WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Вiдшкодування податку на додану вартiсть в Українi - практика, проблеми та перспективи - Дипломна робота

Вiдшкодування податку на додану вартiсть в Українi - практика, проблеми та перспективи - Дипломна робота

Для того щоб визначити суму податкового зобов`язання по податку на додану вартість потрібно застосувати формулу 1.1.:

пдв= бо * ст / 100 , де (1.1.)

пдв- сума податкового зобов`язання ;

бо – база оподаткування ;

ст – ставка податку.

Згідно закону в Україні існує дві ставки податку на додану вартість, одна 20 відсотків, а друга нульова. За повною ставкою оподатковуються операції платників із продажу товарів на території України та операції з передачі права власності на об`єкти застави кредитору для погашення заборгованості заставодавця. Товари (роботи , послуги ), які ввозяться на митну територію України також оподатковуються за ставкою 20 %, в тому числі за договорами лізингу, застави та іпотеки. Сума податку, яка нараховується, додається до ціни товару.

Податок за нульовою ставкою обчислюється щодо продажу товарів на експорт, не дозволяється застосовувати нульову ставку до операцій з вивезення товарів у разі коли такі операції звільненні від оподаткування в Україні. У тому числі за пільговою ставкою оподатковуються операції з:

поставки для заправки або постачання морських суден, які здійснюють свої функції за межами територіальних вод України; заправки та постачання повітряних суден, постачання для космічних кораблів, а також супутників. За пільговою ставкою оподатковується також продаж товарів підприємствами роздрібної торгівлі, які розташовані на території України в зонах митного контролю. Продаж товарів безмитними магазинами без нарахування податку на додану вартість може здійснюватись виключно фізичним особам, які виїжджають за кордон; надання транспортних послуг з перевезення пасажирів та вантажів за межами України; продаж переробним підприємствам молока та м`яса живою вагою сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності і господарювання, а ще продаж товарів, за винятком підакцизних, грального бізнесу, покупних товарів підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів.

Для того, щоб правильно визначити суму податку на додану вартість потрібно чітко визначити базу оподаткування. При продажі товарів, наданні послуг база оподаткування визначається, виходячи з договірної вартості з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів. При бартерних операціях, а також з частковою оплатою, здійснення операцій з безоплатної передачі товарів база оподаткування визначається, виходячи з фактичної ціни операції, але не нижче звичайних цін. Для товарів які імпортуються платниками податку на додану вартість, базою оподаткування є договірна вартість таких товарів , але не менше митної вартості, зазначеної у ввізній митній декларації з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України, сплати брокерських, агентських та інших видів винагород, пов`язаних з увезенням товарів. Для нерезидентів, які надають послуги в Україні базою оподаткування також виступає договірна вартість таких послуг. Готова продукція, яка виготовлена та продана на території нашої держави з давальницької сировини нерезидента, база оподаткування визначається виходячи із загальних засад.

У разі, коли після продажу товарів здійснюється будь-яка зміна компенсації за товар, включаючи перерахунок у випадках повернення проданого товару, а також із визнанням боргу покупця безнадійним, податок перераховується відповідно до змін бази оподаткування. При цьому продавець зменшує податкове зобов`язання на суму надмірно нарахованого податку, а покупець відповідно збільшує суму податкового зобов`язання на таку ж суму. Не застосовується такий перегляд цін за операціями, якщо хоч одна зі сторін не є платником податку.

Вартість тари, що згідно з умовами договору визначена як зворотна, до бази оподаткування не включається. У разі коли протягом терміну позовної давності, вона не повертається відправнику, вартість такої тари включається до бази оподаткування отримувача.

У випадку коли суб`єкт підприємництва здійснює діяльність із продажу вживаних, конфіскованих товарів, базою оподаткування є комісійна винагорода платника податку на додану вартість .

При ліквідації основних виробничих фондів або невиробничих за рішенням платника податку, вона розглядається як продаж таких фондів за звичайними цінами, але не менше їх балансової вартості, ця вартість виступає базою оподаткування.

Після закінчення встановленого для платника податкового періоду, він повинен внести до бюджету суму податку, визначену як різницю між загальною сумою податкових зобов`язань, що виникли у зв`язку з будь-яким продажем товарів, та сумою податкового кредиту звітного періоду.

Датою виникнення податкового зобов`язання вважається дата, яка припадає на звітний період, протягом якого відбувається зарахування коштів від покупця на банківський рахунок, як оплата товарів, у разі продажу за готівкові кошти – дата їх оприбуткування в касі платника. Податкове зобов`язання виникає також у разі відвантаження товарів. Датою виникнення такого зобов`язання під час здійснення бартерних операцій вважається будь-яка з подій , що сталася раніше: або дата відвантаження платником податку товарів, або дата оприбуткування товарів.

При ввезенні товарів на територію України датою виникнення податкового зобов`язання є дата оформлення ввізної митної декларації із зазначенням у ній суми податку, що підлягає сплаті.

Суми податку на додану вартість, сплачені суб`єктом господарювання у зв`язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься на валові витрати виробництва, являються податковим кредитом.

Датою виникнення права платника податку на податковий кредит, вважається дата списання коштів із банківського рахунку суб`єкта господарювання в оплату товарів або дата отримання податкової накладної. При ввезені товарів на територію України — дата сплати податку по податкових зобов`язаннях.

Суми, які відносяться до складу податкового кредиту повинні бути підтверджені податковою накладною.

Податкова накладна є звітним та розрахунковим документом. Вона складається у момент виникнення податкового зобов`язання у двох примірниках, оригінал накладної надається покупцю, копія залишається у продавця товарів. Така накладна не виписується якщо обсяг разового продажу не більше 20 гривень. Податкова накладна має містити зазначені окремим рядками: порядковий номер податкової накладної, дату виписування, назву юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку, опис товарів та їх кількість, повну назву отримувача, ціну продажу без урахування податку на додану вартість, ставки податку та відповідну суму податку у цифровому значенні, загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.

Після закінчення податкового періоду платник податку на додану вартість протягом 20 днів повинен внести податок до бюджету, а саме, різницю між податковим зобов`язанням і податковим кредитом ( першим і другим розділом декларації). В разі, якщо така різниця вийде з від`ємним значенням, то ця сума відшкодовується з Державного бюджету України , більш докладніше про це, у наступному питанні цієї роботи.


 
 

Цікаве

Загрузка...