WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування малих пiдприємств - Дипломна робота

Оподаткування малих пiдприємств - Дипломна робота

- заходів щодо раціонального використання й охорони землі, підвищення родючості грунтів;

- відшкодування власникам землі і землекористувачам витрат, які пов'язані з веденням господарства на землях гіршої якості;

- розвитку інфраструктури населених пунктів.

Плата за землю надходить за рахунок місцевих бюджетів.

Порядок обчислення і сплати податку на землю регулюється Законом України "Про плату за землю" від 19 червня 1996 року.

Плата за землю стягується у вигляді земельного податку або орендної плати і встановлюється залежно від грошової оцінки землі. Власники землі сплачують земельний податок. За земельні ділянки, передані в оренду, стягується орендна плата.

Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, що перебуває у власності або користуванні (в тому числі й на умовах оренди). Платниками є власники землі та землекористувачі (в тому числі орендарі).

Стягуючи плату за землю, дотримуються такого розмежування: землі сільськогосподарського призначення (придатні для сільськогосподарського виробництва або призначені для цієї мети); землі населених пунктів (у межах населених пунктів, встановлених законодавством).

Плата за землі сільськогосподарського призначення. Ставки земельного податку встановлюються з 1 гектара сільськогосподарських угідь у процентах від їхньої грошової оцінки.

Плата за землі населених пунктів. Ставки земельного податку встановлюються в розмірі 1% від грошової оцінки. Якщо грошової оцінки ділянок не проведено, то використовують середні ставки земельного податку (у копійках за 1 квадратний метр). Ці ставки диференційовано залежно від кількості населення в населеному пункті: вони збільшуються із збільшенням його кількості.

Передбачено також застосування підвищених коефіцієнтів до встановлених ставок у населених пунктах курортних зон Чорноморського узбережжя, гірських і пригірських районах Карпат, в інших рекреаційних районах.

Місцеві Ради можуть диференціювати і затверджувати ставки (виходячи із середніх ставок) податку залежно від місцезнаходження земельної ділянки на території населеного пункту та її функціонального використання.

З 1 липня 1997 року ставки податку на землю підвищені в 1,81 раза проти ставок, передбачених Законом "Про плату за землю".

Юридичні особи самостійно обчислюють суму земельного податку щорічно станом на 1 січня і до 1 лютого надають відповідні дані податковій адміністрації. Податок нараховується з дня виникнення права власності або користування ділянкою.

Якщо земельна ділянка, що на ній розміщено будівлю, перебуває у спільній власності кількох юридичних осіб, земельний податок нараховується кожному з них, пропорційно до його частки власності на будівлю.

Щодо знов введених земельних ділянок, розрахунки податку здійснюються протягом місяця з дня виникнення права власності або користування ділянкою.

Платники земельного податку (крім виробників сільськогосподарської та рибної продукції, а також фізичних осіб) вносять податок щомісяця (до 15 числа наступного за звітним місяця). Виробники сільськогосподарської та рибної продукції, а також фізичні особи вносять податок до 15 серпня – 15 листопада поточного року.

Розмір, умови і термін внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою учасників договору оренди – орендодавця (власника) та орендаря.

Суб'єкти господарської діяльності сплачують земельний податок за рахунок їхнього прибутку. Одночасно земельний податок включається до складу валових витрат. Отже, він зменшує суму оподатковуваного прибутку, а відтак, і податку на прибуток. Крім того, для підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, сума нарахованого податку на прибуток зменшується на суму податку на землю, що використовується в сільськогосподарському обороті.

За несвоєчасну сплату земельного податку стягується штраф (пеня) у розмірі 0,3% суми заборгованості за кожний день несплати. Розмір пені за несвоєчасне внесення орендної плати передбачається в договорі оренди: однак вона не повинна перевищувати розміру пені за несвоєчасну сплату податку на землю.

Згідно з Указом Президента України від 18 червня 1998 року "Про фіксований сільськогосподарський податок" з 1 січня 1999 року передбачено внесення змін в оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, котрі використовують землю як засіб виробництва.

1. Для сільськогосподарських товаровиробників встановлюється фіксований сільськогосподарський податок замість таких сьогодні чинних податків і зборів:

- податок на прибуток підприємств;

- плата (податок) за землю;

- податок з власників транспортних засобів;

- комунальний податок;

- збір на обов'язкове державне пенсійне страхування;

- збір на обов'язкове соціальне страхування;

- збір у Фонд ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;

- збір на фінансування будівництва автошляхів;

- збір у Державний інноваційний фонд;

- збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету.

2. Платниками фіксованого сільськогосподарського податку є сільськогосподарські товаровиробники різних організаційно-правових форм господарювання та власності, в яких валовий дохід від операцій з продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, перевищує 50% загальної суми валового доходу підпрємства.

3. Не можуть бути платниками фіксованого сільськогосподарського податку:

- сільськогосподарські товаровиробники, у яких валовий дохід від операцій з продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки становить менше 50% загальної суми валового доходу;

- сільськогосподарські товаровиробники, у яких сума податків і зборів, включених до складу фіксованого сільськогосподарського податку, що її було нараховано у 1997 році, перевищує суму фіксованого податку, нараховану згідно з нормами указу, більше ніж у 2 рази.

4. За об'єкт оподаткування береться площа сільськогосподарських угідь, переданих сільськогосподарському товаровиробнику у власність або на умовах оренди.

5. Ставки фіксованого сільськогосподарського податку встановлюються з 1 гектара сільськогосподарських угідь у процентах до грошової їх оцінки в таких розмірах:

- для ріллі, сіножатей та пасовищ – 1,3;

- для багаторічних насаджень – 0,3.

6. Платники фіксованого сільськогосподарського податку визначають його остаточну суму за підсумками звітного (податкового) року і сплачують до 20 січня року, що настає за звітним.

Протягом звітного (податкового) року щомісяця (до 20 числа) вказаний податок сплачується рівними частинами, але не менше 60% сум податків і зборів, включених до складу фіксованого сільськогосподарського податку за попередній звітний (податковий) рік.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.Кошти, що надходять від стягнення податків, спрямовуються на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування; проведення природоохоронних заходів на водоймищах. Податок зараховується в бюджети місцевого самоврядування.

Порядок обчислення і сплати податку з власників транспортних засобів регулюється Законом України "Про податок з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів" від 18 лютого 1997 року

Платниками податку є підприємства, організації, установи – власники транспортних засобів та інших машин і механізмів.

Згідно із законодавством, об'єктами оподаткування є автомобілі (легкові, вантажні, спеціального призначення); колісні трактори; мотоцикли, яхти, судна парусні, човни моторні і катери. Не є об'єктами оподаткування: трактори на гусиничному ходу; машини та механізми для сільськогосподарських робіт; автомобілі швидкої допомоги та пожежні; транспортні засоби (підйомні і самохідні, що використовуються на заводах, складах, у портах для перевезення вантажів на короткі відстані).

Ставки податку визначені в розрахунку на рік: зі 100 кубічних сантиметрів потужності двигуна, з 1 кВт потужності двигуна, з 1 сантиметра довжини транспортного засобу. Усі ставки податку встановлені в ЄВРО за видами транспортних засобів і диференційовані залежно від потужності двигуна, виду транспортного засобу, його призначення й використання.

Обчислення податку здійснюється, виходячи з даних про кількість транспортних засобів станом на 1 січня поточного року. Якщо транспортні засоби отримані в другому півріччі, то податок сплачується в половинному розмірі.

Податок сплачується перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів за період до наступного технічного огляду.

Сплата податку здійснюється у валюті України, розраховується за валютним курсом Національного Банку на перший день кварталу, в якому сплачується податок, і залишається незмінною до кінця кварталу.


 
 

Цікаве

Загрузка...