WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облiк і аудит нематеріальних активів - Дипломна робота

Облiк і аудит нематеріальних активів - Дипломна робота

ЕОМ, на якій проводилося розв'язання даної задачі, володіє можливістю підключення в локальну обчислювальну мережу (ЛОМ), діючу в рамках підприємства. ЛОМ являє собою комунікаційну систему, що належить одній організації і що дозволяє, за допомогою єдиного передаючого середовища, з'єднувати один з одним однотипні або різнотипні засоби обчислювальної техніки. ЛОМ забезпечує просте і зручне об'єднання всіх засобів в межах виробничого комплексу.

Характеризуючи структуру зовнішньої пам'яті, необхідно зазначити, що ЕОМ обладнана двома типами зовнішніх запам'ятовуючих пристроїв, що

використовуються для зберігання програм і даних: накопичувачем на жорсткому магнітному диску (НЖМД) і накопичувачем на гнучких магнітних дисках (НГМД). НЖМД має в своєму розпорядженні форматовану ємність в розмірі 2,1 Гб, а НГМД - 1.44 Мб.

На ЕОМ встановлена операційна система М8 ^08 6.20. Операційна система - програмний засіб, що забезпечує підтримку роботи всіх програм і їх взаємодію з апаратними засобами ЕОМ, а також надання користувачеві можливості загального управління комп'ютером. Операційні системи розрізнюються архітектурою, можливостями, необхідними ресурсами, набором сервісних функцій, орієнтацією на типи мікропроцесорів, що використовуються і пр. У даний час на ЕОМ використовується велика кількість операційних систем, серед яких найбільше розповсюдження набули декілька сімейств, орієнтованих на уніфіковані мікропроцесори і відповідно на їх основі ЕОМ. Операційна система М8 005 6.20 є останньою версією, розробленою фірмою "МІСГ050П", яка забезпечує можливість реалізації широкого набору функцій.

Прикладне програмне забезпечення - програмні засоби, що використовуються практично у всіх областях застосування ЕОМ і що забезпечують обробку тексту, таблиць, графічне представлення даних, взаємодії з базами даних, комунікаційні функції, обробку відеоданих і інш. Обробка табличних даних - один з основних напрямів роботи на ЕОМ. Особливу роль при цьому грають табличні процесори, які часто складають ядро автоматизованих систем обробки даних. Важливий напрям їх використання - створення АРМ бухгалтера, автоматизація труда працівників облікових спеціальностей. Об'єктом табличної обробки є динамічна таблиця (ргеа<і5Ьееї). що містить цифрові або символьні дані. Це електронний еквівалент звичайного паперового облікового бланка, який містить ряд рядків і стовпців. Основними областями застосування прикладного програмного забезпечення табличної обробки даних є: адміністративне управління, бухгалтерські розра-

хунки, економіка і планування, підготовка звітів, зведення, розв язання задач аналізу.

Сучасні програми табличної обробки даних мають слідуючі основні показники: розмір динамічної таблиці - 255 рядків і 2999 стовпців; елемент таблиці може містити позначку, заголовок, формулу або значення; забезпечуються переміщення курсора за адресою або вмістом елемента з одночасним заповненням його даними, рекурсивні обчислення формул елементів на екрані, робота з частиною динамічної таблиці і арифметичні операції над ними, наявність спрощеної мови, макрокоманд, в т.ч. управління клавішами; перерахунок в фоновому режимі з одночасним редагуванням або роботою в іншому режимі; надбудова над основним пакетом табличної обробки для непідготовленого користувача, запити якого, складені на мові, близькій до природного, транслюються в команди програми. Мова програмування, що включає в себе команди маніпулювання таблицями, інструкції і синтаксис команд, є мовою програмування для обробки таблиць.

Рішення типової задачі розрахунку амортизаційних відрахувань нематеріальних активів проводилося на основі табличного процесора ЬОТи5 1-2-3 (фірма "Еошх") - найбільш широко поширеного програмного продукту табличної обробки даних. Пакет ЬОТЦ5 1-2-3 забезпечує введення і зберігання даних у вигляді таблиць, чисел, текстів, графіків, програм, баз даних і т.ін.; на його основі можна виконувати математичну і текстову обробку даних за допомогою вбудованих програмних засобів і шляхом створення макрокоманд.

Порівняльна характеристика даного класу ЕОМ. Перспективи використання обчислювальної техніки для розв'язання даного комплексу задач.

ЕОМ, що використовувалася при розв'язанні задачі, відноситься до класу міні ЕОМ, частка продажу якого на ринку складає в даний час більше за 30%. По прогнозах фахівців до 2000 року цей показник складе близько 50%. У залежності від ступеня портативності і автономності роботи (показника, що включає характеристики маси, габаритних розмірів, час автономної роботи від власних джерел живлення) в даний час виділяють слідуючі основні групи міні ЕОМ:

- портативні з сітьовим живленням (значне число моделей);

- малі переносні з батарейним живленням (найбільш широко представлені в даний час);

- мініатюрні (кишенькові) типу книги і блокнотного типу (записника) (значне число моделей);

- що транспортуються [62].

Дана модель відноситься до типу малих переносних ЕОМ з батарейним живленням. У них широко використовуються передові технології в області конструювання НМД і НГМД (мінімально можливі їх фізичні розміри) і друкарських плат, технологія поверхового монтажу. Моделі ІВМ РС АТ - сумісні мають невеликі розміри (300 Х 200 Х 50) мм і вагу (до 3 кг). У сучасних моделях використовуються високоефективні процесори типу Репгіит від 166 МГц і більш, мають плоскі екрани, що відповідають відеостандартам УСА і 5УОА. Висока швидкість виведення зображень дозволяє використовувати їх для виконання графічних робіт і для виконання редакторських настільних функцій. Сучасні моделі обладнані НМД типу "вінчестер" ємністю від 1 Гб; а як НГМД використовуються 3.5 дюймові диски ємністю 1,44 Мб.

Спеціальні засоби забезпечують управління переходом ЕОМ в режим зниженого енергоспоживання (при необхідності), в який також переводиться модель відповідними програмними засобами з відключенням НМД.

Основними тенденціями розвитку міні ЕОМ є різке підвищення їх продуктивності і обчислювальної потужності, зниження маси, габаритних розмірів і вартості, збільшення часу роботи від автономних джерел живлення. розширення комунікаційних можливостей.

За оцінками спеціалістів вже в найближчий час різко зросте сфера використання ЕОМ даного класу як загалом, так і при створенні і функціонуванні АРМ бухгалтера і працівників інших облікових

спеціальностей. Програмні засоби, що використовуються, забезпечують можливість розробки автоматизованих комплексів для створення АРМ конкретної задачі бухгалтерського обліку і економічного аналізу; обліку основних засобів, нематеріальних активів, виробничих запасів та ін. Для діалогової системи обліку при використанні ЕОМ характерна безпаперова інформаційна технологія обробки даних. Вся необхідна інформація для розв'язання функціональних облікових задач створюється, зберігається і вводиться у зовнішню пам'ять ЕОМ. Це забезпечує можливість її оперативної обробки для обліку, контролю, економічного аналізу і управління.

Можливість транспортування і використання моделей цього класу в будь-який зручний для користувача час в умовах відсутності мережевого живлення створює додаткові зручності і переваги в порівнянні з настільними і великими ЕОМ. Це дає можливість дійсно оперативної обробки інформації і отже більш ефективного розв'язання задач обліку і управління. У той же час порівняно висока вартість якісних моделей ЕОМ цього класу є значною проблемою на шляху більш широкого використання таких комп'ютерів в народному господарстві України.

Керівництво користувачеві.

Як вже відзначалося, розв'язання задачі повинно проводитися на основі пакету ЬОТи8 1-2-3. Для безпосереднього розв'язання задачі необхідно виконати слідуючу послідовність дій:

1) запустити програмний модуль табличного процесора;

2) підготл'вати робочу електронну таблицю, тобто задати ширину колонок, формат представлення даних, ввести заголовок і інші текстові дані:

3) занотувати первинні дані в таблицю і формули розрахунку результуючих даних;

4) провести розрахунок;

5) записати таблицю на НГМД, розпечатати на друкуючому пристрої вихідну відомість.

Зупинимося більш детально на кожному з етапів роботи.

Запуск програми проводиться шляхом активізації основного файла, що виконується 123у.ехе.

Виконання подальших етапів роботи може здійснюватися на основі вже існуючих в пакеті макрокоманд або шляхом задавання кожної команди окремо. Розглянемо другий варіант, який може бути використаний і непідготовленим користувачем.

2.1. Формування таблиці:

- встановити покажчик в стовпець А;

- набрати слідуючу послідовність команд - ЛУС8 20 (V/ -ЖЖК8НЕЕТ; 3 - СОЇ^^ УГОТН; 5 - ЗЕТ).

2.2. Форматування даних. Форматами контролюється представлення чисел і формул робочої таблиці. Ця операція може змінювати вигляд числа, але не його реальне значення. Задавання глобального формату для таблиці:

- встановити курсор в будь-яку позицію, опріч колонки А;

- задати команди АУОР, 2.


 
 

Цікаве

Загрузка...