WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

Оподаткування пiдприємницької дiяльностi - Дипломна робота

При звільненні найманого працівника та працевлаштуванні іншого субєкт підприємницької діяльності самостійно вносить до Книги відповідні записи та нові відомості щодо найманого працівника згідно з виданою Довідкою про трудові відносини з платником єдиного податку.

Якщо протягом календарного рокуприйнято рішення про відмову від застосування спрщеної системи оподаткування, обліку та звітності, фізична особа- платник єдиного податку повинна подати не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного періоду(кварталу) заяву про відмову від застосування спрщеної системи оподаткування та повернути Свідоцтво разом з усіма довідками до органу державної податкової служби, який їх видав.Слід мати на увазі, що автоматично втрачається можливість застосування протягом цього календарного року спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу на календарний рік.

Враховуючи те, що фізичні особи, які сплачують єдиний податок, не є платниками ПДВ, такі суб'єкти підприємницької діяльності відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість":

  • не мають права при продажі будь-якої продукції (товарів, робіт, послуг) виписувати податкову накладну і вказувати в ній суму ПДВ;

  • не мають права на податковий кредит по сумах податку, сплачених при придбанні товарів (робіт, послуг) на митній території України і при їхньому ввозі на митну територію України, а також не мають права на відшкодування податку, сплаченого постачальникам у зв'язку з придбанням товарів, вивезених за межі митної території України, або робіт, (послуг), призначених для використання і споживання за межами митної території України; зазначені суми податку включаються у вартість товарів (робіт, послуг). Операції з подальшого продажу товарів (робіт, послуг) як покупних, так і власного ви робництва, здійснюються без на рахування ПДВ.

Сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань такого платника податку. Доходи одержані платником єдиного податку не включаються до складу його сукупного оподаткованого доходу за підсумками звітного року.

Суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи перераховують суми єдиного податку на окремий рахунок відділень Державного казначейства України, яке перераховує суми поступлень у таких розмірах:

- до місцевого бюджету - 55%;

- до Пенсійного фонду - 40%;

- на обов'язкове соціальне страхування - 5%.

Суб'єкт малого підприємництва - фізична особа, який сплачує єдиний податок не є платником таких податків і зборів (обов'язкових платежів):

- податку на додану вартість;

- прибуткового податку з громадян;

- збору на обов'язкове соціальне страхування;

- збору на відрахування до Пенсійного фонду;

- ринкового збору;

- збору на видачу та розміщення об'єктів торгівлі.

2.5.Інші податки та збори (обов'язкові платежі), що справляються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності.

До неменш важливих податків, що справляються з суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб відносяться: непрямі податки, такі як податок на додану вартість, акцизний збір, збір на обов'язкове пенсійне страхування, збір на обов'язкове соціальне страхування та поступлення від місцевих податків платниками яких є підприємці.

Таблиця 2.3

Динаміка поступлень непрямих податків по Теофіпольському відділенні Красилівської МДПІ

Види податків

1997 р.

1998 р.

1999 р.

2000 р.

Iк 2001р.

Всього надходжень (тис.грн.)

1635

2208

2626

3986

1323

Всього непрямих податків(тис.грн.)

809,0

1100

1268,0

1863,0

612,5

В т.ч. від під-приємницької ді-яльності(тис.грн)

12,1

19,8

25,4

42,8

15,3

Питома вага (%)

1,5

1,8

2,0

2,3

2,5

Саме розгляду цих податків буде приділена наша увага, використовуючи практичні матеріали роботи Теофіпольського відділення Красилівської МДПІ Хмельницької області.

2.5.1.Податок на додану вартість, платники, об'єкт

оподаткування.

Одним з основних нормативних документів, які регулюють питання оподаткування приватних підприємців, є Закон України від 03.04.97 р. №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами і доповненнями, який набув чинності з 01.10.97 р.

До набуття чинності вищевказаного Закону при обчисленні і сплаті цього податку необхідно було керуватися положеннями Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. №14-92 "Про податок на додану вартість", який передбачав різний порядок оподаткування для виробничих підприємств, підприємств торгівлі та приватних підприємців.

З набуттям чинності Закону України "Про податок на додану вартість" значно змінився порядок обчислення і сплати податку на додану вартість для всіх платників податку, а отже, і для приватних підприємців.

Розглянемо зміни, що торкнулися процедури обчислення податку на додану вартість підприємцями які сплачують прибутковий податок за попереднім порядком (з використанням шкали ставок для обчислення прибуткового податку).

Порядок обчислення, сплати і відшкодування сум податку на додану вартість, а також порядок заповнення звітних, облікових та платіжних документів став єдиним для всіх платників податку. Всі норми Закону поширюються однаково як на юридичних, так і на фізичних осіб, зареєстрованих як платники податку на додану вартість.

Відповідно до Закону приватні підприємці (за визначенням пункту 1.2. статті 1 Закону - це "фізичні особи, які здійснюють діяльність, віднесену до підприємницької згідно із законодавством") також включені до числа осіб, які за певних умов є платниками податку на додану вартість. Тількі ці умови у порівнянні з Декретом змінилися.

З 01.10.97 р., щоб стати платником податку на додану вартість, підприємцеві необхідно зареєструватися у податковому органі за місцем його знаходження. Для фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності місцем знаходження є місце його проживання (постійне або тимчасове). Відповідно реєстрація громадянина - підприємця як платника податку на додану вартість здійснюється у податковій інспекції за місцем його проживання. Такий порядок реєстрації встановлений Положенням про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.94 р. №276 (у редакції від 25.01.96 р. "125). При реєстрації підприємця як платника податку на додану вартість у податковому органі йому присвоюється індивідуальний податковий номер.

З набуттям чинності Закону підприємцеві - платнику податку на додану вартість необхідно подавати до податкового органу за своїм місцезнаходженням окрему податкову декларацію з податку на додану вартість, яка заповнюється підприємцем на підставі книги обліку придбання і книги обліку продажу товарів (робіт, послуг). Крім того, тепер підприємець самостійно визначає суму податку на додану вартість, яку необхідно перерахувати до бюджету.

З 01.10.97 р. платниками податку на додану вартість є приватні підприємці, обсяг оподаткованих операцій з продажу товарів (робіт, послуг) яких протягом будь-якого періоду з останніх 12 календарних місяців перевищував 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Така необхідність виникла у зв'язку з тим, що, коли сума доходу, отриманого в зазначеному періоді, перевищила 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, підприємець зобов'язаний своєчасно зареєструватися як платник податку, вести облік податку на додану вартість, подавати звітність і сплачувати податок. Зареєструватися необхідно не пізніше 20-го календарного дня після закінчення місяця, починаючи з якого сума доходів, отриманих за останні 12 календарних місяців, буде перевищувати 3 600 неоподатковуваних мінімумів.

Однак пунктом 9.3. Закону передбачено, що платниками податку на додану вартість за власним бажанням можуть стати і приватні підприємці, які не підпадають під визначення платника податку, оскільки обсяг здійснюваних ними оподатковуваних операцій з продажу товарів за визначений Законом період менше 3600 неоподатковуваних мінімумів громадян.

Також платниками податку на додану вартість є приватні підприємці, які :

- ввозять (пересилають) товари на митну територію України;

  • здійснюють на митній території України підприємницьку діяльність з торгівлі за готівку незалежно від обсягів продажу, за винятком фізичних осіб, які здійснюють торгівлю на умовах сплати ринкового збору в порядку, встановленому законодавством;

  • надають послуги, пов'язані з перевезенням пасажирів або вантажів транзитом через митну територію України.


 
 

Цікаве

Загрузка...