WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

Підставою для обчислення і сплати акцизного збору із ввезених на теріторію України товарів (продукції) є вантажна митна декларація.

Суб'єкти підприємницької діяльності, які імпортують підакцизні товари (продукцію), при перетині кордону в обов'язковому порядку їх декларують і подають органам митного контролю декларацію у двох примірниках, один з яких надсилається до податкової інспекції за місцем знаходження суб'єкта підприємницької діяльності для справляння акцизного збору.

За наявності у комітента вантажної митної декларації оподатковуваний оборот обчислюється від митної вартості, перерахованої за курсом НБУ, що діє на день подання митної декларації (закупівлі товару).

Описуючи порядок оподаткування фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, слід враховувати те, що, як правило, у них відсутні вантажно-митні декларації, розрахункові, платіжні і транспортні документи із закупівлі товарів, здійснених за іноземну валюту.

Однак, відсутність будь-яких документів щодо закупівлі товарів, в тому числі і підакцизних, не означає, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності не мають об'єктів оподаткування і не виступають платниками акцизного збору. У випадку відсутності документів на закупівлю у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, оподаткування спрямовується на валовий дохід, що, як правило, збільшує суми податків. Аналогічно розроблений і порядок визначення акцизного збору.

Так, у п. 26 "Інструкції про порядок обчислення і сплати акцизного збору" зазначається, що у випадку відсутності у громадян, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і мають постійне місце проживання в Україні, платіжних, розрахункових і транспортних документів із закупівлі підакцизних товарів у підприємств або громадян України із зазначенням точної адреси, імені, по-батькові, оподатковуваний оборот при реалізації (використанні) підакцизних товарів обчислюється в них, виходячи з вартості реалізації цих товарів.

Це свого роду "заборона" для громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, торгувати товарами, на які встановлені високі ставки акцизного збору. У разі реалізації такими підприємцями імпортних товарів, на які відсутні документи про сплату акцизного збору при їх розмитненні, акцизний збір нараховується на загальних підставах виходячи з митної вартості на аналогічні товари, обчисленої з цін на них у провідних країних-експортерах зазначених товарів. Однак, громадяни, як правило, не можуть підтвердити ціни, які існують у провідних країнах-експортерах на товари, аналогічні яким вони продають. Тому оподаткування, знову ж таки, найчастіше спрямовується на валовий доход.

Практика свідчить, що громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, не торгують підакцизними товарами імпортного виробництва, оскільки така діяльність не приносить доходу і часто призводить до збитків через високі ставки акцизного збору.

2.5.3. Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

З 1 липня 1999 року суб'єкти підприємницької діяльності, які реалізують алкогольні напої та пиво в оптово-роздрібній торговельній мережі, стали платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. У системі оподаткування з'явився ще один вид податку.

Порядок справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.99 р. № 1170, й досі викликає багато запитань. Проте деякі моменти уже враховано в новій постанові Кабінету Міністрів України від 25.11.99 р. № 2152 "Про внесення змін до Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства".

Цією постановою визначено головне — що є об'єктом обкладення збором.

На сьогодні об'єктом обкладення збором є виручка, отримана на кожному етапі реалізації в оптово-роздрібній мережі та у мережі громадського харчування алкогольних напоїв і пива, які включаються в суму торговельного обороту.

Отже, якщо раніше у випадку кількаразового перепродажу на території України однієї й тієї самої партії алкогольних напоїв та пива платником збору був той суб'єкт підприємницької діяльності, який отримав зазначену партію від товаровиробника та одержав виручку від реалізації (відповідно до спільного листа Державної податкової адміністрації України та Комітету з питань садівництва, виноградарства та виноробної промисловості України від 05.08.99 р. № 11523/7/16-2317), то тепер платниками збору є всі (крім підприємства-виробника), хто реалізує зазначену продукцію незалежно від того, скільки разів продукцію було перепродано. І кожного разу об'єктом оподаткування буде виручка, а не націнка.

Наприклад, оптовик придбав партію пива на заводі, реалізував її іншій фірмі, а та, у свою чергу, — магазину. Тоді платниками 1-відсоткового збору будуть і оптовик, і фірма- покупець, і магазин.

Роздрібний продаж товарів споживачеві за готівку відповідно до законодавства може здійснюватися лише через ЕККА, який фіксує фактично отримані гроші. Закон України від 19.12.95 р. № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" при визначенні місця торгівлі також зазначає, що це місце реалізації товарів має бути обладнано електронним контрольно-касовим апаратом або товарно-касовою книгою, в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв.

Відповідно до Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99 "Про внесення змін до Указу Президента України від 03.04.98 р. № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" збір на розвиток вмноградарства, садівництва і хмелярства не входить до переліку податків, які не повинні сплачувати платники єдиного податку (ст- 7). Тому у разі реалізації такими суб'єктами пива вони є платниками збору на загальних підставах.

2.5.4.Збір на обов'язкове пенсійне страхування.

Згідно Закону України "Про збір на обов'язкове пенсійне страхування" платниками даного збору є:

1. суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які використовують працю найманих працівників;

2 . фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які не використовують працю найманих працівників, адвокати, приватні нотаріуси.

Об'єктами оподаткування є:

1. фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень, які підлягають оплаті податком на доходи фізичних осіб (прибутковим податком з громадян);

2. сума оподаткованого доходу.

Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України.

На обов'язкове державне пенсійне страхування встановлена ставка збору для платників податку фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності - 32% від об'єкта оподаткування (оподаткованого доходу).

Таблиця 2.5

Надходження збору на обов'язкове державне пенсійне страхування від громадян-підприємців у Теофіпольському районі Хмельницької області в 1997- 2000 рр.

Показники

1997

1998

1999

2000

Фактично надійшло внесків до Пенсійного фонду тис. грн.

23,9

38,0

73,0

94,5

Дані вищеприведеної таблиці № 2.5. свідчать, що сума надходжень до Пенсійного фонду України від фізичних-підприємців зростає, це можна обгрунтувати як зростання загальної кількості підприємців як платників даного збору так і зростанню ставки збору, яка у 1995 р. була 9%, а на даний час - 32% від оподатковуваного доходу.

2.5.5.Збір на обов'язкове соціальне страхування.

Згідно Закону України "Про розмір внесків на деякі види загального обов'язкового державного соціального страхування" , який срямований на запровадження Закону України "Про загальнообовязкове держане соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" та Закону УКраїни "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" платниками збору (у тому числі на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття) є:

1. суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які використовують працю найманих працівників;

2. фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які не використовують працю найманих працівників, а також адвокати, приватні нотаріуси.

Об'єктом оподаткування є:

1. фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень, які підлягають обкладанням прибутковим податком з громадян;

2. сума оподаткованого доходу.

Суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи сплачують збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття за ставкою - 0,5% від об'єкта оподаткування.


 
 

Цікаве

Загрузка...