WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування прибутку фiзичних осiб - Дипломна робота

Оподаткування прибутку фiзичних осiб - Дипломна робота

Податок на прибуток визначається за ставкою 30%. Зменшивши податок на прибуток на загальну суму зменшення податкового зобов'язання, визначають податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету. Статтею 10 встановлюється ставка податку на прибуток у розмірі 30%, включаючи підприємства, засновані на власності окремої фізичної особи.

Але окремі види діяльності оподатковуються і за іншими ставками. Так, за ставкою 15% оподатковується прибуток від реалізації інноваційного продукту протягом перших 3-х років з моменту його реєстрації та доходи від окремих видів діяльності нерезидентів.

За ставкою 6% оподатковуються доходи нерезидентів від фрахту у зв'язку із здійсненням міжнародних перевезень та валові доходи страховиків за договорами страхування і перестрахування життя у разі розірвання договору, не пов'язаного із смертю застрахованої особи. Інші доходи від страхової діяльності оподатковуються за ставкою 3%.

Для удосконалення прибуткового оподаткування юридичних осіб слід збільшити податковий період кварталу до одного року з тим, щоб надати можливість суб'єктам підприємництва більше уваги приділяти питанням господарської діяльності, а не щоквартальним перерахункам податків та, як наслідок, оформленню численних фінансових документів.

Крім того, потрібно запровадити диференційовані ставки оподаткування. Прибуток від посередницьких операцій, аукціонних торгів оподатковувати за ставкою 40%, а прибуток від проведення лотерей, від казино, інших гральних домів (місць), ігрових автоматів з грошовим виграшем та іншого грального бізнесу — за ставкою 50%. Це може стати передумовою для виконання головного завдання перехідного етапу становлення економіки України — розвитку власного виробництва. Адже, загальновідомо, що капітал, згідно закону міжгалузевої конкуренції перетікає в галузі, де більш високі прибутки. Запровадження більш високих ставок податку для інших галузей, буде сприяти надходженню інвестицій у виробництво.

Потрібно диференціювати ставку податку залежно від обсягу прибутку. Це відповідало б принципу справедливості в оподаткуванні більше платять ті суб'єкти господарювання, що отримують вищі доходи. Слід встановити неоподаткований мінімум доходів юридичних осіб, що сприятиме розвитку підприємств малого бізнесу. В розвинутих демократичних країнах, малий бізнес забезпечує роботою біля половини населення і виробляє від одної до двох третин національного продукту. В Україні ж на малих підприємствах працює лише 5% працездатного населення, а виробляється 3,2% ВНП.

Врегулювати порядок надання всіх без виключення пільг суб'єктам господарювання в Законі. Так що деякі пільги (п.7.11.8, 7.12.1, 7.13 Закону) встановлюють Кабінетом Міністрів України, що є базою корупції, різного роду зловживань.

Розв'язання багатьох проблем фінансового забезпечення держави неможливе лише на рівні прийняття нових чи вдосконалення чинних правових актів із питань оподаткування. Докорінно поліпшити фінансові відносини слід шляхом проведення істотних макроекономічних перетворень, у тому числі й на рівні податкової системи. Головним із них має стати зміна структури й принципів розподілу валового внутрішнього продукту між господарюючими суб'єктами, громадянами і державою. Цим, ймовірно, і визначатиметься характер майбутніх фінансово-економічних перетворень в Україні.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:

 • Конституція України. - К.: Феміна, 1996.

 • Закон України "Про оподаткування доходів підприємців і організацій" // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – №23.

 • Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств" // Відомості Верховної Ради України. – 1995. - №4.

 • Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" // Відомості Верховної Ради України. – 1997. - №27.

 • Закон України Про Державний Бюджет України на 1998 рік // Закон і бізнес. – 1998. - №6.

 • Закон України "Про підприємства в Україні" від 27 березня 1991р.

 • Закон України "Про систему оподаткування" від 18 лютого 1997р.

 • Закон України "Про державну податкову службу в Україні" від 24 грудня 1993 р. // Відомості Верховної Ради України. 1994. № 15.

 • Постанова Верховної Ради України "Про деякі питання оподаткування" // Відомості Верховної Ради України. 1994. № 33.

 • Указ Президента України від 17 листопада 1994 р. "Про посилення контролю за надходженням податків та інших обов'язкових платежів до Державного бюджету України і внесків до державних цільових фондів" // Урядовий кур'єр. —1994. — 24 листопада.

 • Указ Президента України від 31 травня 1995р. "Про пільги щодо оподаткування" // Урядовий кур'єр. — 1995.— 3 червня.

 • Постанова Кабінету Міністрів України та НБУ від 19.04.94р. №279 "Про нормативи запасів товарно-матеріальних цінностей державних підприємств та організацій та джерела їх покриття."

 • Наказ ДПА України № 143 від 27 березня 1998 р. "Про введення в дію положення "Про організацію взаємодії між службами ДПА України щодо викриття та розслідування злочинів у сфері оподаткування".

 • Белолипецкий В.Г. Финансы фирмы. – М. – 1998.

 • Бородина О.И. Финансы предприятий. – М.: ЮНИТИ, 1995.

 • Василик О.Д. Державні фінанси України: Навч.посібник. – К.: Вища шк., 1997.

 • Гега П.П. Правовий режим оподаткування в Україні.— К.:Юрінком,1997.

 • Загальна економічна теорія. Підручник у 2-х частинах. – Тернопіль: Астон, 1997.

 • Кириленко О.П. Фінанси: Навчальний посібник. – Тернопіль: "Економічна думка", 1998.

 • Коробов М.Я. Фінанси промислового підприємства. – К., 1995.

 • Кощій В. Державний бюджет як річ у собі // Вісник податкової служби України. 1998. №1.

 • Кучерявенко М.П. Основи податкового права.— К.,1995.

 • Кучма Л.Д. Виступ на розширеному засіданні колегії ДПА України 14 квітня 1997 року // Вісник податкової служби України. 1997. №5.

 • Кучма Л.Д. Удосконалити систему оподаткування // Вісник податкової служби України. 1996. №11.

 • Мищеракова О.В. Налоговые системы развитых стран мира. – М.: Фонд "Правова культура", 1995.

 • Нікбахт Е., Гропеллі А.Фінанси. – К.: Основи, 1993.

 • Основи економічної теорії / За ред. Мочерного С.В.. – Тернопoль: Тарнекс, 1993.

 • Податкова система України / За ред. В.М. Федосова. – К.: Либідь, 1994.

 • Суторміна М.А., Федосов В.М., Андрущенко В.Л. Держава — податки — бізнес. – К.: Либідь, 1993.

 • Суторміна М.А., Федосов В.М., Рязанова Н.С. Фінанси зарубіжних корпорацій. – К.: Либідь, 1993.

 • Суторміна М.А.,Федосов В.М.,Андрущенко В.Л. Держава-податки-бізнес(із світового досвіду фіскального регулювання економіки).— К.:Либідь,1992.

 • Турчинов О.В. Теорія оптимізації оподаткування. – К., 1995.

 • Финансы / Под.ред. В.М.Родионовой. – М.: Финансы и статистика. 1995.

 • Финансы предприятий: Тексты лекций / Под.ред.А.Н.Поддерегина. – К., 1998.

 • Фінанси підприємств / За ред.Поддерьогіна А.М. – К.: КНЕУ, 1998.

 • Україна у цифрах. – 1996. – короткий статистичний довідник. – К.: Наукова думка, 1997.

   Таблиця складена автором на основі даних Статистичних щорічників: Тернопільщина в цифрах за 1996-1998рр.

  * Таблиця складена автором на основі балансу ТзОВ "Сапфір" за 1998р.

   Таблиця складена автором на основі балансу АСТ "Терен" за 1998р.

   Таблиця складена автором на основі даних Статистичних щорічників: Тернопільщина в цифрах за 1995-1998рр.

   Таблиця складена автором на основі даних Статистичних щорічників: Тернопільщина в цифрах за 1996-1998рр.

  Рис.1 Структурно-логічна схема формування балансового прибутку підприємства.

  3. Напрями вдосконалення оподаткування прибутку юридичних осіб.

  3.1. Ухилення від сплати податку на прибуток як економічна, соціальна та фіскальна проблема.

  Чи можна уникнути податкового шахрайства?

  Перш ніж відповісти на це запитання, треба вияснити, хто такі податкові шахраї і звідки вони беруться.

  Наприкінці 50-х років нашого сторіччя Г.Шмальдерс (ФРН) звернувся до цієї проблеми, розробивши основи нового напряму знання — фіскальної психології. Він оголосив предметом фіскальної психології податкове мислення людей, податкову етику платників. Проблема ухилення від сплати податків стала розглядатися в економічних, правових, етичних, суспільно-політичних, соціально-психологічних аспектах.

  Поступово навколо теми фіскальних порушень сформувалася ціла наукова галузь, назва якої українською мовою — політекономія податкової антипатії — звучить дещо незвичайно, а англійською — economics of tax aversion — цілком благозвучно і наукоподібно. [???]

  У цій сфері знання склалося розмежування понять ухилення від сплати податків без порушення закону (tax avoidence) й незаконного (tax evasion), хоча їх можна аналізувати і сукупно. (Як інтегроване поняття легального і нелегального ухиляння можна запропонувати термін "обхід податків"). Схожість та взаємозв'язок цих явищ визначає й одну стратегію фіскальних органів щодо охорони державних доходів від несплати податків. Виходячи з масштабів ухилення, а також затрат на утримання податкової служби, вираховується коефіцієнт податкових розходжень (tax discrepancy coefficient). Окремо обчислюється коефіцієнт оподаткування як відношення реальної суми зібраних податків до потенційно можливої їх суми за умови відсутності ухилення. В цілому коефіцієнт оподаткування оцінюється величиною 92-94%, хоч є помітні коливання його значення по різних групах платників: трудові доходи за наймом — найвищий коефіцієнт, доходи від бізнесу, від нерухомого майна, від сільського господарства — найнижчий коефіцієнт.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...