WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування малих пiдприємств - Дипломна робота

Оподаткування малих пiдприємств - Дипломна робота

- товарів, робіт, послуг (за винятком підакцизних товарів, грального бізнесу) підприємствами, що засновані всеукраїнськими громадськими організаціями інвалідів. На цих підприємствах інваліди повинні становити не менше 50% загальної кількості працюючих, а фонд оплати їхньої праці – не менше 25% суми загальних витрат на оплату праці.

2. Операції з надання послуг:

- перевезення пасажирів міським і приміським пасажирським транспортом, автомобільним транспортом у межах районів (за умови, що тарифи на такі перевезення регулюються законодавчо);

- ремонт шкіл, дошкільних установ, інтернатів, установ охорони здоров'я;

- оброблення землі сільськогосподарськими виробниками багатодітним сім'ям, інвалідам, ветеранам, самотнім особам і особам, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, школам, дошкільним установам, інтернатам, установам охорони здоров'я в сільській місцевості;

- послуги освіти, які надаються установам освіти, що мають відповідний дозвіл;

- послуги з виховання і навчання дітей у дитячих музичних школах, художніх школах, школах мистецтв;

- послуги, що надаються установами охорони здоров'я, які мають спеціальний дозвіл на надання таких послуг;

- доставка пенсій і грошової допомоги населенню.

3. Операції з виконання робіт:

- будівництво за рахунок коштів інвесторів житла для військовослужбовців, ветеранів війни, членів сімей військовослужбовців, що загинули при виконанні службових обов'язків;

- будівництво житла, що здійснюється за рахунок коштів фізичних осіб за умови передачі його у власність тим самим фізичним особам.

4. Операції з передачі:

- земельних ділянок, що знаходяться під об'єктами нерухомості або незабудованої землі;

- безкоштовної передачі рухомого складу однією залізницею або підприємством залізничного транспорту іншим залізницям або підприємствам залізничного транспорту загального користування державної форми власності.

5. Операції завезення на митну територію України продуктів морського промислу, виловлених суднами України.

Встановлені такі джерела відшкодування вхідного податку на додану вартість:

1. для придбаних товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва, вхідний податок на додану вартість відшкодовується за рахунок сум податку на додану вартість, які надходять від реалізації продукції (робіт, послуг) суб'єктом господарювання, а також з коштів бюджету.

Такий самий порядок відшкодування вхідного податку на додану вартість встановлений щодо придбання основних фондів і нематеріальних активів, котрі підлягають амортизації. При цьому сплачений вхідний податок на додану вартість оформляється як податковий кредит. В обліку суми вхідного податку на додану вартість відносяться на розрахунки з бюджетом.

2. інше джерело відшкодування податку на додану вартість встановлене для суб'єктів господарювання, що здійснюють операції з продажу товарів (робіт, послуг), звільнених від оподаткування. У цьому разі суми податку на додану вартість, сплачені у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких включається до складу валових витрат виробництва. У цієї групи суб'єктів господарювання податок на додану вартість, сплачений під час придбання основних засобів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації, не відшкодовується, а відноситься на збільшення вартості основних засобів і нематеріальних активів. Отже, у таких підприємств вхідний податок на додану вартість не включається в податковий кредит.

3. якщо суб'єкт господарювання – платник податку – купує товари (роботи, послуги), вартість яких не відноситься до складу валових витрат виробництва і не підлягає амортизації, вхідний податок на додану вартість відшкодовується за рахунок відповідних джерел придбання товарів (робіт, послуг) і до складу податкового кредиту не включається.

Податковий кредит складається із сум податку на додану вартість, сплачених платником цього податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням: товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу); основних фондів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації. Податковий кредит дає підприємству право на відшкодування сплаченого податку на додану вартість у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), тобто вхідного податку на додану вартість. Тому важливе значення мають умови і час виникнення податкового кредиту, а також джерела і час його погашення.

Податковий кредит виникає (формується) в суб'єктів господарювання, що здійснюють операції з продажу товарів (робіт, послуг), які обкладаються податком на додану вартість. При цьому в суму податкового кредиту включається та частина сплаченого податку на додану вартість, що має відношення до придбаних товарів (робіт, послуг), які використані для реалізації оподатковуваних податком на додану вартість товарів (робіт, послуг).

Згідно з Законом "Про податок на додану вартість" застосовується дві ставки оподаткування: 20% і нульова ставка. Нульова ставка оподаткування податком на додану вартість застосовується до таких операцій:

- продаж товарів, що були вивезені (експортовані) платником податку за межі митної території України;

- продаж робіт (послуг), призначених для використання і споживання за межами митної території України;

- продаж товарів (робіт, послуг) підприємствами роздрібної торгівлі, що розміщені на території України в зонах митного контролю (безмитних магазинах);

- надання транспортних послуг з перевезення пасажирів і вантажів за межами митного кордону України;

- продаж вугілля та продуктів його збагачення, вугільних і торф'яних брикетів, електроенергії.

Не дозволяється застосування нульової ставки податку на додану вартість до операцій, що пов'язані з вивезенням (експортом) товарів (робіт, послуг), у тих випадках, коли ці операції звільнені від оподаткування на митній території України.

Таким чином, застосування нульової ставки оподаткування податком на додану вартість до перелічених вище операцій дає змогу включати в суму податкового кредиту податок на додану вартість на придбані товари (роботи, послуги), які оподатковуються за нульовою ставкою.

Підставою для включення податку на додану вартість у податковий кредит є податкова накладна, що передається покупцеві продавцем товарів (робіт, послуг). Податкову накладну складають у двох примірниках у момент виникнення податкового зобов'язання продавця. Оригінал податкової накладної передається покупцеві, а копія залишається у продавця. Податкова накладна є важливим розрахунковим і податковим документом. У разі звільнення від податку на додану вартість у податковій накладній робиться запис "Без податку на додану вартість" з посиланням на відповідні законодавчі документи.

Не дозволяється включати в податковий кредит витрати на сплату податку на додану вартість, що не підтверджені податковою або митною декларацією. За імпортування робіт (послуг) підтвердженням про факт виникнення податкового кредиту є акт прийняття робіт (послуг) або банківський документ, що свідчить про перерахунок грошей на оплату таких робіт (послуг).

Коли на час перевірки платника податку податковим органом включені до складу податкового кредиту суми не підтверджуються відповідними документами, до платника податку застосовуються фінансові санкції на суму непідтвердженого документами податкового кредиту.

Слід звернути увагу на дату виникнення права платника податку на податковий кредит. Вона залежить від виду операцій, що здійснюються, форми розрахунків. Можливі такі варіанти визначення дати виникнення податкового кредиту:

1. для звичайних операцій, пов'язаних з продажем товарів (робіт, послуг), - це дата списання коштів з банківського рахунку платника податку для оплати товарів (робіт, послуг), підтверджена податковою накладною.

2. для бартерних операцій – це дата здійснення заключної балансуючої операції.

3. для операцій, пов'язаних із завезенням (імпортом) товарів, - це дата оформлення ввізної митної декларації з вказаною в ній сумою податку.

4. за імпорту робіт (послуг) – це дата списання коштів з розрахункового рахунку платника податку для їх оплати або дата оформлення документа, що підтверджує факт виконання робіт (послуг) резидентом.

Погашення (відшкодування) податкового кредиту здійснюється насамперед за рахунок сум податку на додану вартість, що надходять від реалізації товарів (робіт, послуг) платника податку. Суми податку на додану вартість, що надходять від реалізації продукції (робіт, послуг), в обліку відносяться на кредит рахунку "Взаємовідносини з бюджетом".

Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті в бюджет суб'єктом господарювання – платником податку, визначається як різниця між загальною сумою його податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що виникли у зв'язку з продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, і сумою податкового кредиту, що сформувався протягом того самого періоду.


 
 

Цікаве

Загрузка...