WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

В нашій країні, наприклад, для того, щоб здійснювати продаж необхідно одержати:

- свідоцтво про державну реєстрацію;

- патент про сплату фіксованого прибуткового податку (тільки для тих хто сплачує ринковий збір);

- торговий патент на кожну торгову точку, платний чи безплатний залежно від асортименту і видів товарів, крім тих хто сплачує ринковий збір;

- книга обліку доходів і витрат, крім тих, хто працює на умовах сплати фіксованого податку;

- дозвіл на розміщення об'єкта;

- ЕККА при торгівлі в стаціонарних приміщеннях, в передбачених законодавством випадках - товарно-касова книга;

- квитанцій про сплату ринкового збору при торгівлі на ринках;

- документи про надходження товару.

Отже, громадянин, який вирішив займатися підприємницькою діяльністю повинен вкласти значні кошти, не одержавши ще ніякого прибутку.

Важливою проблемою є ухилення від сплати податку. Як вже було зазначено в попередніх розділах, до 6 квітня 1998 року, якщо сума нарахованого прибуткового податку більша від суми сплаченої фіксованої плати за патент в 1,5 рази, в цьому випадку суб'єкту підприємницької діяльності необхідно було доплатити донараховану суму прибуткового податку. Але, як ми знаємо, нарахування податку здійснюється на основі декларацій які підприємці подають в державні податкові адміністрації. Саме тут використовувалися всі можливі методи приховування доходів, а тим самим і ухилення від сплати податку. Основними методами на даний час є зниження фактичної кількості реалізованої продукції та підкуп податкових інспекторів.

В зв'язку з тим, що суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи займаються роздрібною торгівлею імпортних товарів, які ввозять із-за кордону, то при перетині митниці необхідно ліквідувати ліміт ввезення товарів на Україну, що приведе до усунення підкупу працівників митниці. Або ж для полегшення роботи як працівників ДПІ, так і митної служби дозволити перевезення імпортних товарів тільки юридичним особам, фірмам, які займаються гуртовою торгівлею, мають великі складські приміщення, відповідні сертифікати якості на всі види продукції. А вони, в свою чергу, можуть відпускати продукцію, товари підприємцям.

Слід звернути увагу на такі розповсюджені за кордоном форми пільгового оподаткування, як введення диференційованих (прогресивних) ставок податків залежно від величини податкової бази, встановлення неоподатковуваного мінімуму прибутку, доходу. Також пропонуємо встановити податкові канікули для суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб терміном на п'ять років із прогресивним підвищенням протягом цього періоду та виходом на нормальний рівень по його закінченні.

Ці нововведення привели б до полегшення роботи податкових інспекторів, в певній мірі полегшили б діяльність фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та привели б до збільшення надходжень в бюджет, що є основною проблемою на даний час.

Також державою затверджена комплексна програма розвитку "Україна 2010". В цій програмі надається чільного місця розвитку підприємницької діяльності. Зокрема там сказано про підприємця як про невичерпне джерело руху всього техніко-економічного прогресу.

При такому комплексі заходів і дій можливе зрушення проблем на краще. Але виходячи з реальної картини видно, що дещо залишається тільки на папері. Приходимо до певного парадоксу: плани надходжень до бюджету податковими інспекцієями здебільшого виконуються, на покращення ситуації в підприємництві докладається велика маса зусиль, здійснюється робота виконавчої влади, а в загальному виходить погано. Проблема в тому, що деяким суб'єктам в державі вигідна "каламутна вода".

Насправді ж порядок навести можливо. На сьогодні існує унікальна система, що змусить привести ситуацію до порядку. В першу чергу це ідентифікаційні коди громадян. Про силу дії такої системи можна собі лише уявити. Одними з перспектив оподаткування фізичних осіб є:

1. створення центральної бази даних, що дасть можливість легко і просто здійснювати облік і контроль наявність повного об'єму інформації про конкретну фізичну особу;

2. здійснення всіх дій у частині стосунків з державою важко буде уникнути. Поряд з цим існує велика кількість проблем:

 • 1. нестача обчислювальної технік мала обізнаність громадян - заяви на присвоєння ідентифікаційних номерів подаються тільки при виникненні потреби;

 • 2. небажання взяти ідентифікаційний код через релігійні переконання існують неузгодженості в програмних продуктах та комп'ютерному забезпеченні.

  Якщо б вдалося до цього заходу залучити всіх громадян, то зразу видно стане кому присвоєно ідентифікаційний код без особливих зусиль, а кому потрібно буде їх насильно присвоювати.

  Другим заходом держави могло б бути надання підприємцям-виробникам доброго стимулу. Це можливо здійснити таким чином:

 • 1. здійснити прискорену приватизацію державного майна;

 • 2. спростити доступ підприємця до державного кредиту .

  Наступним заходом могло би бути взяття державою підприємництва під свою опіку шляхом здійснення внутрішніх інвестицій. Я переконана на 100 %, що це дасть свої відбитки через деякий період часу і призведе до піднесення національної економіки. Справді в Україні є що піднімати. Її багатющий інтелектуальний потенціал та всі не використані можливості до цього часу чекають сприятливого середовища.

  Невід'ємним для економічного прогресу є вміння держави в загальному здійснювати свої реформи. В першу чергу це стосується створення всієї нормативно-правової та законодавчої бази. Взаємоузгодженість та чітке переплетення законодавства є дуже слабкою точкою в нашій державі. Нам потрібні в даний час такі закони, які б змогли простіше регламентувати наше життя. Тому залишається надіятися на те, що в дальнійшому відбудуться якісно-позитивні зміни, адже все погане завжди породжує добре. В першу чергу потрібні такі зміни в податковому законодавстві:

  1. простота Закону - всі повинні сприймати та виконувати закон одинакові повинна існувати мала кількість законів, яка не буде приводити до заплутаності;

  закони повинні бути взаємоузгоджені та взаємообумовлені до максимум уперсональна відповідальність перед Законом та за створення його;

 • Закон має існувати такий, щоб його можна було легко виконувати і не вигідно порушувати.

  На нинішньому вирішальному етапі реформ, коли основним мотивом економічної політики стає безпосередня орієнтація держави на зростання добробуту народу, пожвавлення підприємництва, посилення ринкових регуляторів у стимулюванні відродження національної економіки, назріла нагальна потреба невідкладного реформування податкової системи, створення цілісного, узгодженого, стабільного і раціонального податкового законодавства. Останнім, на мою думку, в реформуванні повинно бути прийняття Податкового Кодексу. Основи формування правового середовища нової ідеології оподаткування закладено в проекті Податкового кодексу України, з прийняттям якого Верховною Радою Україна увійде в нове тисячоліття з сучасним, цивілізованим податковим законодавством- виваженим, економічно обгрунтованим .Стосовно оподаткування фізичних осіб проектом Податкового кодексу передбачається зниження рівня оподаткування громадян з відносно низькими доходами, перегляд ставок оподаткування, існуючих пільг і положень щодо оподаткування громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, тощо.Зокрема, замість діючих п'яти ставок оподаткування – 10,15,20,30,40 відсотків передбачається введення двох ставок –10 і 20 відсотків.Гранична ставка податку пропонується на рівні 20 відсотків, тобто на рівні оподаткування прибутку підприємств, з одночасним розширенням бази оподаткування та упорядкуванням установлення пільг на доходи фізичних осіб для всіх груп платників.Максимальна ставка податку застосовується на значні доходи.

  В цьому полягає соціально-економічна необхідність реформування не тільки системи оподаткування, а й всієї системи законотворення на державному рівні.

  Тема сама за себе може сказати про характер та зміст такої роботи. Підприємницька діяльність в Україні набуває зараз великого поширення та більшого значення. Це можна пояснити тим, що питома вага в дохідній частині бюджету прибуткового податку від підприємницької діяльності значна, і так як багато громадян в країні займаються підприємництвом. У зв'язку з цим існує велика кількість невирішених питань . Також підприємницька діяльність має дуже велике коло: законодавством хоч і включено великий перелік діяльностей, але разом з тим цей перелік є не повний, адже не можливо визначити та проконтролювати всі джерела доходів громадян. Тому оподаткуванню громадян та суб'єктів підприємницької діяльності громадян зокрема потрібно надати окремого значення. В нашій системі оподаткування більшого значення надається юридичним особам, ніж фізичним. Це є не вірно тому, що сьогодні підприємець є справжнім та реальним суб'єктом відносин, він також є і повноцінним власником. Не можливо не відзначити ідею створення сприятливого підприємницького середовища, яке стосується виробничої діяльності.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...