є платниками акцизного збору з алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Продаж марок акцизного збору українським виробникам алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводиться виходячи з планових щомісячних обсягів реалізації цих товарів..

Розмір плати за марки акцизного збору затверджується Кабінетом Міністрів України.

Виробництво алкогольних напоїв здійснюється з використанням спирту етилового, коньячного і плодового. А використання інших видів спирту для виробництва алкогольних напоїв і харчових продуктів забороняється.

Імпорт, експорт або оптова торгівля спиртом етиловим і плодовим здійснюються за наявності ліцензій лише державними підприємствами, спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України, крім оптової торгівлі спиртом етиловим па медичні та ветеринарні цілі, яка може здійснюватися за наявності ліцензії закладами охорони здоровя та підприємствами зооветеринарного постачання незалежно від форм власності. Кабінет Міністрів України веде реєстр зазначених закладів охорони здоров'я та підприємств зооветеринарного постачання.

Забороняється сплата акцизного збору з алкогольних напоїв та тютюнових виробів шляхом взаємних заліків, зустрічних зобов'язань, векселями та в інших формах, які не передбачають оплату такого акцизного збору коштами.

При продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у межах бартерних операцій або інших операцій, що не передбачають їх оплати в грошовій формі, у тому числі векселями чи іншими видами боргових зобов'язань, покупець підакцизної продукції зобов'язаний здійснити оплату суми акцизного збору, включеного до ціни продукції, а також податку на додану вар гість, нарахованого на таку ціну, виключно у грошовій формі.

Субєкт підприємницької діяльності, який отримує спирт етиловий, призначений для переробки на іншу підакцизну продукцію зобов'язаний протягом трьох робочих днів після отримання спирту етилового видати податковому органу за своїм місцем реєстрації належним чином оформлений податковий вексель. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.02.99 р. № 275 затверджено порядок видачі та погашення податкових векселів. Згідно з чим підтверджується зобов'язання платника податку сплатити протягом 90 календарних днів суму акцизного збору. У податковому векселі зазначається сума акцизного збору, що визначається за ставками для готової продукції, які діють на дату отримання спирту етилового, у грошовій одиниці України і за валютним курсом НБУ. Податковий вексель погашається повністю або частково під час придбання акцизних марок на суму акцизного збору, розраховану із ставок акцизного збору на готову продукцію. Вексель вважається повністю погашеним, якщо сплачена вся сума акцизного збору у встановлений строк. У разі експорту підакцизної продукції, виробленої з використанням спирту етилового, підставою для податкового векселя документальне підтвердження здійснення експортної операції. Погашення податкових векселів проводиться шляхом проставлення на їх лицьовому боці штампу з надписом "ПОГАШЕНО ", засвідченого підписом керівника та печаткою податкового органу.

Так, податковий вексель - це та ж сама сплата акцизного збору, тільки розстрочена до сплати на протязі 90 календарних днів.Стан погашення векселів Чемеровецькому мальтозному заводу розглянемо у вигляді таблиці (див. додаток № 2.3.).

Для регулювання ЗЕД використовується такий податок як мито[38]. Мито сплачується до бюджету. При перетині митного кордону до 1996 року сплачувалося митниці. Механізм розрахунку мита залежить від характеру ставок. Сума мита яку необхідно сплатити до бюджету розраховує декларант і включає її у вантажно-митну декларацію[59]. Правильність розрахунку мита при перетині кордону контролюють митні органи. Сьогодні існує три рівні митної служби.

1. Державний митний комітет; 2. Регіональні митниці;

3. Митні пости на митному кордоні в Україні.

2.4.Проблемні аспекти нарахування і сплати податків на споживання

Сьогодні стало очевидним, що Україна перебуває в досить фінансовій ситуації. Це виражається в тому, що всіх доходів бюджету не вистачає па виплату державного боргу. Це виражається вже в тому, що всіх доходів бюджету не вистачає на виплату державного боргу. Перше, що спадає на думку,- шукати причину в погано збалансованому бюджеті [28]. І як наслідок - бажання збільшити дохідну частину бюджету й урізати видаткову. Так, податки в нас не малі. А в зниженні витрат майже досягнуто межу. І як висновок необхідно збільшити базу оподаткування, що є основою для збільшення доходів до бюджету. Від бази оподаткування залежить сума нарахованих і сплачених платежів. Цьому питанню в сьогоднішній день приділяється велика увага, а особливо в області податків на споживання. Давайте розглянемо ці проблемні аспекти нарахування і сплати податків на споживання.

Сьогодні сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, визначається платниками самостійно, виходячи з таких показників, як податкове зобов'язання і податковий кредит.

Для того, щоб визначити податкове зобов'язання по ГТДВ платнику податку необхідно визначити обсяги реалізації продукції, що підлягають оподаткуванню, причому без ПДВ, за ставкою 20% або 0%. Ставка 20% застосовується для всіх операцій по реалізації продукції, крім експорту. А нульова ставка застосовується для експортних операцій і відрізняться від повного звільнення тим, що дає право на відшкодування сум вхідного ПДВ. У деяких випадках сума податкового зобов'язання визначається виходячи з виручки реалізації з ПДВ, розділивши її на 6,що означає 20%/120%. У випадках реалізації підакцизних товарів до бази нарахування включається сума акцизного збору. У 2000 році сума податкового зобов'язання. виходячи з податкових декларацій поданих платниками до Чемеровецької інспекції, становить 14811 тис. грн.

Податковий кредит платником самостійно не визначається, а фіксується та сума, що показана у вхідних податкових накладних. Відповідно дана сума у інспекції району складає 12750 тис.грн.


 
 

Цікаве

Загрузка...