WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування процесiв споживання в Українi - Дипломна робота

Оподаткування процесiв споживання в Українi - Дипломна робота

Якщо платник податків у загальному обсязі операцій здійснює операції, що не є об'єктом оподаткування, згідно п.3.2. ст.З Закону України про ПДВ, то у цьому випадку необхідно додати довідку довільної форми, засвідчену підписом бухгалтера та печаткою із зазначенням виду операції та пункту Закону про ПДВ, згідно з яким така операція не є об'єктом оподаткування. Якщо платник податків відображається обсяг операцій, звільнених від оподаткування згідно зі ст.5 Закону про ПДВ, а також обсяг операцій, тимчасово звільнених від оподаткування згідно зі ст.11 Закону про ПДВ або іншими нормативно-правовими актами, аналогічно необхідно подати довідку.

Таким чином для визначення загального обсягу продажу необхідно підсумувати всі вище вказані чотири операції, тобто :

  • операцій з продажу, оподатковуваних ПДВ за ставкою 20 %,крім операцій із ввезення імпортних товарів, ПДВ по яких сплачується

Діаграма 2.2. Загальний обсяг продажу товарів, податковим органам при розмитненні;

- операції, що оподатковуються за ставкою 3%;

- операції, що не є об'єктом оподаткування ;

- операції, які звільнені від оподаткування.

У Чемеровецькомуь районі сума таких операцій відповідно становить 74057 тис. грн.(1), 390 тис. грн.(2),170 тис. грн.(З),35865 тис.грн.(4) Якщо зобразити це у вигляді діаграми 2.2., то побачимо який % займає кожна з цих операцій. А для визначення загальної суми податкових зобов'язань щодо ПДВ за звітний період необхідно зробити підсумок таких операцій :

- операцій з продажу, оподатковуваних ПДВ за ставкою 20 %,крім операцій із ввезення імпортних товарів, ПДВ по яких сплачується податковим органам при розмитненні;

- обсяг товарів, які протягом звітного періоду були ввезені на митну територію України і сплату ПДВ за які було відстрочено шляхом оформлення податкового векселя ;

Якщо платник ПДВ відображаються обсяг імпортованих товарів, при ввезенні яких на митну територію України у сплату ПДВ митним органам було видано податковий вексель, а також сума імпортного ПДВ за оформленими у звітному періоді податковими векселями. Для визначення використовуються дані Книги обліку придбання товарів. Обов'язковим для є не тільки зазначення платником податків термінів погашення виданих векселів, а й надання переліку податкових векселів, виданих протягом звітного періоду митним органам із зазначенням щодо кожного податкового векселя дати його видачі, суми, на яку він виданий, і дати його погашення.

Крім цих операцій для визначення загальної суми зобов'язань необхідно зробити розрахунок коригування податкових зобов'язань щодо сум ПДВ. Необхідність зменшення податкових зобов'язань щодо ПДВ може виникнути як у бік збільшення, так і у бік зменшення.

Необхідність зменшення податкових зобов'язань щодо ПДВ може виникнути по операціях, які оподатковуються за ставкою 20 % та вже були вказані в деклараціях попередніх звітних періодів;

Щоб визначити чисту суму податкових зобов'язань з ПДВ за поточний звітний період необхідно змінусувати суму податкового кредиту від суми податкових зобов'язань. Податковий кредит – це обсяги придбаних з ПДВ або без ПДВ на митній території України чи ввезених із-за її кордонів товарів, основних фондів і нематеріальних активів, вартість яких відноситься або не відноситься до валових витрат виробництва або підлягає чи не підлягає амортизації, окремо за цілями використання.

Таким чином, по-перше необхідно з обсягу придбаних з ПДВ на митній території України товарів, вартість яких включається до складу валових витрат виробництва і основних фондів та нематеріальних активів, що підлягають амортизації, витягнути тільки ту частину, яка буде використана в оподатковуваних операціях.

По-друге, необхідно з обсягу придбаних без ПДВ на митній території України товарів, вартість яких включається до складу валових витрат виробництва, і основних фондів та нематеріальних активів, що підлягають амортизації, витягнути також ту частину, яка буде використана в оподатковуваних операціях.

По-третє необхідно визначити обсяг імпортованих товарів, вартість яких включається до складу валових і витрат виробництва, і основних фондів та нематеріальних активів, що підлягають амортизації, з прав-отримання податкового кредиту, які призначаються для здійснення оподатковуваних операцій за ставками 20 %, 0 %. З цього обсягу необхідно витягнути :

– суму ПДВ під час митного оформлення імпортованих товарів, що було сплачено митним органам грошовими коштами;

– суму погашених податкових векселів, що дають право на збільшення податкового кредиту в поточному звітному періоді.

– суму ПДВ, щодо якої у платника виникло право на податковий кредит у зв'язку із здійсненням операції з отримання від нерезидента робіт.

По-четверте, необхідно зробити розрахунок коригувань податкового кредиту з ПДВ. Необхідність коригування податкового кредиту щодо ПДВ може виникнути як у бік збільшення, так і у бік зменшення.

Зрозуміло, що визначивши суму податкових зобов'язань, можна визначити суму ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету за поточний звітний період. Так, щоб визначити цю суму ПДВ

необхідно ще зробити коригування платежів з у рахуванням положень про вексельну форму сплати ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України.

Таким чином, платник податків, який імпортує товари на митну територію України, має право відстрочити сплату податкових зобов'язань при здійсненні таких операцій шляхом використання податкового векселя, що видається на суму імпортного ПДВ. Податковий вексель видається на термін у ЗО днів (включаючи дату його видачі). Однак для окремих видів, діяльності, що мають сезонний характер або здійснюються використанням довгострокових договорів, Кабінет Міністрів України має право визначити триваліші терміни погашення податкового векселя. При цьому можливі два варіанти погашення векселя:

- дострокове погашення податкового векселя шляхом перерахування грошових коштів до бюджету або шляхом зарахування в рахунок його погашення суми експортного відшкодування;

- погашення податкового векселя у строк шляхом включення до складу податкових зобов'язань платника податків.

З Методичних вказівок щодо порядку адміністрування податкових векселів, що видаються платниками ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України, затверджених заступником голови ДПАУ від 30.04.99р. "До податкової декларації з метою збільшення податкових зобов'язань або податкового кредиту можуть бути включені тільки оплачені податкові векселі. Податковий вексель не може бути включено до податкового кредиту раніше, ніж до податкових зобов'язань.

Податковий вексель, який тільки оплачено, але не включено до податкових зобов'язань, не може вважатися погашеним, оскільки оплата векселя є лише підтвердженням надходження коштів до бюджету, і без включення такого векселя до податкової декларації платник податку матиме на особовому рахунку тільки переплату на суму, що дорівнює вказаній у податковому векселі. Включення суми податкового векселя до податкової декларації є необхідним для здійснення нарахування такої суми в особовому рахунку платника і не зобов'язує платника ще раз здійснювати оплату вже оплаченого векселя.

Якщо суму податкового векселя не сплачено у строк (30 днів, включаючи дату його видачі), вона підлягає стягненню з векселедавця державною податковою інспекцією – векселедержателем у порядку, передбаченому для стягнення недоїмки щодо обов'язкових платежів до бюджету."

Так, відповідно до колишніх роз'яснень ДПАУ податковий вексель не може вважатися погашеним, якщо його оплачено, але не включено до податкових зобов'язань, оскільки його оплата без включення до податкових зобов'язань платника податків матиме на особовому рахунку переплату на суму, що дорівнює вказаній у додатковому векселі. У зв'язку з цим ДПАУ вимагала відображення вексельних сум у періоді погашення.

З останніх же роз'яснень випливає, що податковий вексель окремо нараховується в картці особового рахунка окремим документом. Для повноцінного застосування такого порядку обліку податкових векселів у податкових органах має існувати механізм обліку достроково погашених податкових векселів, який передбачає, що сума сплати за достроково погашеним векселем розглядається виключно як сума, перерахована платником податків у погашення цього податкового векселя, і не є переплатою щодо ПДВ.

Таким чином, питання відображення податкових векселів у декларації з ПДВ усе ще викликає сумніви[31], У будь-якому випадку для уникнення непорозумінь вихід з цієї ситуації полягає в узгодженні платниками податків порядку декларування податків векселів зі своїм

Звітний податковий період дорівнює календарному місяцю


 
 

Цікаве

Загрузка...