WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування малих пiдприємств - Дипломна робота

Оподаткування малих пiдприємств - Дипломна робота

Якщо за результатами звітного періоду сума податкового кредиту перевищує суму податкових зобов'язань платника податку на додану вартість, різниця підлягає відшкодуванню платнику податку з Державного бюджету.

Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті в бюджет або сума податкового кредиту, що відшкодовується з бюджету, визначається на підставі податкової декларації за звітний період. Відшкодування з бюджету податкового кредиту платнику податку на додану вартість має бути здійснене протягом місяця, що настає за звітним періодом. На вимогу платника податку сума бюджетного відшкодування може бути повністю або частково зараховуватись в суму наступних платежів (тільки з податку на додану вартість).

Суми податкового кредиту, не відшкодовані платнику податку у встановлений термін, є бюджетною заборгованістю. На суму цієї бюджетної заборгованості нараховується пеня в розмірі 120% від облікової ставки Національного Банку України, що діяла на час виникнення заборгованості, включаючи день її погашення.

Вибираючи податковий період, платник має врахувати можливість отримання бюджетного відшкодування податкового кредиту. Таке відшкодування безпосередньо пов'язане з податковим періодом.

Для платників податку, в яких обсяг операцій, що оподатковуються, за попередній календарний рік перевищує 7200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оподатковуваний (звітний) період дорівнює календарному місяцю. При цьому сплата податку на додану вартість має здійснюватись не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним періодом.

Платники податку, в яких обсяг оподатковуваних операцій є меншим, ніж вказано вище, самі визначають податковий період. Він може дорівнювати календарному місяцю або кварталу. Заяву про своє рішення платник податку подає в податковий орган за місяць до початку календарного року. Протягом календарного року можлива заміна квартального податкового періоду на місячний за заявою платника податку.

Платник податку на додану вартість, що використовує квартальний податковий період, але здійснює експортні операції з продажу товарів (робіт, послуг), може одержувати бюджетне відшкодування частини податкового кредиту за результатами двох перших місяців кварталу.

Здійснення розрахунків з бюджетом щодо податку на додану вартість, можливість отримання бюджетного відшкодування податкового кредиту, яке впливає на фінансово-господарську діяльність підприємства, залежить від часу виникнення податкових зобов'язань.

Час (дата) виникнення у платника податкових зобов'язань внаслідок продажу ним товарів (робіт, послуг) має деякі особливості залежно від умов продажу, учасників цього процесу, форми розрахунків.

1. за звичайного продажу товарів (робіт, послуг) датою виникнення податкових зобов'язань є дата, що припадає на податковий період, протягом якого відбулося зарахування коштів від покупця, замовника на банківський рахунок постачальника в оплату за продані товари (роботи, послуги).

2. за здійснення бартерних операцій дата виникнення податкових зобов'язань – це :

- дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) – дата оформлення документа, що підтверджує факт виконання робіт (послуг);

- дата оприбуткування товарів, а для робіт (послуг) – дата оформлення документа, що підтверджує факт отримання робіт (послуг);

3. за бартерних операцій з нерезидентами датою виникнення податкового зобов'язання є :

- дата оформлення експортної митної декларації, що підтверджує вивезення товарів, а для робіт (послуг) – дата оформлення документа, що підтверджує факт надання робіт (послуг) нерезиденту;

- дата оформлення імпортної митної декларації, що підтверджує отримання товарів, а для робіт (послуг) – дата оформлення документа, який підтверджує факт отримання робіт (послуг) платником податку;

4. за продажу товарів (робіт, послуг) з оплатою за рахунок бюджетних коштів датою виникнення податкових зобов'язань є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації в будь-якому вигляді, включаючи зменшення заборгованості платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

5. за імпорту товарів датою виникнення податкових зобов'язань є дата оформлення ввізної митної декларації з вказаною в ній сумою податку, що підлягає сплаті. За імпорту робіт (послуг) датою виникнення податкових зобов'язань є дата списання коштів з розрахункового рахунку платника податку в оплату робіт (послуг) або дата оформлення документа, що підтверджує факт виконання робіт (послуг) нерезидентом.

Відповідно до Указу Президента України від 7 серпня 1998 року "Про деякі зміни в оподаткуванні" відбуваються певні зміни порядку сплати податку на додану вартість та відшкодування вхідного податку на додану вартість з Державного бюджету.

По-перше, визначену за результатами звітного періоду суму податку на додану вартість до відшкодування передбачається зарахувати на зменшення податкових зобов'язань платника податку протягом трьох наступних за звітним періодів. Однак це не стосується випадків, коли сума податку на додану вартість до відшкодування виникає за здійснення операцій, які оподатковуються за нульовою ставкою.

Ця зміна негативно вплине на фінансовий стан підприємства. Чинна згідно з Законом "про податок на додану вартість" норма зобов'язує провести відшкодування вхідного податку на додану вартість за рахунок коштів Державного бюджету протягом 40 днів.

По-друге, з метою скорочення заборгованості (недоїмки) платників податку передбачено зарахувати суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість в рахунок інших податків і зборів, що сплачуються відповідним платником податку до Державного бюджету. Чинна згідно з Законом "Про податок на додану вартість" норма передбачає використання суми бюджетного відшкодування лише в рахунок платежів за податок на додану вартість. Передбачувана зміна може позитивно вплинути на фінансовий стан підприємств.

Згідно з вищевказаним Указом вже з 1 жовтня 1998 року вносяться зміни щодо дати виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту. Виникнення податкових зобов'язань матиме місце з моменту відвантаження товарів, фактичного надання послуг. Датою виникнення права на податковий кредит буде час отримання товарів, а не його сплати. Це має зменшити іммобілізацію оборотних коштів підприємства на оплату вхідного податку на додану вартість.

При цьому передбачається зберегти порядок визначення дати виникнення податкових зобов'язань (за датою оплати) для таких груп товарів: вугілля та вугільні брикети, електрична, теплова енергія, газ, послуги з водопостачання.

Місцеві податки і збори. Порядок обчислення і сплати місцевих податків і зборів визначений Декретом Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року "Про місцеві податки і збори". Цим Декретом було визначено 17 видів платежів у місцевий бюджет. З прийняттям в лютому 1997 року нового варіанта Закону України "Про систему оподаткування" встановлено 16 видів платежів: 2 місцевих податки (комунальний податок і податок з реклами) і 14 зборів. Від 1 січня 2000року в дію введено Указ Президента України "Про місцеві податки і збори", в якому кількість зборів скорочено до 11 (збір за здійснення зарубіжного туризму; готельний збір; збір за паркування автотранспорту; ринковий збір; збір за видачу ордера на квартиру; курортний збір; збір за право використання місцевої символіки; збір за проведення аукціону, конкурсного розпродажу і лотерей; збір за проїзд по території автономної республіки Крим та прикордонних областей автотранспорту, що прямує за кордон; збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгової сфери послуг; збори за надання земельних ділянок для будівництва об'єктів виробничого і невиробничого призначення, індивідуального житла та гаражів у населених пунктах).

Місцеві податки і збори включаються до складу валових витрат, виключаються з валового доходу, а отже, зменшують суму оподатковуваного прибутку.

Місцеві податки і збори суб'єкти господарювання відносять на собівартість продукції (робіт, послуг), що впливає на формування їхнього прибутку.

Органи місцевого самоврядування мають право :

- запроваджувати тільки ті податки і збори, що передбачені законодавчими актами;

- встановлювати ставки, що не перевищують граничних розмірів, передбачених законодавчими актами;

- встановлювати додаткові пільги для окремих платників податку (встановлення ставки нижче за мінімальну, звільнення від оподаткування).

Платниками комунального податку є всі юридичні особи. Від сплати податку звільняються сільськогосподарські підприємства, планово-дотаційні організації, бюджетні установи.

Об'єктом для розрахунку податку є фонд оплати праці. Останній обчислюється множенням середньоспискової кількості працівників на місячний неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Граничний розмір ставки податку- 10% від об'єкта оподаткування (фонду оплати праці).


 
 

Цікаве

Загрузка...