WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Теоретичні і практичні аспекти організації і проведення ревізії фінансово-господарської діяльності бюджетних установ - Дипломна робота

Теоретичні і практичні аспекти організації і проведення ревізії фінансово-господарської діяльності бюджетних установ - Дипломна робота

Однак, такі підприємства мають бути перевірені органами контрольно-ревізійної служби під час проведення ревізій бюджетних установ, підприємств і організацій на прохання контрольного чи правоохоронного органу шляхом проведення зустрічних перевірок договірних взаємовідносин з об'єктом контролю (виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності (повноти відображення в обліку об'єкта контролю)).

Проведення перевірки працівниками контрольно-ревізійної служби здійснюється при дотриманні таких умов:

 • ревізія або перевірка можлива тільки за наявності розпорядчого документа, підписаного начальником Державної контрольно-ревізійної служби, начальником управління, його заступником або керівником служби в районі, місті;

 • з ініціативи контрольно-ревізійної служби ревізія або перевірка проводиться не частіше одного разу на рік. Ревізія або перевірка за дорученнями правоохоронних органів може бути проведена в будь-який час;

 • посадові особи ДКРС зобов'язані пред'являти документ на право проведення ревізії або перевірки керівниками підприємств, установ та організацій, що перевіряються;

 • при вилучені документів у зв'язку з їх підробкою або виявленням зловживань працівник ДКРС зобов'язаний негайно повідомити про це правоохоронні органи. Вилучені документи зберігаються до закінчення ревізії або перевірки. У разі якщо правоохоронними органами не прийнято рішення про вилучення цих документів, після ревізій вони повертаються підприємству, установі чи організації.

Посадові особи Державних контрольно-ревізійних служб зобов'язані суворо дотримуватись: Конституції України, законів України, прав та інтересів громадян, підприємств, установ та організацій. За невиконання або неналежне виконання посадовими особами державних контрольно-ревізійних служб своїх обов'язків вони притягуються до дисциплінарної відповідальності відповідно до чинного законодавства.

Працівники ДКРС є представниками органів державної виконавчої влади. Законні вимоги ревізорів є обов'язковими для виконання службовими особами підприємств, діяльність яких ревізується. Ці особи при виконанні своїх службових обов'язків перебувають під захистом закону.

Порядок розгляду скарг на дії службових осіб Державної контрольно-ревізійної служби визначений Законом України "Про держану контрольно-ревізійну службу в Україні".

Скарги на дії посадових осіб в районах, містах і посадових осіб контрольно-ревізійних управлінь розглядаються та вирішуються начальниками цих управлінь. Скарги на дії посадових осіб Головного контрольно-ревізійного управління України і начальників контрольно-ревізійних управлінь Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя розглядаються і вирішуються начальником Головного контрольно-ревізійного управління України.

Скарги на дії ревізорів розглядаються і вирішуються керівниками підрозділів Державної контрольно-ревізійної служби. Подання скарги не припиняє дії службових осіб державної контрольно-ревізійної служби.

Посадові особи ДКРС мають право застосовувати до посадових осіб підприємств, установ та організацій та інших суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції у вигляді стягнень.

Таблиця 2.2

Фінансові санкції та адміністративні штрафи ,що застосовуються ДКРС

До кого застосовується фінансова санкція

Вид порушення

Розмір санкцій. що застосовується

1

2

3

Платники податків і зборів, за якими виявлено порушення

Неповна або несвоєчасна сплата податку або іншого платежу

Однократний розмір донарахованої за результатами перевірки суми податку чи іншого платежу

Платники податків і зборів, за якими виявлено порушення

Повторне порушення протягом року після перевірки аналогічного порушення, встановленого попередньою перевіркою

Двократний розмір донарахованої за результатами перевірки суми податку, іншого платежу

Особи, які подають звітність

За неподання або несвоєчасне подання органам державної податкової служби податкових декларацій, розрахунків, аудиторських висновків та інших документів, необхідних для нарахування податків, а також за неподання або несвоєчасне подання до установ банків платіжних доручень про сплаті податків, інших платежів

10 відсотків належних до сплати сум податків, інших платежів

Установи банків, юридичні особи, фізичних осіб - суб'єкта підприємницької діяльності

Неповідомлення у встановлений законом строк передбачених законодавством органів про відкриття або закриття рахунків

Від 20 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян

До вирішення питання про правомірність застосування необхідно з'ясовувати наступне:

 • поняття "недоплата";

 • порядок проведення податкової перевірки.

"Недоплата" – це частина обов'язкового платежу, податку, недовнесена платником у встановлений термін. Чинним законодавством передбаченні санкції за наявність недоплати, а не за помилки під час заповнення декларації.

Зазначенні санкції (табл. ) застосовуються у випадках, якщо інше не передбачене законом. Фінансові санкції застосовуються щодо податків, інших платежів, за якими встановлено обов'язкове подання органам державної податкової служби податкових декларацій, розрахунків. Рішення про застосування фінансових санкцій приймається у строк не пізніше 10 днів з дня складання акту перевірки.

Стягненню коштів і застосування фінансових санкцій здійснюється незалежно від причин, в силу яких відбулося зниження платником суми податку, інших платежів у податкових деклараціях, розрахунках або допущене інше порушення чинного законодавства.

Стягненню підлягають усі суми, нараховані за результатами ревізій чи перевірок, незалежно від фінансового стану підприємства, установи, організації, іншого суб'єкта підприємницької діяльності.

Якщо платники податків до початку ревізії або перевірки самостійно виявили порушення в нарахуванні податку або іншого обов'язкового платежу і письмово повідомити про це органами контрольно-ревізійної служби (подали уточнену податкову декларацію, рахунок тощо) і здійснили відповідні розрахунки з бюджетом і державними цільовими фондами (подали до установи банку платіжне доручення для сплати належної суми податку, іншого обов'язкового платежу) фінансові санкції не застосовується.

Органи контрольно-ревізійної служби розглядають справи про адміністративні порушення, пов'язані з порушенням законодавства з фінансових питань та можуть накладати адміністративні стягнення на посадових осіб підприємства, установи чи організації, що перевіряється.

Право розглядати справи про адміністративні порушення і накладати адміністративні стягнення від імені ДКРС в Україні мають начальник головного контрольно-ревізійного управління в Україні та його заступники, начальники контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та їх заступники.

Адміністративні штрафи передбачені за такі правопорушення:

 • приховування в обліку валютних та інших доходів, непродуктивних витрат і збитків;

 • відсутність бухгалтерського обліку або ведення його з порушенням встановленого порядку;

 • внесення неправдивих даних до бухгалтерського обліку або статистичної звітності;

 • несвоєчасне або неякісне проведення інвентаризації грошових коштів і матеріальних цінностей;

 • порушення правил ведення касових операцій;

 • перешкоджання працівникам Державної контрольно-ревізійної служби у проведені ревізій і перевірок;

 • не проведення заходів щодо відшкодування з винних осіб збитків від недостач, розтрат та розкрадань.

Повторні дії, вчинені особою, яка протягом року була притягнута до адміністративної відповідальності за такі ж правопорушення, призводять до накладання штрафу в збільшеному розмірі.

Підрозділи ДКРС проводять ревізії за дорученнями Прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, податкової інспекції у випадках, передбачених законодавством. Контрольно-ревізійні відділи координують свою роботу з місцевими органами виконавчої влади, фінансовими органами, державними податковими адміністраціями, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки України, зокрема, у сфері планування роботи, проведення спільних ревізій і перевірок та особливо при реалізації матеріалів ревізії.

За зверненнями органів прокуратури, міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, податкової міліції, органів Державної податкової служби в Україні, Координаційного комітету по боротьбі з корупцією та організаційною злочинністю при Президентові України ДКРС проводять ревізії (перевірки) на підконтрольних підприємствах, в установах та організаціях всіх форм власності, а також суб'єктів господарювання відносно використання позик та кредитів, гарантованих коштів бюджетів, або цільового використання коштів позабюджетних фондів.


 
 

Цікаве

Загрузка...