WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Державна податкова служба України в умовах переходу до ринку - Дипломна робота

Державна податкова служба України в умовах переходу до ринку - Дипломна робота

З початку року видано 117 торгових патентів. В цілому торгові патенти сплачували 110 підприємців в тому числі 13 по наданню послуг. В середньому за рік одним підприємцем сплачено 504 грн.

За 2001 рік проведено 78 документальних перевірок юридичних осіб і встановлено 55 порушень. Проведено 115 перевірок підприємницької діяльності, порушення виявлено у 17 випадках. із загальної кількості проведених перевірок, 86 підприємців перевірено по заявам на скасування підприємницької діяльності.

За 2001 рік видано 484 одноразових патенти на право здійснення несистематичної торгівельної діяльності, при цьому надійшло до бюджету 11,8 тис. грн.

На обліку в інспекції знаходиться 6391 власник транспортних засобів, за 2001 рік пройшли техогляд 3453 громадяни, сплачено 59,8 тис. грн.

Одним із структурних підрозділів Надвірнянської ОДПІ є відділ примусового стягнення податків. Основними завданнями відділу є:

 • організація та проведення роботи по своєчасному та повному обсязі стягнення податків зборів та платежів до бюджету;

 • систематизація виявлених документальними перевірками порушень та вживання заходів по їх ліквідації.

Відділ виконує такі функції:

 • систематичний облік законодавчих інструктивних та інших матеріалів з питань стягнення податків до бюджету;

 • проводить роботу по стягненню до бюджету податків підвищення платіжної дисципліни та забезпечення безнедоїмочної роботи;

 • за узагальненими даними звітності одержаними від відділу обліку та звітності визначає коло платників та напрямки перевірок;

 • проводить роботу по стягненню до бюджету податків та забезпечує безнедоїмочну роботу;

 • проводить перевірки підприємств з питань обчислення, справляння та своєчасності надходження податків та інших платежів до бюджету, використовує заходи по ліквідації недоїмки;

 • систематизує виявлені документальними перевірками порушення, розробляє необхідні заходи по упередженню зазначених порушень, готує оглядові листи про виявлені порушення;

 • проводить надання відстрочок і розстрочок платникам на суми несплачених у строк платежів;

 • проводить стягнення заборгованості платників перед бюджетом на їх майно по справах, переданих до Арбітражних судів, а також на визнання їх банкрутами;

 • проводить подання матеріалів на міністерства і відомства щодо розриву контрактів з керівниками підприємств, які допускають порушення у розрахунках з бюджетом;

 • організовує та проводить районні семінари з питань, що входять до компетенції відділу.

Відділом проводиться постійна робота з підприємствами – недоїмниками щодо погашення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами.

За аналізом роботи відділу в 2001 році вартість описаного майна становить 1279,4 тис. грн., в тому числі до державного бюджету 903,2 тис. грн. Реалізовано майна на суму 1166,5 тис. грн., в тому числі до державного бюджету 1014,5 тис. грн. грн.

Проведено 245 випадків вилучення готівки на суму 14,4 тис. грн., які пішли на погашення заборгованості до бюджету, з них до державного бюджету 124,0 тис. грн., до місцевого бюджету 23,4 тис. грн.

Прийнято рішень про припинення операцій по додаткових рахунках 79 підприємств, що дало змогу мобілізувати 1004,7 тис. грн. до бюджету.

Сплачено платниками самостійно 1818,8 тис. грн., в тому числі взаємозаліком 1366,3 тис. грн. Виставлено інкасових доручень на суму 1220,0 тис. грн., з них сплачено 21,2 тис. грн.

Звернено стягнення на рахунки дебіторів на суму 310,2 тис. грн., що дало змогу залучити до бюджету 105,0 тис. грн.

Загальна сума надходжень по Указу Президента №167 становить 4264,0 тис. грн. Крім того проводились інші заходи, які не мали надходжень, але вплинули на зменшення недоїмки (списання пені, фінсанкцій, реструктуризація) на суму 4023,8 тис. грн.

Відділ справляння податків з юридичних осіб займається справлянням прямих та непрямих податків з юридичних осіб.

Проаналізуємо роботу відділу в 2001 році.

Податок на додану вартість: станом на 01.01.2002 року зареєстровано 280 платників ПДВ.

За рік надійшло до бюджету 4083,8 тис. грн. податку на додану вартість, що становить 112,1% виконання прогнозних показників, в 1998 році відсоток виконання прогнозних показників становив 116,1.

Прогнозні показники податку на прибуток становлять 1122 тис. грн., надходження 1365,2 тис. грн., що становить 122,7% виконання плану, в порівняння з 2000 роком відсоток виконання становить 119,7.

Станом на 01.01.2002 р. зареєстровано всього 551 юридична особа, з них повинні сплачувати податок на прибуток 272. Декларації подали 178 юридичних особи, 89 юридичних осіб не прозвітувалися. Із 178 юридичних осіб, які прозвітувалися прибуток отримали 35. Із 24 юридичних осіб, що внесені до галузі "Промисловість" і подали декларації, прибуток отримали лише 7, а із 13 юридичних осіб, що подали декларації і внесені до галузі "Сільське господарство" прибуток не мало жодне господарство.

Підготовлено та подано матеріали по 15 юридичних особах на розшук до податкової міліції.

Також в Надвірнянській ОДПІ функціонує сектор Державного реєстру фізичних осіб. Основною метою створення державного реєстру – забезпечення повного державного обліку фізичних осіб які постійно проживають в Україні мають об'єкти оподаткування передбачені чинним законодавством, і зобов'язані сплачувати податки, збори та інші обов'язкові платежі до бюджету та внески до державних цільових фондів, а також осіб, які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до чинного законодавства повинні сплачувати податки в Україні.

Державний реєстр створюється Державною податковою адміністрацією України і складається з інформаційного фонду, що міститься в базах даних ДПА України, ДПІ в містах, районах і т.д. Він забезпечує:

 • організацію автоматизованої обробки інформації про сплату податків та інших обов'язкових платежів фізичними особами в режимі комп'ютерної мережі;

 • взаємодію державних податкових адміністрацій з метою забезпечення контролю за правильністю та своєчасністю сплати податків та інших обов'язкових платежів фізичними особами;

 • організацію нормативно-довідкової інформації для взаємодії ДПА з іншими державними органами [ ].

78

2.3Контрольна діяльність податкової служби та основні показники її ефективності.

Одним із головних завдань державної податкової служби є здійснення контролю за правильністю нарахування та своєчасністю сплати до бюджету податків, зборів та неподаткових платежів.

При нарахуванні податку на додану вартість платники податку та їх службові особи несуть відповідальність за правильність обчислення і своєчасність сплати податку до бюджету відповідно до чинного законодавства України. Контроль за правильністю обчислення та своєчасністю сплати до бюджету ПДВ здійснюється державною податковою службою згідно із законом України "Про державну податкову службу в Україні".

Існують два етапи перевірок декларацій по податку на додану вартість: камеральна та документальна. Камеральна перевірка проводиться інспектором у момент одержання декларації з використанням бухгалтерської звітності про фінансово-господарську діяльність підприємства. Зокрема перевіряється взаємопогодженість різних форм звітності. Надалі перевіряється відповідність декларацій за попередній звітній період, зокрема по сумах перевищення ПДВ, що сплачений або підлягає сплаті постачальникам, над сумою ПДВ, одержаного від покупців за попередній період, яка буде враховуватися в звітному періоді. Останній етап – перевірка правильності арифметичних підрахунків у поданні декларації.

Документальні перевірки декларацій по ПДВ проводяться податковим інспектором з виходом на підприємство у строки передбачені національним планом проведення документальних перевірок.

При документальній перевірці податкові інспектори використовують банківські та розрахункові документи, а також дані аналітичного та синтетичного обліку, зокрема журнал "Книга головна", журнали ордери по рахунках.

Основна мета документальної перевірки – визначити правильність відображення у головній книзі оборотів по дебету і кредиту рахунка 68 "Розрахунки з бюджетом", субрахунку "ПДВ" та їх відповідність сумам, відображених у податкових деклараціях за період, що перевіряється.

Передусім перевіряються обороти по дебіту та по кредиту рахунка 68. Після перевірки правильності відображення оборотів за дебетом та кредитом рахунка 68 перевіряється правильність арифметичного підрахунку оборотів за цим рахунком, а також їх відповідність сумам ПДВ, відображеним у деклараціях.


 
 

Цікаве

Загрузка...