WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

Таблиця 3.1

Аналіз звітної та платіжної дисципліни

за даними Теофіполського відділення Красилівської МДПІ

Показники

01.01.1999

01.01.2000

%

Тенденція

Кількість зареєстрованих підприємців

316

412

130

Збільшення

Кількість підприємців,які повинні сплачувати податки

294

372

126

Збільшення

Не сплачують податки

22

40

182

Збільшення

Не подають звітність

16

12

75

Зменшення

Не розпочали діяльність

15

13

87

Зменшення

Складено протоколів

38

25

66

Зменшення

З таблиці 3.1. бачимо,що платіжна дисципліна покращилася, так як збільшилась кількість підприємців, які повинні сплачувати податки, але на цей факт вплинуло також загальне збільшення зареєстрованих.Кількість підприємців, які не подають звітність, зменшилася на 25%, а кількість осіб, які зареєстровані,але не розпочали діялність зменшилася на 34% - це показує позитивну роботу податкової інспекції. Водночас кількість складених протоколів зменшилася на 34%. Це пов'язано із відносним спрощенням звітності.

Одним із завдань підрозділів податкових органів, які здійснюють контроль за своєчасним і повним утриманням прибуткового податку з фізичних осіб, є виявлення та притягнення до оподаткування громадян, які ухиляються від декларування своїх доходів, а також відображають занижені розміри отриманих доходів в податкових деклараціях.

Якщо буде встановлено, що фізична особа не надавала у встановлений строк декларацію про отримані нею доходи за минулий рік, або в декларації показала менші розміри отриманих доходів, чим він фактично отримав, тоді на підставі ст.ІІ Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" податковий ревізор-інспектор запрошує громадянина до податкового органу для пояснень щодо джерел отримання доходів, обчислення і сплати податків та інших платежів.

Проведення перевірок громадян, які здають в найм або оренду житлові будинки, квартири та інші приміщення.

З метою більш плідної роботи з залучення громадян, які надають послуги по здачі в найм або в оренду житлових будинків, квартир та інших приміщень як громадянам, так і юридичним особам з метою одержання доходу та контролю за дотриманням чинного податкового законодавства зазначеними громадянами, необхідно залучити кваліфікованих працівників податкових інспекцій, працівників податкової міліції, житлово-комунальних підприємств, а також координувати спільні дії з працівниками органів внутрішніх справ. Першочергово слід провести підготовчу роботу щодо виявлення громадян - здавачів житла в найм або в оренду шляхом використання відомостей з рекламних оголошень, що надаються у пресі, на телебаченні, по радіо та в інших місцях, а також зведеної інформації про зареєстровані договори оренди житлово-комунальними підприємствами, яка надається ДПІ відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 19 М 1029 '' Про вдосконалення порядку здачі в оренду житлових приміщень". Зазначену інформацію де згрупувати по вулицях, районах міста або по нумерації абонентських телефонів, з''ясувати хто надає за: послуги: юридична чи фізична особа.

З метою виявлення більш повної інформації про житло,яке здається необхідно з''ясувати: кількість кімнат, район; наявність телефона, телевізора, меблів, поверх; який термін здачі, вартість оренди на місяц е попередня оплата; потім з''ясувати адресу, за якою здається квартира.

При обстеженні об''єкта здачі в найм чи оренду в міській місцевості необхідно встановити за / домових книг, а в сільській місцевості - за погосподарськими книгами сільських Рад, хто з громадян, входять до складу членів господарства (квартироздавача), проживає у нього в поточному році і протягом останнього часу, можливо здаються нежитлові приміщення, кому, та на який термін.

Після цього, податковий інспектор шляхом особистого опитування громадян, які здають та орендують: квартири чи інші приміщення, виявляє розмір орендної плати, отриманої квартироздавачем від квартиронаймача приміщення в місяць та за весь період, що обстежується. Ці дані обов''язково повинні бути стверджені підписами квартиронаймачів в акті обстеження.

У містах і населених пунктах, де розміщені навчальні заклади, потрібно дати запит даних щодо учнів та студентів,які не проживають в гуртожитках. Затребувати їх списки із зазначенням місця проживання та провести перевірку.

При проведенні документальних перевірок підприємств по прибутковому податку, особливо приватного бізнесу, слід звертати увагу, кому належить приміщення, яке використовується під офіс, здійснення виробничої діяльності та інші.

При перевірці державних та приватних нотаріусів по правильності справляння державного мита податковий інспектор повинен з''ясувати кількість зареєстрованих договорів про здачу в оренду приміщення, зробити відповідні виписки з необхідними відомостями та доповісти керівництву ДПІ для організації перевірки відомостей та виявлення платників податку.

Нерідко квартироздавачі з метою заниження доходу від квартздачі завищують витрати на утримання приміщення, зокрема, суму витрат на опалення та освітлення приміщення за їх рахунок (при визначенні витрат на опалення враховується опалювальний сезон, джерела придбання палива, діючі в даній місцевості ціни. Суми витрат на освітлення підлягають виключенню із валового доходу квартироздавача на підставі відповідних документів на оплату електроенергії, що споживається, пропорційно долі, яка приходиться на здану в аренду квартиру або приміщення, та інші витрати.

Розглянемо особливості перевірки громадян, які займаються ремонтом та обслуговуванням транспортних засобів.

Обов''язковою умовою, без якої інспектор податкової інспекції не може провести кваліфікованої перевірки діяльності таких громадян - є вивчення і знання технології діяльності, що перевіряється. До того, як провести перевірку, інспектор повинен з''ясувати: з чого складається виробничий процес, яке застосовується обладнання, які витрати часу на ті чи інші роботи і тому подібне, тобто повинен мати контрольний матеріал для перевірки цієї діяльності.

Такими матеріалами можуть бути відомості підприємств, які займаються аналогічною діяльністю (СТО, майстерні по ремонту автомобілів) про витрати часу на виконання тих чи інших робіт по ремонту чи обслуговуванню транспортних засобів, про норми витрат матеріалів та запасних частин на відповідні послуги їх вартість, дані про доходи від такої діяльності фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, прейскуранти цін організацій та інших підприємців на ті чи інші види робіт.

При встановленні фактів ремонту автотранспортних засобів громадянами, податковий інспектор повинен фіксувати їх державні реєстраційні номери для подальшого опитування власників цих транспортних засобів з метою встановлення розміру винагороди, яку він сплатив особі, яка проводила ремонт, про що складається відповідний акт. В цьому акті також повинно зазначатися, за чий рахунок придбавались запасні частини і протягом якого часу проводився ремонт.

Як показує практика обстеження об'єктів проведення ремонтів мають місце непоодинокі факти, коли громадяни, які здійснюють ремонт, посилаються на те, що транспортний засіб належить родичам або знайомим. В цьому випадку потрібно обов''язково брати пояснення з цих осіб. в яких повинно зазначатися: чий транспортний засіб знаходився на ремонті, адреса власника.-скільки часу витрачено на ремонт та розмір винагороди за ремонт. Це робиться для того. щоб порівняти отримані відомості з відомостями власника транспортного засобу. Крім того, для встановлення власника транспортного засобу подається запит до місцевої Державної автомобільної інспекції.

З питань документальної перевірки вказаних фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності потрібно дотримуватись методичних рекомендацій щодо проведенню документальних перевірок по податках з фізичних осіб, які надсилались листом від 26.06.97 МІ 7-0217/10-5017.


 
 

Цікаве

Загрузка...