WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

- на посадових осіб покладення штрафу у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - у розмірі шести неоподаткованих мінімумів доходів громадян за вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі порушення.

3. Згідно зі ст. 164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення :

на громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, -накладання штрафу від двадцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією алкогольних напоїв та тютюнових виробів за реалізацію, прийняття на комісію або зберігання, з метою продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка; - на громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, -накладання штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією алкогольних напоїв та тютюнових виробів за дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті. Відповідно до статті 41 Конституції України, конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом. Аналіз звітів, що надходять з державних податкових адміністрацій Автономної Республіки Крим, областей Києва та Севастополя, з питань застосування адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства свідчить про те, що ця робота повинна бути під постійним контролем керівників органів державної податкової служби. Більше уваги повинні звертати на ці питання працівники юридичної служби.

Кримінальна відповідальність платників податків

Кримінальна відповідальність настає сьогодні для всіх категорій платників за навмисне ухилення від:

сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів у тому випадку, якщо ці дії призвели до ненадходження до бюджету коштів у розмірі 4250 гривень і більше. Враховуючи, що відповідальність за правильність обчислення податків покладається на платників більшості існуючих податків, то навіть незначна арифметична чи інша помилка за великих обсягів платежів може призвести до покарання у вигляді позбавлення волі конкретної посадової особи платника податку. При сплаті платником виявленої недоїмки та відповідних фінансових санкцій, він, у такому випадку, має бути звільнений від кримінальної відповідальності. Крім того, має сенс диференціювати розміри сум недоїмки, за несплату яких настає кримінальна відповідальність, залежно від обсягу платежів по податку, що надходять від платника. При великих обсягах податкових платежів відповідальність має наставати при ухиленні від сплати податку на суму, що складає певний процент цих обсягів, оскільки для крупного платника незначна арифметична помилка може вважатися недоїмкою у великих розмірах з позиції кримінального законодавства, а з позиції платника може бути порівняно невеликою, що вже у ряді випадків ставить під сумнів навмисність його дій.

Висновки
Перехід до ринкових відносин приводить до зміни методів та форм акумулювання грошових коштів у централізованому фонді держави. Значна частина поступлень до відповідних бюджетів надходить у вигляді податків та податкових платежів, які сплачують фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності. А це безпосередньо приводить до поповнення бюджетів всіх рівнів та впливає на підвищення економічного розвитку країни. Але сьогодні в податкових інспекціях є така проблема, як ухилення від сплати податків. Цей факт можна проаналізувати на основі порівняння кількості зареєстрованих підприємців та фактичних платників податків.

Таблиця 4.1.

Співвідношення зареєстрованих підприємців та фактичних платників податків.

Показники

1997 р.

1998 р.

1999 р.

2000 р.

Кількість зареєстрованих підприємців

299

318

348

454

Кількість знятих з реєстрації

5

14

23

33

Фактична кількість підприємців

294

304

325

421

З них взяті на облік в ДПІ

286

295

316

412

Питома вага взятих на облік у загальній кількості (%)

95.7

92.8

90.8

90.8

Не стали на облік в ДПІ

8

9

8

9

Фактично є платниками податків

165

179

210

332

Питома вага до зареєстрованих (%)

55.2

56.3

60,5

73.1

Вт.ч. платники ПДВ

8

17

38

41

Платники акцизного збору

31

40

10

24

Платники фіксованого патенту

-

60

98

136

Платники торгового патенту

21

37

35

30

Платники авансових платежів

98

30

24

45

Платники єдиного податку

-

10

36

81

З таблиці 4.1. бачимо, що фактично в 2000 році сплачували податки 332 чоловік, що становить 73.1% від кількості зареєстрованих підприємців, тобто на 1.58% більше ніж у 1999 році. Найбільшу кількість платників у 1997 році склали платники авансових платежів, у 1998 році – платники фіксованого податку, а у 1999 році картина кардинально змінилася на користь фіксованих патентів . А у 2000 році найбільшу питому вагу займають платники фіксованого патенту. Тому можна сказати, що держава прийняла правильний напрямок щодо реформування податкової політики, а підприємці в свою чергу активно на неї відреагували.

При оподаткуванні фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності є багато проблем та нюансів, які можна вирішити в тому випадку, якщо уважно прислухатись до думки саме працівників податкових інспекцій та безпосередньо платників податків.

На нашу думку, насамперед необхідно звернути увагу на побудову податкової системи, а саме:

1. забезпечити рівні зобов'язання перед бюджетом для всіх осіб, які створюють національний продукт, тобто необхідно ліквідувати пільги по сплаті певних видів податків, але при цьому держава повинна надавати допомогу тим особам, кому це вкрай необхідно;

2. важливою проблемою в нашій країні є неузгодженість законодавчої бази, що приводить до незаконних дій працівників податкових служб, а іноді до законного ухилення до сплати податку. З даною проблемою ми зіткнулися при справлянні податку з продажу імпортних товарів. Даний податок введений відповідно Закону України "Про доповнення Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори"", проте в Законі України "Про систему оподаткування" даний податок не передбачений;

3. до ускладнень в роботі працівників податкових інспекцій та платників податків приводить нестабільність законодавчої бази, та складність в розумінні інструктивних та методичних матеріалів. Інколи перед податковими службовцями постає проблема щодо правильності використання певної законодавчої бази.

На нашу думку необхідно впровадити зміни, щодо стимулювання тих видів підприємницької діяльності, які приводять до виробництва різноманітної продукції, також збільшити кількість рейдів для виявлення осіб, які займаються певним видом підприємницької діяльності без придбання патенту та сплати фіксованої суми податку.

Як ми знаємо, більшість суб'єктів підприємницької діяльності - безробітні верстви населення в минулому, тому уряд повинен приймати спеціальні програми щодо зменшення безробіття, так у Великобританії якщо особа не має роботи більше як 13 тижнів і володіє первинним капіталом для інвестування у бізнес, то урядові органи (після допомоги в організації бізнесу) надають учаснику програми протягом року щотижневу субсидію (як додаток до допомоги по безробіттю). У Франції, особам, які хочуть розпочати свії бізнес, надається безвідсоткова позика для початківців без гарантій (кредит на слово), індивідуально кредити та невеликий процент, що виплачується протягом 5 років. Місцеві служби Міністерства праці, зайнятості і професійного навчання для тих, що втратили роботу і бажають розпочати бізнес, виділяють субсидію до 32 тисяч франків.


 
 

Цікаве

Загрузка...