WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік надходження цінностей і податкового кредиту з ПДВ - Реферат

Облік надходження цінностей і податкового кредиту з ПДВ - Реферат


Зазначимо, що в місяці повернення товарів і сторнування суми їх реалізації податкове зобов'язання з ПДВ має бути сторноване, а валовий дохід від реалізації товарів буде визначений з врахуванням зменшення суми реалізації товарів і затрат на неї, тобто зменшиться.
З. На сторнування способом червоного сторно нарахованого при відвантаженні товарів покупцю податкового зобов'язання з ПДВ від суми торговельної націнки на відвантажені товари (150 грн.) в сумі 25 грн.:
Дт 46 - Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого не настав" - 25
Очевидно, що запис на відображення в обліку податкового зобов'язання з ПДВ за даними інвентаризації на 1.10.97 р. згідно з пунктами 12.1 і 12.1.1 Інструкції (Дт 67-1 - Кт 68) слід було зробити в сумі 225 грн.(250 - 25), бо продаткове зобов'язання з ПДВ від суми торговельної націнки на відвантажені товари станом на 1.10.97 р. мало рахуватись на рахунку 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого не настав".
4. Сторнується способом червоного сторно нараховане за даними інвентаризації на 1.10.97 р. податкове зобовязання з ПДВ в сумі 225 грн.:
Дт 67-1 "З податкових зобов'язань"
Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого не настав" - 225
15. Приклад 4. На відображення в обліку повернення товарів, відвантажених покупцю після 1.10.97 р. на умовах наступної оплати.
1. Відвантажено товари покупцю. За товарним документом значиться:
Товари за відпускними договірними цінами - 1000 грн.
Податок на додану вартість, 20% від 1000 - 200 грн.
До оплати покупцем - 1200 грн.
2. Вартість відвантажених товарів за обліковими купівельними (без ПДВ) цінами - 880 грн.
3. При відвантаженні товарів покупцю були зроблені облікові записи способом нарахування реалізації:
Дт 46 - Кт 41 - 880
Дт 62(45) - Кт 46 - 1200
Дт 46 - Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого не настав" - 200
Дт 46 - Кт 80 - 120
15.1. При поверненні покупцем товарів, відвантажених йому на умовах наступної оплати після 1.10.97 р., і оприбуткуванні їх на підприємстві за даними прикладу 4 мають бути складені бухгалтерські проводки:
1. На зменшення обороту з реалізації товарів і заборгованості покупця способом червоного сторно в сумі 1200 грн.:
Дт 62(45) - Кт 46 - 1200
2. На зменшення затрат з реалізації і надходження повернених товарів способом червоного сторно на суму 880 грн.
Дт 46 - Кт 41 - 880
3. На сторнування способом червоного сторно нарахованого при відвантаженні покупцю товарів податкового зобов'язання з ПДВ в сумі 200 грн.
Дт 46 - Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період
якого не настав" - 200
В результаті зроблених сторнувальних записів на бухгалтерських рахунках будуть зменшені в звітному місяці суми доходів і витрат. Сторнування фінансового результату від реалізації повернених цінностей можливе але недоцільне. Зазначимо, що в місяці повернення цінностей і сторнування суми їх реалізації фінансовий результат звітного місяця буде відповідно зменшений на суму доходу від реалізації повернених цінностей, який був відображений в обліку в місяці їх відвантаження.
15.2. Зазначимо також, що відображення в обліку повернених покупцем товарів впливає на визначення і відображення в обліку податку на додану вартість з реалізованих товарів та на величину фінансових результатів від реалізації товарів підприємством у звітному місяці.
При необхідності, для кращого розуміння економічного змісту наведених вище бухгалтерських записів, зроблених на надходження повернених покупцями товарів, доцільно рознести їх на схематичних рахунках та проаналізувати записи. Слід врахувати при цьому, що зроблені записи по кредиту рахунку 41 "Товари" способом червоного сторно рівнозначні звичайним записам по дебету рахунку 41 на надходження товарів.
16. Як видно із викладеного вище, рахунок 67 "Податкові розрахунки" введено до плану бухгалтерських рахунків виключно для обліку розрахунків з ПДВ, пов'язаних із застосуванням відповідно до Закону принципу події, що відбулася раніше, тобто для податкового обліку податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ. І це при тому, що поєднання системного бухгалтерського обліку з несистемним податковим обліком недопустиме, бо застосовуються в них різні моменти відображення в обліку реалізації товарів.
Застосування в бухгалтерському обліку рахунку 67 "Податкові розрахунки" вимагає, щоб за кожним первинним документом, пов'язаним з оплатою і надходженням товарів, бухгалтер встановив, яка з цих подій відбулася раніше, оплачені цінності чи ні. Це надто складні і вельми трудомісткі облікові функції при незначній кількості господарських операцій на підприємстві. На підприємствах, де таких операцій протягом місяця здійснюються сотні і тисячі, затрати часу на виявлення подій, щовідбулися раніше, та на їх облік непомірні.
Спрощення обліку надходження цінностей.
17. Бухгалтерський облік надходження цінностей суттєво ускладнився з введення для обліку розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість додаткового рахунку 67 "Податкові розрахунки". Який вихід із становища, що склалося в обліку з відображенням податкових розрахунків з ПДВ? Чи можливий він взагалі? Вважаємо, що такий вихід є, і він можливий, якщо подумати і хотіти його знайти в найбільш доцільному варіанті. Раз уже рахунок 67 "Податкові розрахунки" до плану бухгалтерських рахунків введено і Інструкцією встановлений порядок його застосування, то в першу чергу необхідно спростити облік розрахунків з ПДВ із застосуванням цього рахунку і одночасно розрахунків з постачальниками.
17.1. Суть спрощення бухгалтерського обліку, пов'язаного з надходженням цінностей і застосуванням рахунку 67-2 "З податкового кредиту", має бути в тому, щоб обмежити записи на цьому рахунку податком на додану вартість лише в наступних випадках:
- оплат цінностей, що надійшли без оплати в минулі місяці;
- передоплат цінностей, які за станом на кінець місяця не були отримані;
- надходження цінностей від постачальників без оплати.
Виключити при цьому з обліку на рахунку 67 найбільш масові записи, що пов'язяні з оплатою в звітному місяці цінностей, які протягом цього місяця були отримані від постачальників, тобто рахунок 67-2 "З податкового кредиту" має застосовуватись лише відносно операцій з надходження і оплати цінностей, не збалансованих протягом звітного місяця ( і надходження цінностей, і оплата цінностей, здійснені в звітному місяці, залишились на кінець звітного місяця неперекритими).
В цьому разі відпаде сама собою необхідність за кожною із операцій з оплати і надходження цінностей в кожному окремому випаду виясняти, яка із подій відбулася раніше, не кажучи вже про значне скорочення кількості записів в синтетичному обліку на рахунку 67, а, головне, в аналітичному обліку до нього та в аналітичному обліку до рахунку 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядниками". Зрозуміло, наскільки це важливо.
17.2. Отже, питання бухгалтерського обліку податкових розрахунків з ПДВ можна вирішити досить просто. А чим рішення простіше, тим воно раціональніше і ефективніше. Для цього бухгалтер протягом звітного

 
 

Цікаве

Загрузка...