WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

За даними регіонального центру зайнятості населення фактів, які свідчать про перехід громадян у сферу піприємницької діяльності з сфери безробітних на жаль не зафіксовано жодного. Це можна пояснити абсолютною невигідністю громадян знятися з обліку в центрі зайнятості.

ІІ. Аналіз діючої системи оподаткування фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.

Згідно з діючим законодавством України на сьогодні суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи є платниками таких податків та зборів (обов'язкових платежів):

I. загальнодержавні.

1. податок на додану вартість;

2. акцизний збір;

3. мито;

4. податок на доходи фізичних осіб (прибутковий податок з громадян);

5. збір на обов'язкове соціальне страхування;

6. збір на обов'язкове пенсійне страхування;

7. плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності

8. фіксований податок з приватних підприємців;

 • єдиний податок

 • Збір на розвиток виноградарства,садівництва та хмелярства

  I. місцеві.

  1. ринковий збір;

  2.збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг.

  Загальнодержавні податки і збори (обов'язкові платежі) встановлюються Верховною Радою України і справляються на всій теріторії України.

  Місцеві збори, механізм справлення і порядок їх сплати встановлюється сільськими селищними і міськими Радами.

  Згідно Закону України "Про Державний бюджет" на 2001 рік прогнозні показники по доходах становлять 41 990 788,5 тис.грн., в тому числі податкові надходження 23 522 610,5 тис.грн. [ с. ].

  До податкових надходжень включені доходи від:

  доходи від власності та підприємницької діяльності в сумі 7 798 385 тис.грн. [ с. ].

  2.1.Патентування деяких видів підприємницької діяльності.

  Громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, є суб'єктами правовідносин, які підлягають регулюванню Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23 березня 1996 року №98/96-ВР із внесеними змінами. Ідея прийняття в Україні такого законодавчого акта виникла в результаті створення суб''ктивних чи об'єктивних умов ухилення від оподаткування шляхом приховування доходів окремими суб'єктами підприємницької діяльності і труднощів у здійсненні контролю за такими доходами. Зокрема це доходи в сфері роздрібної торгівлі, де розрахунки між продавцем і покупцем здійснюються за готівкові кошти, торгівля іноземною валютою, а також послуги грального бізнесу.

  Тому Закон України від 23.03.96р. №98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" визначив порядок патентування діяльності у сфері роздрібної торгівлі, торгівлі іноземною валютою, а також з надання послуг у сфері грального бізнесу, яка провадиться суб'єктами підприємницької діяльності.

  Досвід впровадження положень цього Закону показав, що окремі норми потребують вдосконалення.

  У зв'язку з цим до вказаного Закону були внесені відповідні зміни, принцип яких базується на розширенні податкової бази шляхом скасування податкових привілеїв та незбільшенні податкового навантаження на суб'єктів підприємницької діяльності.

  Об'єктом правового регулювання згідно з цим Законом є торгівельна діяльність за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, діяльність з обміну готівкових валютних цінностей, а також діяльність з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг.

  Дія цього Закону не поширюється на торгівельну діяльність та діяльність з надання побутових послуг суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, які:

  здійснюють торгівельну діяльність з лотків, прилавків і сплачують ринковий збір (плату) за місце для торгівлі продукцією в межах ринків усіх форм власності;

  сплачують податок на промисел у порядку, передбаченому чинним законодавством;

  здійснюють продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій та городній ділянках продукції рослинництва, худоби, кролів, нутрій, птиці (як у живому вигляді, так і продукції їх забою в сирому вигляді та у вигляді первинної обробки), продукції власного бджільництва;

  сплачують державне мито за нотаріальне посвідчення договорів про відчуження власного майна, якщо товари кожної окремої категорії відчужуються не частіше одного разу на календарний рік;

  сплачують фіксований податок відповідно до законодавства про оподаткування доходів фізичних осіб.

  Торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності займатися певними видами підприємницької діяльності.

  Спеціальний торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на особливий порядок оподаткування.

  Торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності, предметом діяльності яких є вищевказані види. Підставою для придбання торгового патенту є заявка, яка повинна містити такі реквізити:

  найменування суб'єкта підприємницької діяльності;

  вид підприємницької діяльності, здійснення якої потребує придбання торгового патенту;

  найменування документа про повну або часткову сплату вартості торгового патенту.

  Торговий патент містить такі реквізити:

  номер торгового патенту;

  найменування володільця торгового патенту;

  вид підприємницької діяльності;

  назва виду побутових послуг чи послуг у сфері грального бізнесу;

  місце реєстрації громадянина як суб'єкта підприємницької діяльності;

  для транспортних засобів - зазначення "виїзна торгівля";

  термін дії торгового патенту;

  місцезнаходження державного податкового органу, що видав торговий патент;

  відмітка державного податкового органу про надходження плати за виданий нею торговий патент.

  Патентуванню підлягає торгівельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності у пунктах продажу товарів.

  Під торгівельною діяльністю слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торгівельно-виробничій сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

  Під пунктами продажу товарів слід розуміти:

  1. магазини та інші торгові точки, які знаходяться в окремих приміщеннях і мають торгівельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину;

  2. кіоски, палатки та інші малі архітектурні форми, які займають окремі приміщення, але не мають вбудованого торгівельного залу для покупців;

  3. автомагазини, розвозки та інші види пересувної торгівельної мережі;

  4. лотки, прилавки та інші види торгових точок у відведених для торгівельної діяльності місцях, крім лотків, прилавків, що надаються в оренду суб'єктам підприємницької діяльності - фізичним особам та знаходяться в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі - ринків усіх форм власності;

  5. станціонарні, малогабаритні і пересувні автозаправні станції, які здійснюють торгівлю нафтопродуктами;

  6. фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, їдальні, ресторани, кафе, закусочні, бари, буфети, відкриті літні майданчики, кіоски та інші пункти громадського харчування.

  Вартість торгового патенту на здійснення торгівельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів. Розміри вартості торгового патенту у Теофіпольському районі вказані у додатку № 1.

  При проведенні ярмарків, виставок-продажів та інших короткотермінових заходів пов'язаних з демонстрацією та продажем товарів суб'єкт підприємницької діяльності придбаває короткотерміновий торговий патент термін дії якого від 1 до 15 днів. Вартість короткотермінового патенту на здійснення торгівельної діяльності за один день встановлено у фіксованому розмірі 10 гривень.

  Без придбання торгового патенту суб'єкти підприємницької діяльності здійснюють торгівельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва:

  хліб і хлібобулочні вироби;

  борошно пшеничне та житнє;

  сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна;

  молоко і молочна продукція;

  продукти дитячого харчування;

  безалкогольні напої;

  морозиво;

  яловичина та свинина;

  домашня птиця;

  яйця;

  риба;

  ягоди і фрукти;

  картопля і плодовоовочева продукція;

  комбікорми для продажу населенню.

  Законом передбачена видача торгового патенту на торгівлю такими товарами вітчизняного виробництва, як поштові марки, листівки, конверти, періодичні видання друкованих засобів масової інформації (незалежно від країни походження), проїзні квитки, лікарськи засоби, санітарно-гігієнічні засоби, вугілля, пічне паливо та інше. У пільговому торговому патенті обов'язково наводиться повний перелік товарів, що передбачаються для реалізації.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...