WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування процесiв споживання в Українi - Дипломна робота

Оподаткування процесiв споживання в Українi - Дипломна робота

и податковими органами.

Сума ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету визначається виходячи з позитивних значень сум чистих зобов'язань з ПДВ і коригувань платежів з урахуванням вексельної форми. Якщо ці суми платник визначив із від'ємним значенням, то це означає,що ПДВ підлягає відшкодуванню.

Слідуючим етапом нашого питання буде подання декларації платником ПДВ за звітний період до податкової інспекції за повною та за скороченою формами. Подання декларації, як звітного документа передбаченого п.п.7.7.2. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість " у редакції від 03.04.97 р. №168/97-ВР із послідуючими змінами і доповненнями.

Звітний період, за який подається податкова декларація встановлюється залежно від обсягу оподатковуваних операцій з продажу товару за попередній календарний рік і може дорівнювати одному календарному місяцю або одному календарному кварталу і відповідно є місячні І квартальні платники ПДВ. Звітний податковий період, що дорівнює одному календарному місяцю, встановлюється для платників податків, у яких обсяг оподатковуваних операцій з продажу товарів за попередній календарний рік з урахуванням ПДВ перевищує 7200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (122400 грн.) А якщо менший ніж 7200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, звітний період встановлюється за їх вибором.

У МР ДПІ Чемеровецькому району у 2001 році зареєструвалось 157 місячних платників і 81- квартальних. Визначення звітного періоду можна показати у вигляді схеми 2.1.

Схема 2.1.Визначення платником ПДВ звітного періоду.

Обсяг оподаткованих операцій з продажу товарів за попередній календарний рік (3 1 січня по 31 грудня включно) з урахуванням ПДВ

Перевищує 7200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Не перевищує 7200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Звітний податковий період установлюється за вибором платника податків і може дорівнювати

Поряд з цим платник зобов'язаний подавати додатки до декларації в залежності від її виду. Згідно з наказом ДПА України від 02.11.2000 р № 568 для платників податку на додану вартість залишаються два види податкової декларації: за повною та за скороченою формами.

За скороченою формою податкова декларація з податку на додану вартість подається платниками, які мають обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менший, ніж встановлено Законом України від 14.09.2000 р. № 1955-ІІІ Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" для обов'язкової реєстрації як платників податку на додану вартість, тобто менше, ніж 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (61,2 тис. гри.). Враховуючи, що Законом України від 14.09.2000 р. № 1955-ІІІ втричі підвищено граничний рівень обсягу оподатковуваних операцій для обов'язкової реєстрації як платників ПДВ, для платників податку на додану вартість, які на момент введення в дію вказаного Закону вже досягли попередньо встановленого рівня 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не досягли рівня оподатковуваних операцій 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, встановлюється певний порядок подання податкової звітності.

Декларація за скороченою формою незмінне має лише один додаток: Розрахунок коригування сум ПДВ. Декларація за повною формою має три додатки:

- додаток 1 "Розрахунок експертного відшкодування";

- додаток 2 "Розрахунок коригування сум ПДВ"

- додаток 3 "Розрахунок частки бюджетного відшкодування".

Додаток 2"Розрахунок коригування сум ПДВ" подається платником податків одночасно з податковою декларацією у разі заповнення уній рядків коригування податкового зобов'язання та коригування податкового кредиту

Що стосується двох інших додатків, то їх подання залежить від того, за якою формою декларації з ПДВ звітує платник податків.

Порядок проведення експортного відшкодування встановлено ст.8 Закону про ПДВ. Право на отримання експортного відшкодування мають місячні платники податків ПДВ, що звітують за повною формою декларації, і здійснюють у звітному періоді експортні операції та за даними податкової декларації отримали від'ємне значення між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту звітного періоду. Порядок проведення експортного відшкодування не поширюється на платників податків, що подають скорочену податкову декларацію, на квартальних платників і платників, що не здійснюють розрахунків з ПДВ з бюджетом на підставі норм чинного законодавства.

Схематично подання платником податків додатків декларації з ПДВ можна показати в такому вигляді:

Схема № 2.2.Подання платником ПДВ додатків до декларації з ПДВ

Слід мати на увазі, що для отримання експортного відшкодування платником податків, якщо він має право на його отримання, обов'язково повинно бути додержано певних умов. Так, відповідно до п. 8.4 ст.,8 Закону про ПДВ експортному відшкодуванню підлягає та частина суми ПДВ, яка була включена до складу податкового кредиту при придбанні товарів. У зв'язку з цим потрібно мати на увазі, що з метою визначення експортного відшкодування:

– до складу податкового кредиту включаються суми ПДВ по фактично отриманих протягом звітного періоду товарах, вартість яких фактично оплачено.

- оплату за товари для отримання експортного відшкодування має бути здійснено виключно грошовими коштами і виключно в період з 1 числа звітного місяця по день подання Розрахунку експортного відшкодування включно;

- у разі експорту товарів, придбаних за імпортом, до податкового кредиту, використовуваного з метою розрахунку експортного відшкодування, включаються суми податку, сплачені в той же період до бюджету у зв'язку з таким ввезенням або визначені в податковому векселі, виданому протягом цього місяця, але не погашеному до дня подання такого розрахунку.

Для більш чіткого уявлення про експортне відшкодування зобразимо схему 2.3. визначення права платника на отримання експортного відшкодування.

У Чемеровецькому районі є 4 підприємства, які займаються експортом продукції. Загальний обсяг продажу по цих підприємствах складає 850тис.грн., із них експорт складає 382 тис.грн., що становить 45% до загального обсягу продажу. В 2001 році було заявлено до відшкодування відшкодувати в загальній сумі 25 тис.грн., Відшкодовано на розрахунковий рахунок 15 тис. грн.. і на 10 тис. грн.. зроблено залік по Постанові № 2215. Щоб уявити картину експортного відшкодування у Чемеровецькому районі зобразимо таку таблицю 2.3.

Як бачимо, найбільший обсяг експортних операцій здійснює Чемеровецький мальтозний завод. Але поскільки загальний обсяг продажу перекриває експортні операції, мальтозний завод не одержує на розрахунковий рахунок ПДВ і не проводить заліків. Така сама картина і у Чемеровецькому держлісгоспі.

Два інших підприємства - ПП "Либідь" та ТОВ "Чем-лтд" заявляють до відшкодування в загальній сумі 25 тис. грн. відповідно 7 тис.грн.. та 18 тис.грн. Дана сума відшкодована із бюджету. Давайте охарактеризуємо цих два підприємства..

ПП "Либідь" займається експортом продукції (в основному соняшнику) в Польщу. Обсяг експортних операцій в загальному обсязі продажу складає 100 %. Заготівлю продукції приватне підприємство проводить в платників ПДВ розрахунки проводить виключно в безготівковій формі (шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок через банківські установи). Крім цього Пп. "Либідь" по транспортуванню продукції до покупця. Тому всі суми ПДВ, які сплачені постачальникам продукції та за надані послуги, відшкодовуються з бюджету.

ТОВ "Чем-лтд" займається експортом продукції (пиломатеріали, заготовки паркетні). Виробництво продукції проводиться на власних переробних потужностях. Обсяг експортних операцій в загальному обсязі продажу становить 70%.

Платник податків, який має право на отримання експортного відшкодування та бажає його отримати, подає до податкових органів разом з декларацією за відповідний звітний період додаток 1 "Розрахунок експортного відшкодування", в якому сума експортного відшкодування обсяги беруться без урахування сум ПДВ.

Стосовно розрахунку сум експортного відшкодування хотілося б звернути увагу на два моменти.

По-перше, з обсягу експортних операцій звітного періоду з метою розрахунку експортного відшкодування виключено обсяг бартерних експортних операцій, хоча законом про ПДВ такого виключення не передбачено. Судячи з усього, ДПАУ вважає, що розрахунок питомої ваги експортних операцій у загальному обсязі продажу стосується тільки того експорту, щодо якого виникає право на відшкодування ПДВ як таке. Якщо говорити про ЗЕД-бартер, то, як відомо, "вхідний" ПДВ по товарах, що беруть у ньому участь, включається до складу вагових витрат і до податкового кредиту не відноситься.


 
 

Цікаве

Загрузка...